XXIV Võru Pärimustantsu festivali lõppkontsert

08juuli18:0018:00 XXIV Võru Pärimustantsu festivali lõppkontsertPilet eelmüügist 6€, kohapeal 10€, lapsed kuni 7. eluaastani tasuta, 7.-17 (k.a.) 6€Theatre Hall of Võru Culture Hall, Liiva 13

Sündmuse täpsem kirjeldus

Lõppkontsert Kandle teatrisaalis paneb punkti 2018. aasta XXIV Võru pärimustantsu festivalile.

Lavastuses löövad kaasa: segarahvatantsurühm Kannel, naisrahvatantsurühm Tsõõr, naisrahvatantsurühm Viire, naisrahvatantsurühm Kabujalakesed, segarahvatantsurühm Siisik, Võru Kesklinna Kooli lasterühm Võrukaelad.

Osta pilet Piletilevi

Aeg

(Pühapäev) 18:00

Toimumispaik

Theatre Hall of Võru Culture Hall

Liiva 13

Esinevad

 • Ansambel Oxus ja Sitora Siyoeva (Usbekistani Vabariik)

  Ansambel Oxus ja Sitora Siyoeva (Usbekistani Vabariik)

  Usbeki traditsioonilist klassikalist muusikat ehk mumtoz’i viljelev kvartett Oxus asutati 2002. aastal. Ansamblis mängivad Azamat Ergašev (nei, doira), Ziodžon Changi (tšang), Šavkat Matiakubov (vokaal, tanbur, doira, dutar, surnaa, košnei, bulaman) ja Husniddin Ato (ud, tšang-kobuz, kairak). Nimi Oxus tüähistab salapärast iidsete tsivilisatsiooni, mis mitu tuhat aastat tagasi õilmitses samanimelise jõe -tänapäeval tuntud kui Amudarja- kallastel. Kogenud kvartett mängib Usbekistani paljudest piirkondadest pärit rahvamuusikat, kuid eriline koht kuulub repertuaaris šašmakaami pärandile. Selle stiili olulisemad mõjutajad on pärsia, juudi,araabia ning Kesk-Aasia nomaadide kultuurid, kuid juured ulatuvad islami-eelsesse aega. Šašmakaam kuulub UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjapaljude teiste maailma kultuuripärlitega.

  Sitora Sijojeva on lõpetanud Taškendi Riikliku Rahvatantsu ja Koreograafia Kõrgkooli rahvatantsu eriala ning tantsib riiklikus pärimustantsu ja -laulu ansamblis “Navbahor”. Sitora on esinenud tantsufestivalidel Indias, Hiinas, Türkmenistanis, Kõrgõzstanis ja Venemaal. Tema kavas leidub paljude Usbekistani piirkondade folkloorseid tantse.

 • Lõuna-Korea folkloorirühm Tongnae Yaryu

  Lõuna-Korea folkloorirühm Tongnae Yaryu

  Folkloorirühm Tongnae Yaryu tegutseb Lõuna-Korea suuruselt teises linnas Busanis. Ansambli direktor on Kim Ik Hyun, president Jung Young Baek. Ansamblis tantsivad nii 25 kui 75aastased tantsijad. Ansambel esitab korea traditsioonilist maskitantsu TongnaeYaryru, mis on osa Korea kultuuripärandist. Arvatakse, et see sai alguse 1870. aastatel ning esitati folkloorimänguna uue aasta esimesel täiskuul Korea kuufaaside kalendri järgi. Näiteks 2018. aastal peeti seda püha 2. märtsil.

 • Segarahvatantsurühm Haavikud

  Segarahvatantsurühm Haavikud

  Segarühm Haavikud tulid kokku 2004. aastal Tartus Tiigi seltsimajas. Rühma juhendab Liidia Konsa. Haavikud osalevad 7. ja 8. juulil.

 • Turba ja Nissi kooli rahvatantsurühm

  Turba ja Nissi kooli rahvatantsurühm

  Rühm koosneb kahe Harjumaa kooli 1.-4. klassitantsijatest. Õpetajaks on Helena Mõistlik. Väiksed festivali debütandid osalevad festivalil algusest lõpuni.

 • YunnanJin Xiaofeng ArtTroupe (云南金小凤艺术团) (Hiina)

  YunnanJin Xiaofeng ArtTroupe (云南金小凤艺术团) (Hiina)

  Folkloorirühm on pärit Yunnani provintsist Edela-Hiinas, mis piirneb idas India ja Myanmariga ning lõunas Laose ja Vietnamiga. Yunnan on Hiina kõige mitmekesisema etnilise koostisega provints, kus hiinlased moodustavad rahvastikust vaid 2/3. Ametlikult on vähemusrahvaid koguni 25. Enamik räägib hiina keelte edelamandariini murdeid.

  Rühm loodi Hiinas väga tuntud laulja Jin Xiaofeng poolt. Grupi muusikadirektor on tuntud helilooja ZouHang. Ansambli repertuaar on valminud regiooni etniliste vähemusrahvaste rahvalaulusid, tantse ja lugusid kogumas käies.

  Lisaks autentselt esitatud rahvalauludele näeb nende kontsertidel ka mõningaid väga vanu etnilisi tantse. Enamus neist väljendavad sealse piirkonna looduse ja elulaadi ilu.