Homsest tantsib ja hingab kogu Võru linn valsirütmis

Homsest tantsib ja hingab kogu Võru linn valsirütmis

XXIII Võru pärimustantsu festival saab alguse homme, 6.juulil kell 17, kui Kreutzwaldi pargis loevad kolme rahvuse esindajad Eestist, Indiast ja Inglismaalt Eesti rahvuseepost Kalevipoeg. Seejärel sammub rongkäik torupilli saatel ja labajala sammul Kandle aeda, kus toimub traditsiooniline avakontsert.

Esimene välisrühm Indiast saabus Võrru juba eile. Charu Castle Foundation rühma esindaja rääkis, et rühm tegutseb tema kadunud kunstnikust õe nimel ja mälestuseks. Samuti on nende suur missioon seista naiste õiguste eest Indias. Seetõttu on nad juba 20 aastat korraldanud folkloori- ja kunstifestivale osalemiseks vaid naistele ja neidudele.

Peale India väisab festivali veel viis välisrühma. Külalised saabuvad Makedooniast, Inglismaalt, Rumeeniast, Lätist ja Serbiast. Lähemalt saame tutvuda pärimuspäevadel reedel Inglismaa, laupäeval India ja pühapäeval Rumeenia kultuuriga. Inglismaa tutvustab oma teekultuuri ja mängitakse koos eestlastega, et üksteise kultuuri paremini mõista. India rühm õpetab kuidas siduda sari, ergutavad maitsemeeli vürtsidega ja sisemist rahu aitavad leida joogahetked. Rumeenia kultuuri aitab mõista läbi reisimuljete ajaloolane Ott Sandrak ja samuti maitseme Rumeenia moodi kohvi. Kõikidel pärimuspäevadel pakutakse antud riigile omast toitu. Tarvilik eelregistreerumine, et kõigile jaguks head ja paremat. Registreeruda saad festivali keskuses kesklinna koolis või www.vorufolkloor.ee.

Peale eelpoolnimetatu on programmis palju traditsioonilist – kodukohvikute päev, lõõtsa võistumängimine, õhtulaulud Tamula kaldal, jutujalutuskäigud ja tänavatans. Palju on ka uut – kodukontserdid, tantsimise mõõduvõtt ja festivali lõpetab pika laua pidu kesklinna pargis.

Võru pärimustantsufestival on üks Eesti pikima traditsiooniga ja suurim rahvusvaheline rahvatantsufestival.

Lisainfo:
Tiia Must
Festivali koordinaator
tiia.must40@gmail.com
+372 5770 4400

Scroll to Top