XXVI VÕRU PÄRIMUSTANTSU FESTIVALI LÕPETAMINE KONTSERT: WANA WÕROMAA WUNKORKESTER

11juuli19:0019:4519:00 - 19:45(GMT+03:00) XXVI VÕRU PÄRIMUSTANTSU FESTIVALI LÕPETAMINE KONTSERT: WANA WÕROMAA WUNKORKESTERTasutaVõru linna keskväljak

Sündmuse täpsem kirjeldus

Wana Wõromaa Wunkorkester üllatab XXVI Võru pärimustantsu festivali lõpuõhtul linna keskväljaku „rattide ja rõngite” vahel.

Nagu kavalamad võivad nimest välja lugeda, siis on tegemist päris suure seltskonnaga: 17-liikmelisse koosseisu kuuluvad igas vanuses pillimänguhuvilised (noorim 10-, vanim 52-aastane) Vana-Võromaalt. Täna võib selle piirkonna all mõista võrokeelset rahvast ja kultuuriruumi ühendavat ala, mis siugleb suuremal või vähemal määral läbi Võru, Põlva, Valga ja Tartu maakonna. Orkestri idee autoriks ja käimalükkajaks oli Kadri Laube; praegust koosseisu juhendavad Kadri Lepasson, Ott Kaasik ja Kaisa Kuslapuu. Võrumaal räägitakse palju mingist müstilisest „vungist” ning seda – tõhusat minekut, sujuvat mängulisust – otsitakse ka selles bändis. WWW repertuaari kuuluvad pilliviisid, mis on üles korjatud eelnimetatud aladelt, sekka ka pärimuslikku uusloomingut. Vana-Võromaa on viimased 100 aastat olnud küll administratiivselt killustatud, aga WWW-s saavad piirkondlikud pillihelid ühte sätitud. Orkester on üles astunud Mooste Elohelü festivalil ja maakondlikel sündmustel; seni põnevaimaks ja vastutusrikkaimaks ettevõtmiseks oli kontsert-tuur USA-s 2019. aasta juunis.

Madli Soon – viiul

Kleer Vodi – viiul

Maarja Jääts – viiul

Reinhold Omel – plokkflööt, torupill

Kaisa Kuslapuu – vile, torupill

Kertu Hordo – eesti lõõtspill

Maarika Niidumaa – 3- realine Hohneri lõõtspill

Uku Jääts – akordion

Eliisabet Raju – väikekannel

Aia Rikka – külakannel

Kadri Lepasson – väikekannel

Marleen Länik – ukulele

Kulla Jääts – kitarr

Üllart Länik – kitarr

Priit Adamson – kitarr

Ott Kaasik – kitarr

Lauri Saal – bass  

Kes kohal, see kuuleb!

Loe edasi

Aeg

juuli 11, 2021 19:00 - 19:45(GMT+03:00)

Toimumispaik

Võru linna keskväljak

Other Events
Scroll to Top