Kutsume kõiki juunikuu esimesel reedel head muusikat ja tantsu nautima!

Pop-folk tantsurühma Uppsar ja ansambli Antsud koostöös sündinud fantaasiarikas muusikaline tantsuetendus “Üle vee – Leigri lugu”.

“Üle vee – Leigri lugu” räägib meile ammusest ajast väikeses kodumaises saarekülas, kus elatakse igapäevaelu ja tehakse suviseid toimetusi. Ühel suveööl satub Leiger kokku metshaldjatega ning lõkkele löövad ootamatud tunded. Vanemate külaelanike manitsustele vaatamata satub loo peategelane müstiliste olevuste lummusesse. Seda on raske kõrvalt vaadata tema väljavalitul Maril. Loost ei puudu traagiline torm ja koomiline külarahvas.

Libreto: Aile Alveus-Krautmann
Lavastaja: Eneli Rüütli
Koreograafid: Eneli Rüütli, Simo Kruusement, Märt Agu, Diana Senkel, Edda Prillop
Muusika: ansambel Antsud
Luule: Ivar Lett
Laval: popfolk tantsurühma Uppsar tantsijad ja ansambel Antsud

Lavastus esietendus 17. oktoobril 2020 Kaja Kultuurikeskuses.
Lisainfo Uppsari kodulehelt: http://www.uppsar.ee/

Noorte segarahvatantsurühmade tantsuetendus „Õnneotsija“

REGISTREERUMINE – tantsulaagris ja etendusel osalemiseks palun täita vorm hiljemalt 1. aprill 2021.

Vormi leiad siit: Tantsuetendus “Õnneotsija”, osalejate registeerimisleht 2021

6.-10. juulil 2021 toimub Võru pärimustantsu festivali raames noorte segarahvatantsurühmade tantsulaager, mille eesmärgiks on vaatajateni tuua lustlik ja energiline Andre Laine loodud tantsulavastus.

Ootame üle Eesti 120 noort tantsijat Võrumaale osalema laagris ja loodavatel etendustel, mis toimuvad August Teppo Lõõtsatalu õuel, kus noortel on väga hea võimalus näha ning tunda seda, kuidas nende vanaemad ja vanaisad maal oma nooruspõlve veetsid.
Tantsulavastus „Õnneotsija“ jutustab loo külanoorte tegemistest folkloorsete mängude, tantsude ja dialoogi kaudu. Lavastaja Andre Laine lubab, et osalejad ja vaatajad saavad tutvuda erinevate kommete ja maal elamise võludega.

Etenduse kuupäevad 09.07 kell 21.00, 10.07 kell 13
Etendust ettevalmistav laager toimub 6.07 – 09.07 (10.07 ainult teine etendus)
Esimene proov algab kell 11 (täpsem proovigraafik valmib enne laagrit. NB! 7. ja 8. juulil on proovid kindlasti kella 22ni.)
Ööbimiskoht avatud 6.07 kella 8.00.

LAAGRI JA TANTSUETENDUSEGA SEOTUD TASUD:
Korraldaja pakub nii ööbimisvõimalust, toitlustamist, organiseeritud transporti majutuskoha ja esinemiskoha vahel, tasuta osalemist festivali üritustel.
Ööbimisvõimalust pakume koolimajas (n-ö tantsupeo majutus, st kaasa magamisasjad jm vajalik),
Ööbimise tasu 5 eurot/in/öö.

Toidupäeva maksumus 14 eurot (3 toidukorda) – võimalik valida ka ainult lõunasöök või lõuna- ja õhtusöök vm sobiv variant (kokkuleppimise võimalused). Toitlustatakse kooli sööklas.

Majutuse tasu ning toiduraha on võimalik üle kanda MTÜ Võru Folkloorifestivali kontole (ak SEB EE051010220109588015) või tasuda sularahas festivali ajal festivali keskuses. Soovi korral väljastame arve (arve saamiseks lisada kontaktid registreerimislehel olevale väljale).

Küsimused, ettepanekud, rõõmud ja mured saata e-posti aadressil annetolk49@gmail.com
või helistage tantsuetenduse koordinaatorile Anne Tolk tel 5568 8448.

Armas esinemishuviline eesti tantsu-, folkloorirühm, kapell!

Kindlasti soovid osa saada toredast ja “ummamuudu” festivalist, mis toimub juba 26. korda. Siin on võimalik end näidata, teisi vaadata, tantse õppida, folkaeroobikat teha, pillimuusika saatel tantsu lüüa nii tänaval, tantsutoas, õhtustel tantsingutel, festivaliklubis ja diskolgi, maitsemeeli ergutada ning jutte kuulata ning nii mõndagi põnevat-toredat veel kogeda. Seda kõike meie festival Sulle, hea osaleja, pakub.

