Kodukontserdid 2018

Info 2018 festivali kodukontsertide kohta:

5. juulil kell 20.30 Jaama tn 37 kontsert. Esinevad Kristiina Ehin ja Silver Sepp

Kodukontserdi tegija Karmen Vilde: Kristiina on olnud pildil juba neiueast saati, kuid pärast “Aasta ema” laulu pole vist kedagi Eestimaal, kes teda ei teaks. Selle laulu puhul moodustasid hästi huvitava kombinatsiooni Kristiina väline ingellik malbus ja tema loodud riukalikud sõnad. Silverit on minu jaoks muusik, kes luuavarrest ka oskab muusika välja võluda.

Kontserdil saab nautida nende sünergiat ja harmooniat. Meie pere omalt poolt teeb kõik, et kontsertpaiga õhkkond oleks ikka hubane.

Piletite eelmüük Piletilevis ja üks tund enne ürituse algust kohapeal vabade kohtade olemasolul. Pilet 10.- / lastele 8.-12. eluaastani 5.- 

6. juulil kell 17 Liiva 23. Kontsert Suits ja Kool “Kasesalu tantsud”

Ansambli Suits ja Kool koosseisus mängivad Janne Suits (nyckelharpa) ja Kristi Kool (eesti lõõts). Duo on viimastel aastatel mänginud palju mitmesuguseid pärimusmuusika tantsulugusid ning selle väikse kollektiivi suur lemmik on Lõuna-Eesti kandlevirtuoos Erni Kasesalu oma kristalselt kõlavate valsside ja polkadega. Suur osa kodukontserdil kõlavatest lugudest pärineb just Kasesalu repertuaarist. Funktsionaalseid tantsulugusid mängides unistame, et meie pilli järgi tantsiksid särtsakad inimesed, kes seda muusikat tõeliselt naudivad.

Kontsertkava “Kasesalutantsud” on tegelikult kahetähenduslik, andes aimu sellest, et mängime Erni Kasesalu muusikapalasid tantsuks, ja viidates ühtlasi omaaegse tantsukultuuri kontekstile: eks saanud ju noored ikka kokku kasesaludes ja külaplatsidel, et koostantsida, laulda, mängida ja omavahel tutvust sobitada.

Janne Suits – nyckelharpa
Kristi Kool – eestilõõts

Koduleht: http://suitsjakool.ee/Facebook: https://www.facebook.com/SuitsJaKool/Heli- javideonäide: https://www.youtube.com/watch?v=h4surzIdIes

Pilet 3.-

6. juulil kell 18.30 kohvikus Taevas, Katariina allee 6. Esineb Pisikeste Pillide Punt

Punt on mõned aastad tagasi ellu kutsutud selleks, et oma kohalolekuga koosviibijaid rõõmustada. Nagu nimigi ütleb, on valinud muusikariistad just nende väiksuse järgi. Pilli- ja laululugudes, mis kõlavad on nii äratundmist vanaemade ja vanaisade varasalvest, kui ka riukalikku rahvalaulu.

Pilet 5.-

 

6. juulil, kell 19 Stedingu majas Kreutzwaldi 15. Kohvikukontsert – Südamemuusika Festivali ERI

                       

Südamemuusika Festivali ERI soovist inspireerida inimesi, jagada oma väärtuseid ning luua enda ümber selline keskkond, milles oleks hea elada, sündis Südamemuusika Festival. Kodukontserdil jagavad omaenda südamemuusikat festivali peakorraldajad ja muusikud Eva-Lotta Vunder ja Madis Meister ning Rõugest pärit noor laulukirjutaja Sandra Eowyn Karu. Kontserdil kõlavad laulud Eva-Lotta ja Madise peagi ilmuvalt albumilt „The Heart Way“ ehk „Südametee“, Sandra Eowyn Karu omalooming ja esitatakse ka lugusid Südamemuusika Festivali esinejate repertuaarist.

Eva-Lotta Vunder – laul, klaver, rütmipillid Madis Meister – kitarrid, elektroonika

Sandra Eowyn Karu – laul, kitarr, ukulele

Vaata: https://www.facebook.com/evalottaandmadis/ Kuula: https://soundcloud.com/eva-lotta-vunder/freefall Osale: https://www.ev100.ee/et/sudamemuusika-festival-2018-vorumaal

Kohapealt on võimalik soetada soodushinnaga Südamemuusika Festivali passe!

Pilet 3.-

7. juuli kell 17 Stedingu majas Kreutzwaldi 15. Kohvikukontsert “Õdus õhtupoolik”, mängivad Võru- ja Põlvamaa kandlemängijad

Lisaks Teppo lõõtsale on siin Eesti kagunurgas ikka kannel rahvapillimeestele armas ja südamelähedane pill olnud. Tugev kandlemängutraditsioon on tänapäevani edasi kandunud ning üha enam noori avastab selle pilli. Kontserdil kuulete Võru- ja Põlvamaa kandlemängijaid eri tüüpi kanneldel tuntud tantsulugusid ja muid lemmiklugusid mängimas.

Tasuta

7. juulil kell 19 Förmanni õuel, Võlsi tee 9. Helmekaala´ kontsert

Võru leelopark Helmekaala’ loodi aastal 1986 Võrus elavate tublide seto naiste poolt, et ka kodutalust kaugel oma leelot alles hoida. Koori alusepanijaks oli Linnupuu Anne, kes ise enam aktiivselt ei laula, kuid ansambli praegusi tegemisi ikka veel pealt vaatab. Lisaks Anne vanadele lauludele teeb leelopark ka ise juurde uusi. Pargikese liige Pedaja Ly pärjati lausa eelmisel augustil Seto Kuningriigis Sõnolise tiitliga. Esitusele tulevad ka setokeelsed, sügavasisulise tekstida poplaulude kaverid ning ega ka kõht tühjaks ei jää. Selle-aastane kontsert on pühendatud meie varalahkunud liikme Milja Udrase mälestusele.

Pilet 2.-