VÕISTUMÄNGIMINE

Võistumängimine Teppo tüüpi lõõtspillidel

Võistumängimist Teppo tüüpi lõõtsadel on olnud festivali programmi alustala alates esimesest festivalist. Seega püüame võistumängimist erilise pärlina esitleda ka käesolavel aastal, sest lõõtsamängijate võistlus Võrus on vanem kui tantsufestival. Mängijate võistluskihk äratati siin üles 1971. aastal. Mängusära pole tuhmunud, väidavad asjatundjad. Õige sära sellele üritusele aga annavad mõistagi pillimehed.

Formaat muudatusi ette ei näe, mängitakse ainult August Teppo või tema eeskujul valminud Teppo-tüüpi lõõtspillidel. Võistlejatelt ootame kahte eriilmelist pillilugu. Pillilugude juures hinnatakse individuaalset meisterlikkust, sisukust, muusikalist väljendusrikkust, intonatsiooni, kõla. Võistlejaid hindab korraldajate poolt moodustatud vähemalt 4 liikmeline žürii.

Võistelda saab neljas erinevas kategoorias:

ALGAJAD – mängijad, kes on vaid aasta jagu lõõtspillimängu õppinud
NOORED – vanuses kuni 20 aastat
TÄISKASVANUD – alates 21 eluaastast
ÄSSAD – täiskasvanute klassis 1, 2 või 3 koha võitnud mängijad

Võistumängimise auhinnad paneb välja Võru vald. Auhinnatakse iga võistlusklassi kolme parimat. Kolmekordsele ässade klassi võitjale omistatakse LÕÕTSAKUNINGA tiitel.

Kui oled otsustanud osaleda, siis teata osavõtusoovist ja ööbimissoovist hiljemalt 1. juuliks priidu.teppo@gmail.com või täida registreerimisvorm Võru pärimustantsu festivali kodulehel www.vorufolkloor.ee.

Kohtumiseni Võrus!
Võistumängimise peakorraldaja
Priidu Teppo
priiduteppo@gmail.com
tel 5135350

Scroll to Top