Kodukohvikud ootavad külastama!

10. juulil 2021 toimub Võru VII kodukohvikute päev. Sind ootavad külla:

KODUKOHVIK RONELY  (Liiva 6a, avatud 10.07 kell 11-19)
Pakutakse suppi, isetehtud leiba, samuti isevalmistatud küpsetisi otse ahjust, võileivatort taldrikul (kaasaostmise võimalus), saslõkk (ise tehtud) hamburger ja palju muud head. Tule mekkima!

KODUKOHVIK “SIRJE & ETI IMEKÖÖK” (Kanepi 25, Võru linn)
Hei Sina!👋🏻10. juulil oled oodatud meie pisikesse, aga väga erilisse kodukohvikusse! Meie valikust leiad GLUTEENIVABU/TAIMSEID/VEGAN toite & küpsetisi. Oodatud on kõik – nii taimetoidu nautlejad kui ka skeptikud!
Maitseelamus ja lahe olemine garanteeritud! Varsti näeme!

TAMME KOHVIK (Tamme 1, Võru linn, avatud 11.00-20.00)
Tamme Kohvik pakub maitsvat sushit, ahjusushit, salateid, võileivatorte ja soolaseid suupisteid. Magusasõpradel on võimalik maiustada erinevate küpsetistega.

KODUKOHVIK MÜNDI RANTŠO (Mündi 1, Võru linn, avatud 10.07 alates kell 11.00)
10.juulil ootab Teid oma armsasse ja maalähedasse kodukohvikusse Mündi rantšo. Mündi-lõhnalises rantšos pakume argipäeva rutiinist erinevat kehakinnitust ja janukustutust! Ärge muretsege, nad on mõelnud ka veganitele. Kindlasti ei puudu ka elav muusika. Seal saab aja maha võtta ja nautida tõelist maa-elu. Ole kohal kogu perega ja võta sõbrad ka kaasa!

HOOVi BBQ (Avatud 10.07 A1000 Market Võru esisel platsil)
Hoovi BBQ on ränd pop-up resto kus pakutakse elusalt tulelt hooajalist ja kohalikust toorainest valmistatud hääd toitu. Hoovi BBQ on laupäeval 10.07 A1000 Market Võru esisel platsil hea ja paremaga. Menüü peaesineja on RÄÄBIS – pakutakse seda 100-l erineval moel ! Menüüst ei puudu loomulikult austrid, krevetid, veisesteigid, šašlõkid grillvorstid ja muu hää !

KODUKOHVIK MÕTSAVAHI (Mõtsavahi talu, Juba küla, avatud 11.00-20.00)
Taas on võimalus võtta ette tee Juba külla, Mõtsavahi tallu ja saada osa südasuvistest maitsetest ja lõhnadest. Pakume toitu, mis silmale ilus ja kõhule hää! Kohapeal valmib värske kraam suitsuahjus, lõkkel ja wokil. Letist leiad suvevärvides küpsetisi, kosutavaid ja karastavaid jooke ning üht teist veel, mida mets ja mesilased pakuvad. Ootame teid 11.00- 20.00, arveldame sularahas.

KOHVIK LOODUSE KESKEL (Raiste küla, Taso talu) 
Kohvik looduse keskel asub tõesti looduse keskel. Täpsemalt Raiste külas, Taso talus. Meie kohvikus saab maitsvat sushit ja poke kausse. Lisaks pakume värskendavaid mojitosid (alkoholivabad) ja suus sulavaid kooke😊
Muidugi ei puudu šašlõkk ja kõik muu mis kuulub grillile. Talus on võimalik tutvuda loomadega! Teid ootavad kanad, pardid, vutid, koerad ja kass.. õige maa elu. Tule ja naudi ilusat suvepäeva koos meiega! Kohvikus on kaardimakse võimalus!

