Välisrühmade kontsert - LÄTI, TŠEHHI, USA

13juuli17:0018:3017:00 - 18:30(GMT+03:00) Välisrühmade kontsert - LÄTI, TŠEHHI, USAHind 15€Pealava (Vabaduse väljak)

Aeg

(Laupäev) 17:00 - 18:30(GMT+03:00)

Esinevad

 • American Folk Ensemble - USA

  American Folk Ensemble - USA

  American Folk Ensemble’ juured on Utah osariigis Oremis ja koosneb nii tantsijatest kui muusikutest üle kogu Ameerika Ühendriikide.
  Grupp on esindanud USAd üle 70 tuntud folkloori festivali ja teistel üritustel Ida ja Lääne Euroopas, Kanadas, Mehhikos, Lõuna – Ameerikas ning aasias alates 1991. aastast.
  Nende rikkalik ja varieeruv repertuaar ameerika stiili ja pärandiga, mis on sama dünaamiline ja levinud kui Rocky mägede piirkond, kust nad tulevad.
  Meie programm viib teid Apalatši mägedesse, stepptantsu sünnikohast metsiku lääneni.
  Meie tantsud juhivad teid läbi aja, kus tõstame esile Ameerika suurepäraseid tantse, sealhulgas Charlestoni, Lindy Hop’i, kaasaegset balletti ja kaasaegsemat svingi.

 • Folkloorirühm CĪPARS - LÄTI

  Folkloorirühm CĪPARS - LÄTI

  “Cīpars” tähistas hiljuti 25. aastapäeva, millest 20 aastat on juhiks olnud tunnustatud koreograaf Aija Šrādere.
  Grupp sündis tantsuhuvilistest, kes soovisid oma tööandja peol etteaste teha.
  On osalenud viiel Suurel Läti rahvalaulude ja -tantsude festivalil, mis toimub iga viie aasta tagant.
  Regulaarselt esinetakse Läti lavadel, kuid väljaspool Läti piire on osaletud rahvusvahelistel festivalidel Küprosel, Portugalis, Tšehhis, Serbias, Kreekas, Hiinas ja Venemaal.
  Tavaliselt on nad viimane grupp, kes lahkub pärast tantsijate järelpidusid, mis tavaliselt toimuvad pärast ühiskontserte teiste tantsugruppidega.

 • Folkloorirühm SLEZAN - TŠEHHI

  Folkloorirühm SLEZAN - TŠEHHI

  Tšehhi Vabariigi kirdeosas, Poola piiril asuvast Český Těšíni linnast pärit folkloorirühm SLEZAN loodi 1955. aastal. Grupp tutvustab tantse, laule ja kombeid Těšíni Sileesiast, piirkonnast, mis ulatub Bohumíni (põhjas) ja Slovakkia piirini (lõunas). Piirkond on eriline oma iseäraliku folkloori tõttu, täis sisemist pinget ja varjatud ilu, mis erineb teistest Tšehhi Vabariigi piirkondadest.
  Esitlustel kasutab rühm erinevaid rahvarõivaid, mis esindavad Těšíni piirkonna erinevaid osi: Těšíni rahvarõivaid keskosast, rahvarõivaid Těšíni Beskydy mägedest, Jablunkovi rahvarõivaid Jablunkovi linnast ning Orlová rahvarõivaid koos kaevurite kostüümiga Těšíni piirkonna põhjaosast. Kostüümid on täpsed rekonstruktsioonid 19. sajandi keskpaigast.
  Tšembalo pill saadab igat tantsuetendust. Lisaks sellele rikastab etendusi ka torupillimängija.
  Rühm on oma kodupiirkonda esindanud erinevatel puhkudel ja folkloorifestivalidel nii Tšehhi Vabariigis kui ka välismaal. Etendusi hinnatakse kõrgelt, kuna jäljendavad originaali ega jäta tähelepanuta piirkonna iseloomuliku murret, mis on segu tšehhi, slovaki, poola ja saksa keelest. Pikaajalise töö suurimaks tasuks oleks neile see, kui nad suudaksid võimalikult palju rikkalikku Těšíni Sileesia esivanemate kultuuripärandit ja selle ilu järgmistele põlvkondadele edasi anda.

Scroll to Top