Festival läheb külla. Folkloorigrupp "Slezan" (Tšehhi)

13juuli12:0015:0012:00 - 15:00(GMT+03:00) Festival läheb külla. Folkloorigrupp "Slezan" (Tšehhi)TASUTARogosi mõis, Ruusmäe, Haanja vald

Aeg

(Laupäev) 12:00 - 15:00(GMT+03:00)

Toimumispaik

Rogosi mõis, Ruusmäe, Haanja vald

Other Events

Esinevad

 • Folkloorirühm SLEZAN - TŠEHHI

  Folkloorirühm SLEZAN - TŠEHHI

  Tšehhi Vabariigi kirdeosas, Poola piiril asuvast Český Těšíni linnast pärit folkloorirühm SLEZAN loodi 1955. aastal. Grupp tutvustab tantse, laule ja kombeid Těšíni Sileesiast, piirkonnast, mis ulatub Bohumíni (põhjas) ja Slovakkia piirini (lõunas). Piirkond on eriline oma iseäraliku folkloori tõttu, täis sisemist pinget ja varjatud ilu, mis erineb teistest Tšehhi Vabariigi piirkondadest.
  Esitlustel kasutab rühm erinevaid rahvarõivaid, mis esindavad Těšíni piirkonna erinevaid osi: Těšíni rahvarõivaid keskosast, rahvarõivaid Těšíni Beskydy mägedest, Jablunkovi rahvarõivaid Jablunkovi linnast ning Orlová rahvarõivaid koos kaevurite kostüümiga Těšíni piirkonna põhjaosast. Kostüümid on täpsed rekonstruktsioonid 19. sajandi keskpaigast.
  Tšembalo pill saadab igat tantsuetendust. Lisaks sellele rikastab etendusi ka torupillimängija.
  Rühm on oma kodupiirkonda esindanud erinevatel puhkudel ja folkloorifestivalidel nii Tšehhi Vabariigis kui ka välismaal. Etendusi hinnatakse kõrgelt, kuna jäljendavad originaali ega jäta tähelepanuta piirkonna iseloomuliku murret, mis on segu tšehhi, slovaki, poola ja saksa keelest. Pikaajalise töö suurimaks tasuks oleks neile see, kui nad suudaksid võimalikult palju rikkalikku Těšíni Sileesia esivanemate kultuuripärandit ja selle ilu järgmistele põlvkondadele edasi anda.

Scroll to Top