ORU KÜÜNIKOHVIK (Navi küla, Oru talu)
Oru Küünikohvik asub linnalähedases Navi külas, 100-aastase Oru talu imelises küünis. Siin ootab sind tõeliselt mõnus atmosfäär, kus ajastuehedas interjööris kohtuvad vokk ja diskokera. Menüü koosneb lapsepõlvest tuntud maitsetest, mis saanud uue ja tänapäevasema maitsenüansi.
Serveerime roogasid keskkonnasõbralikult ilma ühekordse plastita ning roogasid on võimalik ka mugavalt kaasa haarata. Valikus ka veganroad.
Mängime head muusikat, mida saad ka soovi korral ise vinüülidelt valida. Hoovis saab mängida lauatennist ja koroonat (see puidust ketaste ka kiidega lauamäng ;)) ning batuudil karata. Kell 21.00 lõpetavad kohvikuõhtu kitarridel jämmivad Andres Jukk ja Meelis “Zappa” Jaanimägi.

MOSAIIK (Jüri 27, Võru linn)
Magusat ja soolast ampsu. Käsitöö müük.

MEKE JUURES (Kreutzwaldi 2/1, Võru)
Teid on ootamas teid korralik kõhutäis, kokteilibaar ja ei puudu ka vinged seltskonnamängud.

SPORDI PUHVET (Kreutzwaldi 16 hoov)

XXVI VÕRU PÄRIMUSTANTSUFESTIVAL “Tantsul on lugu” TOIMUB!

Armas esinemishuviline eesti tantsu-, folkloorirühm,  kapell!

Tantsurahvas saab kokku juuli teisel nädalavahetusel, 8.-11. juulini 2021, Võrus! Tule pärimustantsu pealinna, korraldame ühe toreda Eesti tantsupeo!  Selle aasta festivali erilised sündmused – saab nautida Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühma päikesetõusukontserti Roosisaarel, vaadata noorte tantsuetendust “Õnneotsija” Lõõtsatalus, kaasa elada Tallinna Ülikoolli rahvatantsuansamblile Soveldaja Kandle saalis.

Sel aastal keskendume lugude rääkimisele – tantsulood, tantsijate lood, rühmade lood, tantsuga seotud juhtumised. Lugusid saab kohapeal luua, aga varasemad talletused võite saata meie jutukogujale Luulele (luule@tamula.edu.ee). Täpsema info leiate meie kodulehelt www.vorufolkloor.ee.
Tore, tantsuline ja “ummamuudu” festival toimub juba 26. korda. Siin on võimalik end näidata, teisi vaadata, tantse õppida, folkaeroobikat teha, pillimuusika saatel tantsu lüüa nii tänaval, tantsutoas, õhtustel tantsingutel, festivaliklubis kui ka diskol, maitsemeeli ergutada ning jutte kuulata ning nii mõndagi põnevat-toredat veel kogeda.  Seda kõike meie festival Sulle, hea osaleja, pakub.
Iga tantsija on oluline! Mida rohkem tantsurahvast juulikuisesse Võrru koguneb, seda uhkem ja tantsulisem festival tuleb.

Festivalil osalemiseks palun täita vorm hiljemalt 21. juunil 2021. Samaks kuupäevaks tuleb aadressil registreerimine@vorufolkloor.ee saata rühma tutvustav tekst, 2-3 fotot rühmast, võimalusel rühma esinemisnäide videona või viide lingile, kus esinemise jäädvustus vaadatav on.

Festivaliga seotud osalustasud:
* 5 eurot/in – tuleb tasuda olenemata öömaja ja söögisoovist;

* 5 eurot in/öö – ööbimine koolimajas (n-ö tantsupeo majutus, st kaasa magamisasjad jm vajalik);
* 14 eurot in/päev (3 toidukorda) toitlustus –  võimalik valida ka ainult lõunasöök või lõuna- ja õhtusöök vm sobiv variant (võimalus täpsemalt kokku leppida).

Festivaliga seonduvaid tasusid on võimalik üle kanda MTÜ Võru Folkloorifestivali kontole (ak SEB EE051010220109588015) või tasuda sularahas festivali ajal festivali keskuses.
Soovi korral väljastame arve (arve saamiseks lisada kontaktid registreerimislehel olevale väljale).

Küsimused, ettepanekud, rõõmud ja mured saata e-posti aadressil registreerimine@vorufolkloor.ee  või helistage eesti rühmade koordinaatori Epp Vana telefonil 5333 2598.

Kutsume kõiki juunikuu esimesel laupäeval head muusikat ja tantsu nautima!

