Tänavuse lõõtsaässade võistluse võitis Ants Järv

Pika ajalooga Teppo lõõtsa võistumängimise Võrus võitis tänavu ässade klassis Ants Järv. Silmatorkavat kasvu lõõtsamees valiti lisaks žürii tunnustusele ka publikuhääletuse lemmikuks.

Ants Järv. Foto: Janno Kuus

Tänavusest võistlusest võttis osa kokku 22 eri vanuses pillimängijat, kaugemad võistlejad olid tulnud ka näiteks Saaremaalt ja Haapsalust. Traditsiooniliselt jaguneti algajate, noorte, täiskasvanute ja ässade klassi.

Ässade seas võistlevad need lõõtsamehed ja -naised, kes on olnud eelmistel aastatel täiskasvanute esikolmikus. Et tegu pole ainult meeste pärusmaaga, näitas ässade klassis kolmanda kohaga Sirli Aia.

Täiskasvanute klassis võitis lõõtsamängijate jõukatsumise Anti Nöör ning noortest Rasmus Kadaja.

„Tore, et just noorte seas oli seekord eriti tihe võistlus, oleks ette teadnud, et nii raske on hinnata, oleks sest rollist kõrvale hoidnud,“ tõdes žürii liige Tarmo Noormaa, kes ka ise pika kogemusega hinnatud lõõtsamängija. Žüriis olid seekord Tarmo Noormaa, Harri Lindmets, Heino Tartes ja Siiri Konksi.

Lõõtsamängu võistlustel on Võrus juba aastakümnete pikkune traditsioon, mida üha uued mängijate ja kuulajate põlvkonnad uhkusega edasi kannavad. Võistumängimise omapära on, et mängitakse Eesti ühe kuulsama lõõtsameistri, Võru lähistelt pärit August Teppo tehtud või tema tehtu eeskujul valminud teppo tüüpi lõõtsadel, mis on hinnatud simmani- ja kontserdipill.

Lõõtsavõistluse peatoetajaks oli Võru vald. Võistluse järel mindi traditsiooniliselt edasi lõõtsalugusid mängima August Teppo kodutallu Loosule, kus nüüd on avatud ka lõõtsamuuseum.

August Teppo lõõtsavõistlus osa XXIII Võru Pärimustantsu Festivali programmist, mis sel nädalavahetusel pakub Võrus laia programmi erinevatest üritustest, kus Eesti esinejate kõrval osalevad ka rahvatantsurühmad Indiast, Inglismaalt, Serbiast, Makedooniast, Rumeeniast ja Lätist.

29. August Teppo lõõtsavõistluse tulemused:

Ässad
I Ants Järv
II Sten Raudik
III Sirli Aia

Täiskasvanud
I Anti Nöör
II Joel Mürk
III Margus Traus

Noored
I Rasmus Kadaja
II Mart Kirotar
III Kert Krüsban

Algajad
I Raul Petersel

Eripreemiad
Ülar Saarniit – Hingestatud mängu eest
Herbert Konnula – Stiilse mängu eest
Publiku preemia – Ants Järv

Lisainfo lõõtsavõistluse kohta:
Priidu Teppo, peakorraldaja
tel 5135350
Scroll to Top