Iga tantsija on oluline! Mida rohkem tantsurahvast juulikuisesse Võrru koguneb, seda uhkem ja tantsulisem festival tuleb. Tee endale kingitus – tule Eesti tantsupealinna!

Festivalil osalemiseks palun täita vorm hiljemalt 14. mail 2021. Registreerimisvormi leiad siit:  Eesti esineja registreerimisvorm .

Samaks kuupäevaks tuleb aadressil registreerimine@vorufolkloor.ee saata rühma tutvustav tekst, 2-3 fotot rühmast, võimalusel rühma esinemisnäide videona või viide lingile, kus esinemise jäädvustus vaadatav on.

Festivaliga seotud tasud:
Festivali osalustasu on 5 eurot/in – tuleb tasuda olenemata öömaja ja söögisoovist.
Festival pakub ööbimisvõimalust koolimajas (n-ö tantsupeo majutus, st kaasa magamisasjad jm vajalik) 5 eurot in/öö. Toidupäeva maksumus 14 eurot (3 toidukorda) – võimalik valida ka ainult lõunasöök või lõuna- ja õhtusöök vm sobiv variant (kokkuleppimisvõimalused).

Osalustasu ja teisi festivaliga seonduvaid tasusid on võimalik üle kanda MTÜ Võru Folkloorifestivali kontole (ak SEB EE051010220109588015) või tasuda sularahas festivali ajal festivali keskuses.
Soovi korral väljastame arve (arve saamiseks lisada kontaktid registreerimislehel olevale väljale).

Küsimused, ettepanekud, rõõmud ja mured saata e-posti aadressil registreerimine@vorufolkloor.ee või helistage eesti rühmade koordinaatori Epp Vana telefonil 5333 2598.

 

VÕRU IV TALVINE TANTSUPÄEV

 

 

Päri(mu)stantsu pealinn Võru ootab Teid, kallid tantsu-, muusika-, koorijuhid, oma kollektiividega või ka tantsuhuviliste, sõpruskondadega ühiselt tantsima ja üles astuma IV talvisel tantsupäeval. 

Tantsupäev toimub laupäeval, 5. detsembril 2020 Võru keskväljakul. 

Tantsuvõimalusi pakume kogu päeva vältel: saab ennast näidata, teisi vaadata ja õhtuhämaruses ühiselt lustida. 

MTÜ Võru Folkloorifestivalil on hea meel, et just sel päeval on 75. hooaega tantsiv rahvatantsuansambel „Tarvanpää“ toomas meile viru väge ning jagamas tantsurikkust. Seda ilu, võlu, lusti, rahu näeb kell 14.00 Võru Kandles. Just parajal hetkel päeva keskel, sest selleks ajaks on jõutud lastega lustida, tantse õppida, soovi korral ise üles astuda, end kohaliku maitsva toiduga kostitada, jõuluvana kingikotti kinkegi koguda. Laval nähtust ja kogetust innustunult on paslik päeva lõpetuseks üks korralik talvine tantsupidu keset linna maha pidada ning kogemuse võrra rikkamana suviseks pärimustantsu festivaliks valmistuma asuda.

Mis kell ja mis toimub:
10.00 Jõululaada avamine, esinemised laadalaval (Võru keskväljak)
11.30 Laste pooltund
12.00 Tantsude õpituba laadalaval
12.30 Esinemised laadalaval
13.00 Tantsude õpituba laadalaval
14.00 -15.00 Rahvatantsuansambel “Tarvanpää” kontsert Võru Kandles
16.00-17.00 IV talvise tantsupäeva ühistantsimine Võru keskväljakul

NB! Kummaski õpitoas õpetatakse erinevaid ühistantsimise tantse.

Mida 2020. aastal ühiselt tantsime:
Sabatants
Kaera-Jaan
Padipadinöör
Me lähme rukist lõikama
Hallitanud poiss
Vingerpolka
Üks, kaks kolm, neli, viis, kuus, seitse
Kuo tu tetsu
Terve vald
Reinlenderi
Kupparimoori
Akuliina pulka
Hopsa valss
Kiigari kaagari
Oige ja vasemba

Kuidas osalemissoovist teada anda:
• kirjapanek toimub meie kodulehel https://vorufolkloor.ee/ (aktiivne ankeet) või jagatud vormi kaudu

  • osalemissoov edastada hiljemalt30.11.2020 a.

Osalustasu:
• 5 eurot/tantsija/osaleja kohta.