Pop-folk tantsurühma Uppsar ja ansambli Antsud koostöös sündinud fantaasiarikas muusikaline tantsuetendus “Üle vee – Leigri lugu”.

“Üle vee – Leigri lugu” räägib meile ammusest ajast väikeses kodumaises saarekülas, kus elatakse igapäevaelu ja tehakse suviseid toimetusi. Ühel suveööl satub Leiger kokku metshaldjatega ning lõkkele löövad ootamatud tunded. Vanemate külaelanike manitsustele vaatamata satub loo peategelane müstiliste olevuste lummusesse. Seda on raske kõrvalt vaadata tema väljavalitul Maril. Loost ei puudu traagiline torm ja koomiline külarahvas.

Libreto: Aile Alveus-Krautmann
Lavastaja: Eneli Rüütli
Koreograafid: Eneli Rüütli, Simo Kruusement, Märt Agu, Diana Senkel, Edda Prillop
Muusika: ansambel Antsud
Luule: Ivar Lett
Laval: popfolk tantsurühma Uppsar tantsijad ja ansambel Antsud

Lavastus esietendus 17. oktoobril 2020 Kaja Kultuurikeskuses.
Lisainfo Uppsari kodulehelt: http://www.uppsar.ee/

Noorte segarahvatantsurühmade tantsuetendus „Õnneotsija“

REGISTREERUMINE – tantsulaagris ja etendusel osalemiseks palun täita vorm hiljemalt 1. aprill 2021.

Vormi leiad siit: Tantsuetendus “Õnneotsija”, osalejate registeerimisleht 2021

6.-10. juulil 2021 toimub Võru pärimustantsu festivali raames noorte segarahvatantsurühmade tantsulaager, mille eesmärgiks on vaatajateni tuua lustlik ja energiline Andre Laine loodud tantsulavastus.

Ootame üle Eesti 120 noort tantsijat Võrumaale osalema laagris ja loodavatel etendustel, mis toimuvad August Teppo Lõõtsatalu õuel, kus noortel on väga hea võimalus näha ning tunda seda, kuidas nende vanaemad ja vanaisad maal oma nooruspõlve veetsid.
Tantsulavastus „Õnneotsija“ jutustab loo külanoorte tegemistest folkloorsete mängude, tantsude ja dialoogi kaudu. Lavastaja Andre Laine lubab, et osalejad ja vaatajad saavad tutvuda erinevate kommete ja maal elamise võludega.

Etenduse kuupäevad 09.07 kell 21.00, 10.07 kell 13
Etendust ettevalmistav laager toimub 6.07 – 09.07 (10.07 ainult teine etendus)
Esimene proov algab kell 11 (täpsem proovigraafik valmib enne laagrit. NB! 7. ja 8. juulil on proovid kindlasti kella 22ni.)
Ööbimiskoht avatud 6.07 kella 8.00.

LAAGRI JA TANTSUETENDUSEGA SEOTUD TASUD:
Korraldaja pakub nii ööbimisvõimalust, toitlustamist, organiseeritud transporti majutuskoha ja esinemiskoha vahel, tasuta osalemist festivali üritustel.
Ööbimisvõimalust pakume koolimajas (n-ö tantsupeo majutus, st kaasa magamisasjad jm vajalik),
Ööbimise tasu 5 eurot/in/öö.

Toidupäeva maksumus 14 eurot (3 toidukorda) – võimalik valida ka ainult lõunasöök või lõuna- ja õhtusöök vm sobiv variant (kokkuleppimise võimalused). Toitlustatakse kooli sööklas.

Majutuse tasu ning toiduraha on võimalik üle kanda MTÜ Võru Folkloorifestivali kontole (ak SEB EE051010220109588015) või tasuda sularahas festivali ajal festivali keskuses. Soovi korral väljastame arve (arve saamiseks lisada kontaktid registreerimislehel olevale väljale).

Küsimused, ettepanekud, rõõmud ja mured saata e-posti aadressil annetolk49@gmail.com
või helistage tantsuetenduse koordinaatorile Anne Tolk tel 5568 8448.

Armas esinemishuviline eesti tantsu-, folkloorirühm, kapell!

