Võrust saab sel nädalal jälle tantsupealinn

6.juulil algav Eesti suurim iga-aastane rahvusvaheline tantsijate kohtumispaik Võru folkloorifestival kannab nüüd oma pikaaegsele sisule veel paremini vastavat nime – XXII Võru pärimustantsu festival. Nagu varemgi, keerlevad ka tänavuse festivali viis päeva ümber maailma rahvaste tantsude ja muusika.

Võrus kohtuvad eesti pärimustraditsioon seekordsete külaliste Ukraina, Itaalia, Slovakkia, Austria, Türgi, Valgevene ja Rootsi folkloorigruppide kaasa toodavate tantsude ja muusikaga. Nii ütleb ka seekordse festivali nimi „Kohtumised ristteel“, et siin kohtuvad erinevate kultuuride rütmid, meeleolud ja värvid. Nagu folkloristid ammu teavad, kõike seda, mis ristteel  toimuma hakkab, ei saagi alati ette teada ja pärast seletada. Peab lihtsalt ise kohal olema ja teada saama.

„Oleme aastaid kutsunud Võru linna tantsupealinnaks ja vaieldamatult ta seda meie festivali ajal ka on,“ väidab juba aastaid igal suvel festivali legendaarset tänavatantsu eestvedaja ja üle-eestiliste tantsupidude liigijuht, tantsuõpetaja Maire Udras. Ta on ka tänavuse festivaliaegse Öötantsupeo lavastaja.

Kui harjumuspäraselt toimub igal aastal Võrumaa enda rühmade maakondlik tantsupidu, siis seekord midagi hoopis erilist, sest Võrumaa oma tantsurühmadele lisandub suur hulk külalisi nii Eestist kui teistest riikidest. „ Ilmselt on just paljudele festivalikülalistele teistest riikidest selline suur ühistantsimine päris uus kogemus, sest kaugeltki igal pool ei ole ju sellist suurte üldtantsupidude traditsiooni kui meil,“ lisas festivali korraldusmeeskonna liige Tiia Must.

Mitmekesine programm pakub festivali päevadel Võrus ja ka mõnes muus Võrumaa paigas lisaks kõigile vaatamist ja võimalusel kaasa tantsimist väärt kontsertidele ja tantsutubadele traditsioonilist mitmepäevast laadamelu kesklinnas, põnevaid ja harivaid jutujalutuskäike, laupäeval kodukohvikuid, reedest õhtulaulmist kauni Tamula rannapromenaadil, õhtuseid simmaneid Kandle aias ning loomulikult kuulsat Teppo lõõtsavõistlust laupäeval.

Tule 6.-10.juulini kultuuride ristumiskohta – Võru pärimustantsu festivalile!

Vaata täpsemat kava, piletiinfot ja muid olulisi Võru pärimustantsu festivali uudiseid http://www.vorufolkloor.ee

 

Lisainfo

Tiia Must

festivali korraldusmeeskonna juht

Tel. 57 704 400 ja tiia.must40@gmail.com

 

NB ajakirjanikud!

Festivali keskus on sel aastal kolinud Võru Kesklinna kooli, Vabaduse 12.

Pressiinfo Kadri Valner, tel. 52 88 104 ja kadri.valner@gmail.com

Scroll to Top