XXIV Võru pärimustantsu festival toimub 5.-8. juulini 2018. Märksõnad: Teppo timm ja polkasamm.

Armas esinemishuviline eesti tantsu-, folkloorirühm,  kapell!

Kindlasti soovid osa saada toredast ja “ummamuudu” festivalist, mis toimub juba 24. korda. Siin on võimalik end näidata, teisi vaadata, tantse õppida, folkaeroobikat teha, pillimuusika saatel tantsu lüüa nii tänaval, tantsutoas kui ka orienteerudes ning miks mitte mõnes õdusas kodukohvikuski.  Seda kõike meie festival Sulle, hea osaleja, pakub!

Iga tantsija on oluline!

Mida rohkem tantsurahvast juulikuisesse Võrru koguneb, seda uhkem ja tantsulisem festival tuleb.

Festivalil  osalemiseks palun täita vorm SIIN hiljemalt 1. mail 2018. Samaks kuupäevaks tuleb aadressil epp.vana@gmail.com saata rühma tutvustav tekst, 2-3 fotot rühmast (ühe foto maht vähemalt 2 GB), võimalusel rühma esinemisnäide videona või viide lingile, kus esinemise jäädvustus vaadatav on.

Festivaliga seotud tasud: 
Festivali osalustasu on 5 eurot/in – tuleb tasuda olenemata öömaja ja söögisoovist.
Festival pakub ööbimisvõimalust koolimajas (Võru Täiskasvanute Gümnaasium, Jüri 42; n-ö tantsupeo majutus, st kaasa magamisasjad jm vajalik) 3 eurot in/öö. Toidupäeva maksumus 10 eurot (3 toidukorda) – võimalik valida ka ainult lõunasöök või lõuna- ja õhtusöök vm sobiv variant. Toitlustatakse Võru Kesklinna Kooli sööklas, Vabaduse 12.
Osalustasu ja teisi festivaliga seonduvaid tasusid on võimalik üle kanda MTÜ Võru Folkloorifestivali kontole (ak SEB EE051010220109588015) või tasuda sularahas festivali ajal festivali keskuses (Vabaduse 12). Soovi korral väljastame arve (arve saamiseks lisada kontaktid registreerimislehel olevale väljale).
Küsimused, ettepanekud, rõõmud ja mured saata eesti rühmade koordinaatori Epp Vana e-posti aadressil epp.vana@gmail.com või helistage telefonil 5333 2598.

Rahvatantsuansambel Tarbatu talvetantsupäeval

Talvetantsupäeval, 16. detsembril kell 14.00 Võru Kandle teatrisaalis annab kontserdi Eesti üks hinnatuim rahvatantsuansambel „Tarbatu” Eesti Maaülikoolist. Ansambel on asutatud 1951. aastal ning tänase seisuga tantsib selles üle 100 tantsija. Ansambli kunstiline juht on Jaanus Randma. Kontserdil saab näha nii Eesti autorite loomingut kui folkloorseid seadeid. Kontsert on tasuline. Piletid on müügil tund enne algust kohapeal.

 

Võru pärimustantsu festivali esimene talvetantsupäev

MTÜ Võru Folkloorifestival koostöös Võru linnavalitsusega korraldab 16. detsembril, 2017. a. Võru linnas esimese talvetantsupäeva. Osalema oodatakse nii tantsijaid, tantsuõpetajaid kui tantsuhuvilisi üle kogu Eesti.

„Rääkides talvetantsupäeva programmist, siis tõotab see tulla põnev ning eriilmeline,” selgitab talvetantsupeo peakorraldaja Tiia Must. Üritus algab 16. detsembri varahommikul jõululaada avamisega Katariina alleel ja jätkub tantsurühmade esinemistega Katariina kiriku esisel platsil.
Loe pikemalt “Võru pärimustantsu festivali esimene talvetantsupäev”

Homsest tantsib ja hingab kogu Võru linn valsirütmis

Homsest tantsib ja hingab kogu Võru linn valsirütmis

XXIII Võru pärimustantsu festival saab alguse homme, 6.juulil kell 17, kui Kreutzwaldi pargis loevad kolme rahvuse esindajad Eestist, Indiast ja Inglismaalt Eesti rahvuseepost Kalevipoeg. Seejärel sammub rongkäik torupilli saatel ja labajala sammul Kandle aeda, kus toimub traditsiooniline avakontsert.

Loe pikemalt “Homsest tantsib ja hingab kogu Võru linn valsirütmis”

Teppo lõõtsavõistlus kutsub taas pillimehi üksteiselt mõõtu võtma

Kuulsa Võrumaa lõõtsameistri August Teppo mälestuseks juba 1971. aastal ellu kutsutud ning 29. korda toimuv suur üleriigiline võistumängimine teppo tüüpi lõõtsadel kutsub taas parimaid lõõtsamehi ja -naisi kogu Eestist mõõtu võtma, kellest saavad seekord lõõtsavõistluse võitjad. Parimatest parimad ehk need, kes võitnud ässade klassis Teppo lõõtsavõistluse juba kolm korda, nimetatakse aga lõõtsakuningaks. Mullu sai läbi võistluse ajaloo neljandaks lõõtsakuningaks Richard Ott Leitham.

Võistumängimine toimub, nagu ka juba traditsiooniks, XXIII Võru Pärimustantsu Festivali (endise nimega Võru Folkloorifestivali) ühe peasündmusena kuu aja pärast laupäeval, 8. juulil 2017 algusega kell 10 Võru Kandle aias.

Loe pikemalt “Teppo lõõtsavõistlus kutsub taas pillimehi üksteiselt mõõtu võtma”