Välisrühmade kontsert - NORRA, BELGIA

14juuli12:0013:3012:00 - 13:30(GMT+03:00) Välisrühmade kontsert - NORRA, BELGIAHind 15€BARRUSE PEALAVA (Vabaduse väljak)

Aeg

juuli 14, 2024 12:00 - 13:30(GMT+03:00)

Esinevad

 • HAVERMEULEKE - BELGIA

  HAVERMEULEKE - BELGIA

  Meie grupp asutati 1976. aastal Danny Borgionsi (president) ja Tony Buelensi poolt, kes olid mõlemad õpetajad Heilige-Drievuldigheids kolledzis (HDC, tuntud ka kui Josefieten) Leuveni linnas. Meie proovid ja aastaball toimuvad siiani selles koolis. Esimesed liikmed olid HDC õpilased. Poisid, sest tol ajal oli HDC poistekool. Grupil oli aga vaja ka tüdrukuid tantsupartneriteks ja seetõttu paluti poistel tuua oma õed, tüdruksõbrad ja/või naabritüdrukud ning nii sündis ‘t Havermeuleke (nime saanud flaami rahvatantsu järgi).
  Alguses keskendusime tantsimisele, kuid rahvamuusika ja liputants lisandusid kiiresti meie tegevusaladeks. Meie repertuaar koosneb nii traditsioonilistest flaami kui ka välismaistest tantsudest. Lisaks püüame end eristada teistest grupidest: anname oma esitatud tantsudele enda väikese panuse, et need tõeliselt enda omaks teha.
  Lisaks tantsimisele tegeleme ka muuga. Meie vabaaja töörühm korraldab meie aastase nädalavahetuse, kus on metsamatkad või muud väljasõidud näiteks tsirkusesse, teatrisse või muuseumisse. Lõppude lõpuks oleme rohkem kui lihtsalt tantsijate grupp, me oleme sõbrad.

 • NORRA RAHVAMUUSEUMI TANTSURÜHM

  NORRA RAHVAMUUSEUMI TANTSURÜHM

  Norra Rahvamuuseumi Tantsurühm on rahvatantsurühm Oslos, Norra Kultuuriajaloo Muuseumis. Rühm on 70 aastat õpetanud lastele, noorukitele ja täiskasvanutele Norra rahvatantse. Rühm esineb iga-aastastel näitustel muuseumis kaunites Setesdali kostüümides ning kasutab saatemuusikana peamiselt Hardangeri viiulit. Lisaks pakub tantsurühm esinemisi mujal Oslos ning osaleb aeg-ajalt välismaal festivalidel.

Scroll to Top