Algab registreerimine XXVIII pärimustantsu festivalile

Tänasest, 13. veebruarist 2023 oodatakse kõiki esinemishuvilisi eesti pärimuse kandjaid: tantsijaid, tantsurühmi, pillimehi, kapelle, folkloorirühmi end kirja panema 8. juulil 2023 toimuvale XXVIII Võru pärimustantsu festivalile.

Olete tantsinud terve ööpäeva? Kui ei, siis selleaastane 24-tundi kestev Võru pärimustantsu festival “Ööst öhe” annab selleks võimaluse. Alustatakse 8. juulil koos esimeste koidukiirtega ja punkt XXVIII festivalile pannakse 9. juuli päikesetõusul.


Programmijuhi Kadri Mähari sõnul mahub ööpäeva kõike – hulgaliselt pärimustantsu, aga ka muusikat, laulu, pillimängu, vestlusi, jalutuskäike. “Esmakordselt saab toimuma tantsuöö, kus tantsusamme saab seade nii eesti kui ka välismaiste pillimeeste saatel”, sõnas Mähar.

Eesti pikima ajalooga iga-aastaselt folkloorifestivalilt, mille toimumist on elus hoidnud vabatahtlike, tantsu südamest armastavate inimeste meeskond, leiab igaüks endale midagi meelepärast. Toimub Teppo tüüpi lõõtsadel võistumängimine, lastele päikesepidu, eriilmelised kontserdid, tantsuõpitoad ja palju muud. Festivaliga koos kasvanud ja erinevates rollides korraldamisse panustanud ning sellest aastast festivali koordinaatori ametis jätkav Kerttu Mölder: “Hea tundega saame öelda, et traditsioone au sees hoides, samas uuenev festival on jäänud ses muutuvas maailmas püsima.”

“Tulge üksi, pere või sõpradega. Peaasi – olge 8. juulil kell 4.17 kohal, et kõigest sellest toredusest osa saada,” kutsub Mölder kõiki tantsupealinna Võrru.

Scroll to Top