VÄLISRÜHMADE KONTSERT (Austria, Hiina)

07juuli18:0019:1518:00 - 19:15 VÄLISRÜHMADE KONTSERT (Austria, Hiina)Pilet 5€Võru Kannel teatrisaal, Liiva 13, Võru

Aeg

(Laupäev) 18:00 - 19:15

Toimumispaik

Võru Kannel teatrisaal

Liiva 13, Võru

Esinevad

 • Rahvatantsurühm Villachi (Austria)

  Rahvatantsurühm Villachi (Austria)

  Lõuna-Austrias Kärnteni liidumaa Villachi linna tantsurühm on asutatud 1967. aastal. Rühmas on 35 liiget vanuses 16-60 aastat. Eelkõige talletatakse ja tantsitakse oma piirkonna tantse. Lisaks ise esinemisele püütakse alati pealtvaatajaid oma tegevusse kaasata, pakkudes neile võimalust kaasa tantsida. Nii on kõige lihtsam tutvustada oma kultuuri. Ansambli juhid on Christina ja Karl Moser.

 • Ürgleigarid (Tallinn)

  Ürgleigarid (Tallinn)

  Folkloorirühm Leigarid seeniorrühm

  Rahvakunstiseltsi Leigarid seeniorrühm Tallinnast, juhendaja Georg Jüriado. Ürgleigaridei ela koopas ega söö toorest liha, nagu nimest võiks arvata. Nad käivad hoopis kaks korda kuus laulu- ja tantsuproovis Kristjan Toropi õpetusi meenutamas. Ürgleigarid esinevad viimasel ajal harva, seda erakordsem on võimalus neid Võru festivalil näha. Sellest võtavad nad kõik, mis võtta annab, st osalevad 5.-8. juulini.

  URL https://www.nommekultuur.ee/huviring/rahvakunstiseltsi-leigarid-seenior-ruhm-urgleigarid/

  Folkloorirühm Leigarid seeniorrühm

 • YunnanJin Xiaofeng ArtTroupe (云南金小凤艺术团) (Hiina)

  YunnanJin Xiaofeng ArtTroupe (云南金小凤艺术团) (Hiina)

  Folkloorirühm on pärit Yunnani provintsist Edela-Hiinas, mis piirneb idas India ja Myanmariga ning lõunas Laose ja Vietnamiga. Yunnan on Hiina kõige mitmekesisema etnilise koostisega provints, kus hiinlased moodustavad rahvastikust vaid 2/3. Ametlikult on vähemusrahvaid koguni 25. Enamik räägib hiina keelte edelamandariini murdeid.

  Rühm loodi Hiinas väga tuntud laulja Jin Xiaofeng poolt. Grupi muusikadirektor on tuntud helilooja ZouHang. Ansambli repertuaar on valminud regiooni etniliste vähemusrahvaste rahvalaulusid, tantse ja lugusid kogumas käies.

  Lisaks autentselt esitatud rahvalauludele näeb nende kontsertidel ka mõningaid väga vanu etnilisi tantse. Enamus neist väljendavad sealse piirkonna looduse ja elulaadi ilu.