Esinejad

 • Hendrik Relve

  Hendrik Relve (s 1948) määratleb end looduse- , rännu- ja kirjamehena. Rännanud aastakümneid ohtralt kõikidel maailma mandritel, on ta kogunud hulga teadmisi, tähelepanekuid ja elamusi maailma looduse ja rahvaste kohta. Neil teemadel on ta teinud mitmeid fotonäitusi, kõnelenud meedias ja avaldanud raamatuid. Viimati ilmunud teosed on olnud „Kiviaja puudutus“ (2017), mis jutustab Uus-Guinea loodusrahvast korovaidest ning „Minu elu uhkemad loomad“ (2020), mis räägib maailma loomadest.

  event speaker

 • Jaan Pehk

  Orelipoisi nime all tuntud Jaan Pehki loomingus on tähtsal kohal nii muusika kui poeesia. Ta on avaldanud hulgaliselt heliplaate ja luuleraamatuid. Mitmekesine kontserkava sisaldab juba tuntud laule kui ka uuemat muusikaloomingut mille vahel kõlavad muhedad juhtumised elust enesest.

  event speaker

 • Janne ja Kristi

  Ansambli liikmed Janne Mängli ja Kristi Kool on üheskoos tegutsenud alates 2014. aasta sügisest. Neid inspireerib traditsioonilise tantsumuusika mängimine: peamiselt eesti lõõtsa, rahvakandle ning viiuli repertuaar. Sekka laulavad Janne ja Kristi ka vanu laule elust ning armastusest. Lisaks pillimängule ja laulmisele viivad nad läbi pärimuslike tantsude ning laulumängude õpitubasid. 2019. aastal ilmus ansamblil heliplaat “Kasesalu tantsud”. Plaadi nimi on kahetähenduslik. Ühelt poolt annab see aimu, et mängitakse Erni Kasesalu repertuaarist pärit palasid. Samaaegselt vihjab plaadi nimi ka omaaegse tantsukultuuri kontekstile: eks saanud ju noored ikka kokku kasesaludes ja külaplatsidel, et koos tantsida, laulda, mängida ning omavahel tutvust sobitada. Janne Mängli – rootsi nyckelharpa, laul Kristi Kool – eesti lõõts, laul

  event speaker

 • KIIORA

  Ansambel “Kiiora” sai kokku 2010. aasta suvel, et mängida seto, eesti ja kaugemate hõimurahvaste (tantsu-)lugusid ning tutvustada folgihõngulist omaloomingut. Nimi “Kiiora” pärineb seto eeposest Peko”. Kiiora, maagilise nuia, mis soodustas põllule osundades viljakasvu ja mis oli Peko sõjarelvaks, andis kangelasele tema isa. Kiioraks nimetatakse praegu ka ülem- ja noorsootska valitsussaua. Koosseis: Matis Leima – viiul, karmoška, laul, kazoo Evelin Ämarik – karmoška, laul Laurits Leima – kitarr, laul

  event speaker

 • Lauri Õunapuu

  Lauri Õunapuu nimetab end taskufolkloristiks. Tema sõnutsi ei ole see nagu pärisfolklorist vaid keegi, kes tegeleb rahvaluulega hobi korras, kasutades materjali mida eelkõige hoiab oma teadmistetaskus – peas. Oma taskute sisu jagab Lauri heal meelel kõigi soovijatega, ikka leidub mõni laul või lugu mida kuulajaile tagasi kinkida – kinkida seda, mida ta ise on pärimusekandjailt kingina saanud.

  event speaker

 • Lonitseera

  Lonitseeras kohtuvad kupleelik irvitamine ja lüüriline südamepuiste. Bändi kunstiline juht Kaisa Kuslapuu peab oma suurimateks mõjutajateks statsionaarset kruusahunnikut sünnikodu ees ja eestikeelse levimuusikaga üles kasvamist. Lonitseera muusikastiili on püüdnud kirjeldada nii kuulajad kui bändiliikmed ise, kuid see on olnud üpris edutu. Niisiis tuleb leppida väljenditega “dramaatiline indijatspopp”, “peen huumor hea bassiga” või “suht kaasalauldav muusika”. Lonitseera debüütalbumi “Tapeet” (2022) võtsid soojalt vastu nii fännid kui ka kriitikud ning see pälvis 2023. aasta Eesti Muusikaauhindadel aasta autorilaulualbumi tiitli.

  event speaker

 • Naised Köögis

  Ansambel Naised Köögis on Viljandi vanalinna koduköökides sündinud sõpruskond, kes loob laule endast lugupidavatele naistele ja suure südamega meestele. Toome teie ette valiku lauludest ja lugudest, milles on nii elutantsu ilusat hoogu kui ka paratamatut absurdi. Meie loomingus sulavad lahutamatuks tervikuks teravkeelne päevakajalisus ja lüüriline maailmataju. Kristiina Ehin – laul, karmoška Katrin Laidre – laul, karmoška, ukulele, bass ukulele Sofia Joons Gylling – laul, viiul, kitarr, löökpillid Kairi Leivo – laul, bass ukulele

