XXIV Võru pärimustantsu festivali avakontsert

05juuli18:0018:00 XXIV Võru pärimustantsu festivali avakontsertPilet eelmüügist 6€, kohapeal 10€, lapsed kuni 7. eluaastani tasuta, 7-17 (k.a) 6€Võru Kannel aed, Liiva 13, Võru

Sündmuse täpsem kirjeldus

XXIV Võru pärimustantsu festivalil avakontserdil astuvad üles:

Austria Villachi rahvatantsurühm 

Lõuna-Korea folkloorirühm Tongnae Yaryu

Hiina Rahvavabariigi folkloorirühm Yunnan Jin Xiaofeng Art Troupe (云南金小凤艺术团)

Rahvakunstiseltsi Leigarid seeniorrühm  Ürgleigarid Tallinnast

Folkloorirühm Jaaniku (Toronto, Kanada), regilauluansambel Koidu Tähed (Valgamaa)

Lavastuses löövad kaasa: segarahvatantsurühm Kannel, naisrahvatantsurühm Tsõõr, naisrahvatantsurühm Viire, naisrahvatantsurühm Kabujalakesed, segarahvatantsurühm Siisik, Võru Kesklinna Kooli lasterühm Võrukaelad.

Osta pilet Piletilevi

Loe edasi

Aeg

(Neljapäev) 18:00

Toimumispaik

Võru Kannel aed

Liiva 13, Võru

Esinevad

  • YunnanJin Xiaofeng ArtTroupe (云南金小凤艺术团) (Hiina)

    YunnanJin Xiaofeng ArtTroupe (云南金小凤艺术团) (Hiina)

    Folkloorirühm on pärit Yunnani provintsist Edela-Hiinas, mis piirneb idas India ja Myanmariga ning lõunas Laose ja Vietnamiga. Yunnan on Hiina kõige mitmekesisema etnilise koostisega provints, kus hiinlased moodustavad rahvastikust vaid 2/3. Ametlikult on vähemusrahvaid koguni 25. Enamik räägib hiina keelte edelamandariini murdeid.

    Rühm loodi Hiinas väga tuntud laulja Jin Xiaofeng poolt. Grupi muusikadirektor on tuntud helilooja ZouHang. Ansambli repertuaar on valminud regiooni etniliste vähemusrahvaste rahvalaulusid, tantse ja lugusid kogumas käies.

    Lisaks autentselt esitatud rahvalauludele näeb nende kontsertidel ka mõningaid väga vanu etnilisi tantse. Enamus neist väljendavad sealse piirkonna looduse ja elulaadi ilu.