Teppo lõõtsavõistlus toob homme taas pillimehed Võrru võistlema

Kuulsa Võrumaa lõõtsameistri August Teppo mälestuseks juba 29. korda toimuv suur üleriigiline võistumängimine teppo tüüpi lõõtsadel kutsub taas parimaid lõõtsamehi ja -naisi kogu Eestist mõõtu võtma.

Võistumängimine algab sel nädalal toimuva XXIII Võru pärimustantsu festivali ühe peasündmusena laupäeval kell 10 Võru Kandle aias. Võistlejatelt oodatakse kahte eriilmelist pillilugu, millest üks seekord valss, kuna tänavuse Võru pärimustantsu festivali teemaks on „Valsi juur(de)“. Pillilugude juures hindab asjatundlik žürii individuaalset meisterlikkust, sisukust, muusikalist väljendusrikkust, intonatsiooni ja kõla.

Võisteldakse neljas erinevas kategoorias: algajad, noored, täiskasvanud ja ässad. Ässad on varem täiskasvanute klassis 1.-3. koha võitnud mängijad.

Parimatest parimad, kes võitnud ässade klassis Teppo lõõtsavõistluse juba kolm korda, nimetatakse lõõtsakuningaks. Mullu sai läbi võistluse ajaloo neljandaks lõõtsakuningaks Richard Ott Leitham. Võistumängimise auhinnad paneb välja Võru vald.

Peale lõõtsa võistumängimise tasub silm peal hoida ka samal päeval kell 18 Võru Kandles algaval tantsimise mõõduvõtul “Ummamuudu tands”. Võisteldakse kahes katergoorias, toimub labajalavalsi ja tantsuloojate mõõduvõtt.

Lisaks on homme avatud erinevad kodukohvikud, õhtul tantsivad India, Rumeenia, Makedoonia, Serbia, Läti ja Eesti rahvatantsijad ning linnarahvas ühiselt tänavatantsu ning külalised laulavad Tamula järve ääres õhtulaule.

Neli päeva kestev rahvusvaheline pärimustantsufestival lõpeb pühapäeval suure kontserdiga ja Võru kesklinnas pargis ühise pika laua peoga, kuhu oodatakse ühispeole nii külalisi kui publikut, et ühiselt katta peolaud ja lustida. Pidu algab kell 21 ja sissepääs on prii.

Lisainfo:

Võistumängimise peakorraldaja

Priidu Teppo

e-mail priiduteppo@gmail.com

Tel 5135350

Scroll to Top