  event speaker

 • Suveseik

  „Suveseik“ räägib erinevaist Eesti paigust pärit noortest, kelle keele- ja kultuurikeskkond on küll sarnane, kuid samas vägagi erinev. Tekib mittemõistmisi ja nendest tulenevaid kentsakaid olukordi. Läbi huumori, soojuse ja tantsu saavad aga kõik probleemid ja arusaamatused lahendatud. Lavastusega soovitakse rõhutada väikese Eesti kultuuriruumi rikkust ja eripalgelisust. Noortelavastuse „Suveseik“ idee autorid ja koreograaf-lavastajad on Maido Saar ja Maria Uppin-Sarv, dramaturg Tarmo Tagamets, produtsendid Anne Tolk ja Marianne Jaanson. Kaasa löövad lõõtspillimängijad Herbert Konnula ja Merili Murde. „Suveseik“ on 2022. aasta suvel etendunud samanimelise lavastuse edasiarendus.

  event speaker

 • Suvesõber

  Lavastus “Suvesõber” on mõeldud just pisematele teatrihuvilistele. Loos kutsub minategelane kõik endaga kaasa rännakule läbi aastaaegade, et jõuda tagasi suvesse, kuhu ta unustas oma sõbra. Teekonnal kohtub ta erinevate tegelastega, kes kaasavad lapsed mängulistesse ja muusikalistesse tegevustesse. Lavastuse raamistiku moodustab aastaring ning sellega tutvustame lastele ka aastaaegasid. Muusika poole peal on kaasatud nii pärimust kui ka Karolin Saariste autoriloomingut. Idee: Karolin Saariste Lavastus ja tehniline teostus: Ragne Veensalu ja Karolin Saariste Laval: Ragne Veensalu ja Karolin Saariste Sihtrühma vanus: 3-8 Kestvus: 30 minutit Raideri osas oligi veidi kimbatus, sest oleme harjunud hakkama saama üsna vähesega ja samas kuna ei kujuta ette mis tingimustes esineme, siis igaks juhuks peaks ilmselt midagi ütlema. Ehk siis me ei vaja helivõimendust ega mikrofone, aga tulenevalt sellest soovime olla publikule võimalikult lähedal. Kõige mõnusam kui vähemalt esimesed read istuvad vaipadel/patjadel või muul moel mugavalt. Kuna kasutame naturaalseid pille, siis veidi muretseme ka vihma ja niiskuse pärast ehk teadmine, et laval või esinemiskohal on katus annaks kindlasti eestimaa suves suurema hingerahu. Kui veel midagi soovida, siis pudel/klaas joogivett kulub ka ära, aga saame ka ilma hakkama.

  event speaker

 • Trad.Attack!

  Trad.Attack! on võtnud missiooniks ennast pidevalt proovile panna, olla pühendunud ning üllatada lisaks fännidele ka iseennast. Üheksa aasta jooksul on bänd välja andnud viis stuudio- ja kolm digitaalset albumit, mis kõik avavad maailma mitmetahulisust. Värskeim täispikk album “Bring It On” ilmus 2023. aasta märtsis ja on kantud muutustest nii bändiliikmetes endis kui ka maailmas nende ümber. Uue loominguga asuti seni tundmatule teekonnale, et avardada oma maailma ja otsida teistsuguseid kõlasid. Lisaks uutele instrumentidele on bändiliikmete teed ristunud mitme muusikuga nii kodu- kui ka välismaalt, näiteks kõlavad albumil Gruusia vokaalkoor Iberi, Kanada folk-pop bänd The East Pointers, ansambli Yemen Blues looja, Iisraeli päritolu muusik Ravid Kahalani, seto leelokoor jt. Kõige selle juures ei unusta Trad.Attack! oma juuri, et jääda ikka iseendaks ja eriliseks. Üheksa aastat tagasi Eesti muusikataevasse ereda komeedina lennanud Trad.Attack! võttis sihiks esineda igas maailma riigis, et jagada ehedat ja otse südamest tulevat muusikat inimestega üle ilma. Juba on üles astutud 38 riigis ja peaaegu igal mandril, kontserte on antud ka Woodford Folk Festivalil Austraalias, Womadil Ühendkuningriikides ja Tšiilis, Rainforest World Music Festivalil Malaisias, Vancouver Folk Festivalil Kanadas ning Womexi ja Folk Alliance International showcase-festivalidel. Kodumaal korraldab bänd üle-eestilisi tuure ning suurkontserte. Trad.Attack!’i loomingut ja tegevust on märgatud ning tunnustatud Eestis 30 muusikaauhinnaga, sealhulgas mitmel korral aasta ansambli ja aasta albumi tiitliga. Muutused viivad edasi – Bring it on!

  event speaker

 • Uurikad

  Uurikad on rõõmsameelne folkansambel Uuri külast, Kuusalu vallast, kus laulavad ja mängivad pille koos ühe küla noored. Oma ägeda lavaenergiaga on need 12-18-a noored andnud üle 100 kontserdi, oma CD ja palju muusikavideosid. Uurikad võitsid ka „Noor pärimusbänd 2022“ konkursi. Nende tuntumad laulud kõlavad sel suvel juba mitmel laulu- ja tantsupeol.

  event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker

Scroll to Top