Kindlasti soovid osa saada toredast ja “ummamuudu” festivalist, mis toimub juba 26. korda. Siin on võimalik end näidata, teisi vaadata, tantse õppida, folkaeroobikat teha, pillimuusika saatel tantsu lüüa nii tänaval, tantsutoas, õhtustel tantsingutel, festivaliklubis ja diskolgi, maitsemeeli ergutada ning jutte kuulata ning nii mõndagi põnevat-toredat veel kogeda. Seda kõike meie festival Sulle, hea osaleja, pakub.

Iga tantsija on oluline! Mida rohkem tantsurahvast juulikuisesse Võrru koguneb, seda uhkem ja tantsulisem festival tuleb. Tee endale kingitus – tule Eesti tantsupealinna!

Festivalil osalemiseks palun täita vorm hiljemalt 14. mail 2021. Registreerimisvormi leiad siit:  Eesti esineja registreerimisvorm .

Samaks kuupäevaks tuleb aadressil registreerimine@vorufolkloor.ee saata rühma tutvustav tekst, 2-3 fotot rühmast, võimalusel rühma esinemisnäide videona või viide lingile, kus esinemise jäädvustus vaadatav on.

Festivaliga seotud tasud:
Festivali osalustasu on 5 eurot/in – tuleb tasuda olenemata öömaja ja söögisoovist.
Festival pakub ööbimisvõimalust koolimajas (n-ö tantsupeo majutus, st kaasa magamisasjad jm vajalik) 5 eurot in/öö. Toidupäeva maksumus 14 eurot (3 toidukorda) – võimalik valida ka ainult lõunasöök või lõuna- ja õhtusöök vm sobiv variant (kokkuleppimisvõimalused).

Osalustasu ja teisi festivaliga seonduvaid tasusid on võimalik üle kanda MTÜ Võru Folkloorifestivali kontole (ak SEB EE051010220109588015) või tasuda sularahas festivali ajal festivali keskuses.
Soovi korral väljastame arve (arve saamiseks lisada kontaktid registreerimislehel olevale väljale).

Küsimused, ettepanekud, rõõmud ja mured saata e-posti aadressil registreerimine@vorufolkloor.ee või helistage eesti rühmade koordinaatori Epp Vana telefonil 5333 2598.

 

VÕRU IV TALVINE TANTSUPÄEV

 

 

Päri(mu)stantsu pealinn Võru ootab Teid, kallid tantsu-, muusika-, koorijuhid, oma kollektiividega või ka tantsuhuviliste, sõpruskondadega ühiselt tantsima ja üles astuma IV talvisel tantsupäeval. 

Tantsupäev toimub laupäeval, 5. detsembril 2020 Võru keskväljakul. 

Tantsuvõimalusi pakume kogu päeva vältel: saab ennast näidata, teisi vaadata ja õhtuhämaruses ühiselt lustida. 

MTÜ Võru Folkloorifestivalil on hea meel, et just sel päeval on 75. hooaega tantsiv rahvatantsuansambel „Tarvanpää“ toomas meile viru väge ning jagamas tantsurikkust. Seda ilu, võlu, lusti, rahu näeb kell 14.00 Võru Kandles. Just parajal hetkel päeva keskel, sest selleks ajaks on jõutud lastega lustida, tantse õppida, soovi korral ise üles astuda, end kohaliku maitsva toiduga kostitada, jõuluvana kingikotti kinkegi koguda. Laval nähtust ja kogetust innustunult on paslik päeva lõpetuseks üks korralik talvine tantsupidu keset linna maha pidada ning kogemuse võrra rikkamana suviseks pärimustantsu festivaliks valmistuma asuda.

Mis kell ja mis toimub:
10.00 Jõululaada avamine, esinemised laadalaval (Võru keskväljak)
11.30 Laste pooltund
12.00 Tantsude õpituba laadalaval
12.30 Esinemised laadalaval
13.00 Tantsude õpituba laadalaval
14.00 -15.00 Rahvatantsuansambel “Tarvanpää” kontsert Võru Kandles
16.00-17.00 IV talvise tantsupäeva ühistantsimine Võru keskväljakul

NB! Kummaski õpitoas õpetatakse erinevaid ühistantsimise tantse.

