Uudised

Algab registreerimine XXVIII pärimustantsu festivalile

Tänasest, 13. veebruarist 2023 oodatakse kõiki esinemishuvilisi eesti pärimuse kandjaid: tantsijaid, tantsurühmi, pillimehi, kapelle, folkloorirühmi end kirja panema 8. juulil 2023 toimuvale XXVIII Võru pärimustantsu festivalile.

Olete tantsinud terve ööpäeva? Kui ei, siis selleaastane 24-tundi kestev Võru pärimustantsu festival “Ööst öhe” annab selleks võimaluse. Alustatakse 8. juulil koos esimeste koidukiirtega ja punkt XXVIII festivalile pannakse 9. juuli päikesetõusul.

Jõulukuul tantsime Võrus 6. aastat ühiselt

Alanud on registreerimine MTÜ Võru Folkloorifestivali korraldatavale kuuendale talvisele tantsupäevale.

Päri(mu)stantsu pealinn Võru kutsub kõiki lähedalt ja kaugelt ühiselt tantsima ning üles astuma VI talvisel tantsupäeval, mis toimub laupäeval, 3. detsembril 2022. aastal Võru keskväljakul.

Kontsert jutuõhtu- pühendusega Helju Kalmele!

Jutuvestja Piret Päär ja pillimängija Tuule Kann pühendavad oma kontserdi hääle, jutustajale Kalme Heljule.Tuule Kann on elukutselt õpetaja ning kandlekunstnik. Tegutsenud aastaid Eesti kultuuripõllul tutvustades pärimust ja sellega külgnevat. Tuule viljeleb muusikat varajasest kaasaegseni, rahvalikust jazzini.

Tutvustame esinejaid: Jaffra Iisraelist

Üle mitme aasta saame külla kutsuda ka tantsurühmi Eestist kaugemalt. Folkloorirühm Jaffra on populaarne Palestiina rahvatantsu tutvustaja Iisraelist. Nende grupp loodi 1990 aastal. Oma esinemistel esitavad nad Palestiina araablaste traditsioonilisi tantse nagu Dabka North, Alibdawih ja Alkradeh. Lisaks tutvustavad nad oma piirkonna pulmatraditsioone. Kõikidel esinemistel saadavad neid nende enda muusikud.