Tähelepanekuks! Osalustasu kindlustab lisaks ühistantsimisele ka rahvatantsuansambli “Tarvanpää” kontserdi külastuse kell 14.00 Võru Kandles. Laste (kuni 18 eluaastat) eest osalustasu ei pea maksma, kuid kui lapsed soovivad „Tarvanpää“ kontserti külastada, siis tuleb tasuda sissepääsu eest 5 eurot.
Osalustasu palume üle kanda:

MTÜ Võru Folkloorifestival EE051010220109588015.

Ülekannet tehes palume selgitusse lisada märksõna TALVINE TANTSUPÄEV ja rühma nimi/osaleja nimi.

Arvete saamiseks helistada tel +372 528 6844 Signe Sulg või kirjutada meiliaadressil signesulg2468@gmail.com

 

Oluline info esinemissooviga külalistele

Kõigil, kes soovivad laadalaval esineda palume teada anda kava kestus ja millelt tuleb muusika (muusik(ud), mälupulk, cd). Võimalus ka muusikafailid eelnevalt korraldajatele elektroonilisi kanaleid pidi edastada.

Võru linnas on avatud hulgaliselt söögikohti, kus saab möödaminnes keha kinnitada.

Täiendavatele küsimustele teab vastuseid: 

Maire Udras

tel +372 5666 4292

maireudras@gmail.com

https://vorufolkloor.ee/

Võru pärimustantsu festival tutvustab: Võru VI kodukohvikute päev

Kallid kodukohvikupidajad ja uued üritajad!

Meil on rõõm teatada: juulikuus ärajäänud VÕRU KOHVIKUTE PÄEV toimub 22. augustil Võru linna sünnipäeva raames.

Osalema on oodatud kõik:  nii Võru linnas eelmistel festivalidel tegutsenud kui ka uued  toidupakkujad, kes esimest korda selleks puhuks oma kohviku avavad.

Kohvikupidaja!

Pane ennast kirja  hiljemalt 10. augustiks.

Augustikuu keskel  kohtume kohvikupidajatega, et koos ideed läbi arutada ja korraldus-küsimustes kokku leppida. Kohvikuid tutvustame Võru pärimustantsu festivali Facebooki lehel, festivali kodulehel ja Võru linna kodulehel.

Täpsem info: Tiina-Mai Küppar kodukohvikudvoru@gmail.com tel 55944457

registreerimisvorm

https://vorufolkloor.ee/kodukohvikule/

Võru Kagukeskuse aatriumis on võimalik vaadata 9. juulist- 31. juulini 2020 festivali ajaloo näitust

Täna, 9. juulil oleks alguse saanud XXVI Võru pärimustantsu festival. Linn täis folkloorset tantsu, muusikat ja käsitööd. Võru linna on aastate jooksul festivali külalistena väisanud 47 erineva riigi folkloorirühmad. Meie festival on maailmas folklooriringkondades tuntud ja siia soovitakse tulla.

Festivali toimkond pakub Võru linnarahvale ja linna külalistele võimaluse meenutada juba toimunud festivale. Võru Kagukeskuse aatriumis on võimalik vaadata 9. juulist- 31. juulini 2020 festivali ajaloo näitust.

Meenutame olnut ja kohtume taas meie festivali külalistega 8.-11. juulil 2021.

Tiia Must

festivali koordinaator

tiia.must40@gmail.com

 +372 5770 4400

XXVI Võru pärimustantsu festival lükkub aasta võrra edasi ja toimub 8.-11. juulil 2021

Seoses eriolukorraga riigis ja  teadmatusega, kuna taas meie riigipiirid väliskülalistele avanevad, oleme teinud otsuse Võru pärimustantsu festival edasi lükata järgmisesse aastasse.

“Igale Võru pärimustantsu festivalile annab oma näo sinna kutsutud välisrühmad. Kaasatoodud pärimuse tutvustamine võimaldab näha teisest kultuuriruumist tulevate gruppide pakutavat, õppida teiste rahvaste pärimustantse, elada koos neli päeva festivalimelus. Sellel aastal ei saa juba kutsutud külalisrühmi meie külalislahkes Võrus vastu võtta ja oleme sunnitud neid külla paluma järgmisel aastal. Ilma väliskülalisteta ei ole meie festival enam see festival, mida oleme harjunud nägema ja seetõttu ei ole võimalik sellel suvel festivalipidu pidada”, ütleb MTÜ Võru Folkloorifestival juhatuse liige Priidu Teppo.

Hea festivalipublik, ootame teid taas festivalimelust osa saama aasta pärast juulikuus.

Tiia Must

festivali koordinaator

tiia.must40@gmail.com

 +372 5770 4400

RAHVUSVAHELINE TANTSUPÄEV 29. aprillil 2020

Alates 1982. aastast tähistatakse aprillikuu lõpus – 29. aprillil –  üle maailma rahvusvahelist tantsupäeva.

