Kodukontserdid

Neljapäeval, 6. juulil

kell 20.30 / Katariina allee 6 a
Pilet 10 €

Ansambel PööLoY GLääNZ. Bänd sai alguse 1989. aasta sügisel Viljandis ning 2009. aasta sügisest on bändi kodulinnaks Pärnu. Kroonikate ülestähenduste järgi on PG sõbrustanud ajavahemikus 1989–2014 kas lühemat või pikemat aega tervelt 30 persooniga (tuntumatest nimedest Valner Valme, Lauri Sommer, Jaanus Kõuts, Janek Harik, Erki Pärnoja, Sander Udikas). On reisitud ja tuuritatud mööda kaunist isamaad, osaletud nii suurtel massiüritustel kui ka väikestel underground-pidudel. PööLoY GLääNZ aastast 2014 on: Olavi Kõrre – talendimiis; Toomas Hindrichson – musklimiis; Raer Saar – hüpikmiis; Erik Nisu – nopenäpumiis; Meelis Sarv – nägudemiis.

 

kell 22 / Võrumaa, Sõmerpalu vald, Järvere küla, Peetri kinnistu
Pilet annetuslik

Riitusetendus – Kati Saara Vatman ja Ervin Piirisild. See riitus on nagu stiihiapäev, kus kuuseis on nagu äikesetorm. Hiis on aga see, mis meid kaitseb nende loodusstiihiate eest. Kuna käes on heinaaeg ja viligi on varsti küps, peab saatma palveid, et loodusjõud saaki ei hävitaks. Kohapeal toimub palju muudki trummide, kõristi ja parmupilli saatel.

Sõmerpalu kontserdi asukoha kaart.

Reedel, 7. juulil

kell 20 / Förmanni NT õu Tamula kaldal (Võlsi tee 9, Võru)
Pilet 2 €

Võru seto leelokoori Helmekaalaq kutsus 1986. aastal kokku lauluimä Anne Linnupuu. Jätkuva
energiaga toimetatakse praegugi SA Võru Kannel katuse all. Juuripidi ollakse kõvasti Setomaas kinni, kuid hoolitsetakse ka selle eest, et leelo oleks kuuldav Võrus ja kaugemal. Esinetud on isegi Soomes, Saksamaal, Rootsis, Tšehhimaal, Lätis ning Venemaal. Lauldakse vanu laule ja tehakse uusi lugusid vanadele viisidele. Hea tuju tekitajaks on tuntud poplaulud sügavmõtteliste murdekeelsete sõnadega. Lisaks laulule pakutakse kontserdil seto sööki ja jooki ning kindlasti õpitakse selgeks mõni vahva seto tants.

 

kell 21 / Hauka põlistalu, Pokumaa
Tavapilet 15 € (enne kontserti 19 €); perepilet 40 €

Kontsert-piknik Hauka põlistalu romantilises õunapuuaias Pokumaal. Esinevad Anu Taul ja Tarmo Noormaa. Õhtut alustab ja lõpetab jutuvestja Piret Päär.

 

Laupäeval, 8. juulil

kell 18 / Stedingu kohvik, Kreutzwaldi 15
Pilet 5 €

Kaisa Kuslapuu – laul, torupill, karmoška
Karl Laanekask – laul, bändžod

Sõbrad hakkasid koos mängima 2015. aastal, kui Karlil oli pärimusmuusika magistriõppeks tarvis ansambel kokku panna. Koos Sille Ilvesega loodi multiinstrumentalistidest koosnev trio – eesmärgiks oli bändžo ebahariliku tämbri kokku- ja lahkusulatamine siinkandis levinumate rahvapillidega.
Võru pärimustantsu festivalil kuuleb bändžot koos karmoška ja torupilliga. Kaisa ja Karl mängivad Stedingu maja kontserdil oma lemmikmuusikat: kavas on tantsu- ja laululugusid erinevatest eesti nurkadest ja välismaalt. Olete lahkelt oodatud!

kell 19 / kohvik Taevas, Katariina allee 6
Pilet 5 €

Henrik Hinrikus – lõõtsamees Mooste metsade vahelt. Lemmiklugudeks on 20. sajandi esimese poole rahvalikud laulud, mis jutustavad tolleaegsest armastusest, sõjavalust ja Eesti külade eluolust.

 

Pühapäeval, 9. juulil

kell 20.30 / Jaama 37, Võru
Pilet 5 €

Ansambel Öösorr on nagu lind öösorr – ega teda tihti näe. Ja tema kuulmiseks peab ise natuke tasem olema. Mõned meie sorinad kostavad ka veidi valjemini, et noormehed meie saatel neidudega tantsu keerutada võiks. Aga ei pea… võib ka lihtsalt kuulata… ja lihtsalt olla… Veinisoovitus – punane.