Mida 2020. aastal ühiselt tantsime:
Sabatants
Kaera-Jaan
Padipadinöör
Me lähme rukist lõikama
Hallitanud poiss
Vingerpolka
Üks, kaks kolm, neli, viis, kuus, seitse
Kuo tu tetsu
Terve vald
Reinlenderi
Kupparimoori
Akuliina pulka
Hopsa valss
Kiigari kaagari
Oige ja vasemba

Kuidas osalemissoovist teada anda:
• kirjapanek toimub meie kodulehel https://vorufolkloor.ee/ (aktiivne ankeet) või jagatud vormi kaudu

  • osalemissoov edastada hiljemalt30.11.2020 a.

Osalustasu:
• 5 eurot/tantsija/osaleja kohta.

Tähelepanekuks! Osalustasu kindlustab lisaks ühistantsimisele ka rahvatantsuansambli “Tarvanpää” kontserdi külastuse kell 14.00 Võru Kandles. Laste (kuni 18 eluaastat) eest osalustasu ei pea maksma, kuid kui lapsed soovivad „Tarvanpää“ kontserti külastada, siis tuleb tasuda sissepääsu eest 5 eurot.
Osalustasu palume üle kanda:

MTÜ Võru Folkloorifestival EE051010220109588015.

Ülekannet tehes palume selgitusse lisada märksõna TALVINE TANTSUPÄEV ja rühma nimi/osaleja nimi.

Arvete saamiseks helistada tel +372 528 6844 Signe Sulg või kirjutada meiliaadressil signesulg2468@gmail.com

 

Oluline info esinemissooviga külalistele

Kõigil, kes soovivad laadalaval esineda palume teada anda kava kestus ja millelt tuleb muusika (muusik(ud), mälupulk, cd). Võimalus ka muusikafailid eelnevalt korraldajatele elektroonilisi kanaleid pidi edastada.

Võru linnas on avatud hulgaliselt söögikohti, kus saab möödaminnes keha kinnitada.

Täiendavatele küsimustele teab vastuseid: 

Maire Udras

tel +372 5666 4292

maireudras@gmail.com

https://vorufolkloor.ee/

Võru pärimustantsu festival tutvustab: Võru VI kodukohvikute päev

Kallid kodukohvikupidajad ja uued üritajad!

Meil on rõõm teatada: juulikuus ärajäänud VÕRU KOHVIKUTE PÄEV toimub 22. augustil Võru linna sünnipäeva raames.

Osalema on oodatud kõik:  nii Võru linnas eelmistel festivalidel tegutsenud kui ka uued  toidupakkujad, kes esimest korda selleks puhuks oma kohviku avavad.

Kohvikupidaja!

Pane ennast kirja  hiljemalt 10. augustiks.

Augustikuu keskel  kohtume kohvikupidajatega, et koos ideed läbi arutada ja korraldus-küsimustes kokku leppida. Kohvikuid tutvustame Võru pärimustantsu festivali Facebooki lehel, festivali kodulehel ja Võru linna kodulehel.

Täpsem info: Tiina-Mai Küppar kodukohvikudvoru@gmail.com tel 55944457

registreerimisvorm

https://vorufolkloor.ee/kodukohvikule/

Võru Kagukeskuse aatriumis on võimalik vaadata 9. juulist- 31. juulini 2020 festivali ajaloo näitust

Täna, 9. juulil oleks alguse saanud XXVI Võru pärimustantsu festival. Linn täis folkloorset tantsu, muusikat ja käsitööd. Võru linna on aastate jooksul festivali külalistena väisanud 47 erineva riigi folkloorirühmad. Meie festival on maailmas folklooriringkondades tuntud ja siia soovitakse tulla.

Festivali toimkond pakub Võru linnarahvale ja linna külalistele võimaluse meenutada juba toimunud festivale. Võru Kagukeskuse aatriumis on võimalik vaadata 9. juulist- 31. juulini 2020 festivali ajaloo näitust.

Meenutame olnut ja kohtume taas meie festivali külalistega 8.-11. juulil 2021.

Tiia Must

festivali koordinaator

tiia.must40@gmail.com

 +372 5770 4400