Eestis veab tantsupäeva tegemisi eest EESTI RAHVATANTSU JA RAHVAMUUSIKA SELTS.

 Hea tantsuhuviline! 

Seekord tantsime rahvusvahelisel tantsupäeval Saaremaalt, Jämajast pärit pärimustantsu Kuotutetsu.

TANTSI ÜKSI VÕI PEREGA, AGA KINDLASTI TURVALISES KODUSES OLUSTIKUS!

Tantsimiseks

  1. Häälesta oma raadio 29. aprillil kell 13.05 või kell 18.55Vikerraadio sagedusele – sealt tuleb muusika.
    2. Tantsi üksi või perega turvalises koduses olustikus!
    3. Kindlasti filmi oma tantsu ning lae see YouTube’i(võistlusel lähevad arvesse vaid YouTube’i salvestatud videod).
    Video nimeks pane „Rahvusvaheline tantsupäev 2020 – TANTSIVA SELTSKONNA NIMI“.
    4. Lingi oma videost paluvad korraldajad saata aadressile errs@errs.ee. Huvitavamaid tunnustatakse. Videoid ootame 10. maini!

KIRJELDUS

Kuotutetsu
ERA II, 128, 237/8 (1) ˂ Jämaja khk., Torgu v., Jämaja k. – Herbert Tampere ˂ Juhan Lei, 27 a. (1936)

Osavõtjad:
 4 paari.

Lähteasend: paarid nelinurgas, paarilised sisekäevõttes.

Põhisammud: kõnnisammud.

A1   1-4       Peapaarid (nr 1 ja 3) vahetavad 8 kõnnisammuga kohad,
5-8       samuti külgpaarid (nr 2 ja 4).
A2   1-8       Kordub A1, st peapaarid kõnnivad oma kohale tagasi (taktid 1-4), seejärel külgpaarid (taktid 5-8).
B1   9-12     Põimumine käevangus. Poisid lähevad 8 kõnnisammuga endast vasakul oleva tüdruku juurde ja
pöörlevad temaga parem-käevangus paigal päripäeva. 9. taktil lüüakse ka 2 plaksu (noodis takti
kohal **).
 13-16   Poisid, jätkates liikumist ringjoonel päripäeva, lähevad 8 kõnnisammuga järgmise tüdruku juurde
ja pöörlevad temaga vasak-käevangus paigal vastupäeva. 13.taktil lüüakse ka kaks plaksu (noodis
takti kohal **).
B2     9-16   Jätkub B1 tegevus. Lõpuks jõuavad poisid oma paarilise juurde tagasi.

 

Võru pärimustantsu festival lööb Eesti rühmadele väravad valla.

Suvine XXVI Võru pärimustantsu festival avab juba oma väravad eesti tantsurühmadele, et 10.-12. juulini koos tantsida, musitseerida ja osa saada välisrühmade külakostist.

Võru pärimustantsufestival on iga-aastane rahvatantsijate ja pillimeeste kokkusaamispaik, kus osaleb üle 500 tantsija Eestist ja välismaalt. Kui festivali välisesinejad valitakse jaanuaris-veebruaris, siis Eesti rühmi oodatakse registreeruma alates tänasest kuni 1. maini.

Aasta tagasi tähistas festival oma 25. sünnipäeva koos külalistega pidutsedes. Sellel aastal pöörame rohkem tähelepanu laulumängudele, tantsude sisule ja sõnumile.

„Oleme 25. aasta jooksul tantsinud nii Võrumaa, kui kogu Eestimaa pärimustantse, koos aimu saanud 45 välisriigi tantsudest. Jah just 45 st riigist on nende aastate jooksul olnud väliskülalisi meie festivalil“, selgitab festivali programmitoimkonna juht Kadri Mähar. „Sellel aastal saame taas tantsida ja sügavamalt tutvuda rahvamängudega, kui tähelepanuväärse pärimuse osaga meie rahvakultuuri varasalvest“.

Traditsiooniliselt saab nii festivalil esineja kui selle külaline kontsertide kõrval osaleda simmanitel, töötubades, tänavatantsul ja õppida erinevate rahvaste tantse. Eeldatavalt kujuneb üheks tippsündmuseks Andre Laine noorte segarühmadele loodud tantsulavastus „Õnneotsija“.

Festival toimub 09.-12. juulini Võrus ja Võru maakonnas.

Võru  pärimustantsu festival kuulub UNESCO juures tegutseva ülemaailmse folkloorifestivalide ühenduse CIOFF ® (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts) kalendrisse.

Epp Vana

Festivali eesti rühmade koordinaator

epp.vana@gmail.com

 +372 5333 2598