TEATETANTS “KINGITUS FESTIVALILE”

21juuli13:0014:0013:00 - 14:00 TEATETANTS “KINGITUS FESTIVALILE”TasutaVõru linna tänavad (Jüri, Tartu, Seminari, Koidula)

Sündmuse täpsem kirjeldus

TEATETANTS  „Kingitus festivalile“

Pühapäeval, 21. juulil kell 13.00

Valige välja omal soovil pärimustants, millega soovite tantsides liikuda piki tänavat (umbes 100 m). See ongi teie kingitus. Kasuks tuleb oma paikkonnale omane pärimustants. Oma liikumist võite kaunistada ka erineva atribuutikaga.

Nii kujuneb erinevatest tantsukingitustest imeline teatetants.

Korraldajad ootavad lisaks tantsule ka helifaili, mille järgi saate oma tantsusamme seada. Juhul, kui teil on olemas pillimees või pillimehed, siis saate kogu teekonna tantsida koos saateansambliga.

Kingitoojate vahel loositakse välja  mitmeid erinevaid auhindu, millest üks on kindlasti atraktiivseima esituse eest.

Loe edasi

Aeg

(Pühapäev) 13:00 - 14:00

Toimumispaik

Võru linna tänavad (Jüri, Tartu, Seminari, Koidula)

Esinevad

 • Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühm (ETR)

  Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühm (ETR)

 • Folklooriansambel Les Bons Diables (Kanada)

  Folklooriansambel Les Bons Diables (Kanada)

  Ansambel Les Bons Diables on pärit Montreali eeslinnast ning loodi 1996. aastal. Põhiliselt tantsivad nad tantse Quebeci piirkonnast, kuid igal aastal kutsuvad nad koreograafe endale külla et tutvuda ka teiste piirkondade tantsudega. Seda, mida nad on õppinud, jagavad nad meelsasti ka teistega. Nad korraldavad tantsuõhtuid, veillèes, kus õpetavad enda tantse kõigile huvilistele.

 • Folkloorigrupp Rosstan (Venemaa)

  Folkloorigrupp Rosstan (Venemaa)

 • Folkloorirühm Murseskem (Mari EI Vabariik)

  Folkloorirühm Murseskem (Mari EI Vabariik)

 • Laulu- ja tantsuansambel NowaHuta (Poola)

  Laulu- ja tantsuansambel NowaHuta (Poola)

 • Lõuna-Tšiili ülikooli rahvatantsuansambel

  Lõuna-Tšiili ülikooli rahvatantsuansambel

 • Naisrahvatantsurühm Tsõõr (Võrumaa)

  Naisrahvatantsurühm Tsõõr (Võrumaa)

  Võru naisrahvatantsurühm TSÕÕR- see on ümar ja avar ring, mille moodustavad tantsuhuvilised Võrumaa naised, kes iga nädal kogunevad kultuurimajja „Kannel“, et tunda rõõmu koostantsimisest.

  Ükski asi ei liigu aga paraku iseenesest ning ikka on vaja jõudu, mis lükkaks käima ja annaks kulgemiseks vajaliku hoo. Tsõõri keskpunktiks ja liikumapanevaks jõuks on tantsuõpetaja Maie Pau. Tsõõr on tegutsenud juba aastast 1985 ja on esinenud paljudel üritustel ja festivalidel, paljudel kordadel koos segarühma ja kapelliga Kannel.

  TSÕÕR jätkab ka edaspidi pöörlemist festivalidel ja tantsupidudel, simmanitel ja kontsertidel enda lõbuks ja teiste rõõmuks.

 • Naisrahvatantsurühm Viire

  Naisrahvatantsurühm Viire

  Naisrahvatantsurühm “Viire” on loodud Võrus 1960. a. Viimased 31 aastat on naisrühma juhendanud Maire Udras. Aktiivselt on osa võetud nii kodustest tähtsamatest tantsuüritustest, kui ka tutvustatud meie rahvakultuuri väljaspool Eestimaad (Läti, Soome, Belgia, Iisrael, Leedu, Poola). Aastatel 2008 ja 2012 on rühm tunnistatud üleriigilise naisrühmade võistutantsimise võitjaks. Momendil tantsib naisrühmas ”Viire” 13 nooruslikku tantsijat. Viire tantsija peab lugu liikumisest, on sõbralik, kohusetundlik ja elurõõmus

 • Segarahvatantsurühm Kannel (Võrumaa)

  Segarahvatantsurühm Kannel (Võrumaa)

  Juhendaja ja rühma looja Maie Pau, juhendaja ja tantsija Kadri Mähar, muusikajuht Erja Arop. Rühma tantsib koos aastast 1983. Tantsitakse nii eesti rahvatantse kui autoritantse. Segarühma Kannel tantsijad on oma tantsukingade jäljed jätnud kõikvõimalikesse pinnastesse.

  Oh neid tantsupidude vikerkaari, “Kägara” kontserte, Võru kevade lustimisi ning suuri kirevaid folkloorifestivale Võrust Viru Säruni, Baltica, Kaustinen, Egiptus ja Prantsusmaa, Valencia ja Hiina jne. Sageli on reisid ette võetud koos heade sõpradega- kapelliga Kannel ja naisrühmaga Tsõõr. Segarühma Kannel tantsuprogramm on lustlik ja võimaldab ka publikul kaasatantsimisest rõõmu tunda.

 • Segarahvatantsurühm Siisik

  Segarahvatantsurühm Siisik

  Rahvatantsurühm “Siisik” tegutseb Lõuna-Eestis kaunis Võru linnas.Meie tantsurühm koosneb rõõmsatest ja toredatest rahvatantsuhuvilistest noortest, kellele meeldib koos käia ja tantsida vähemalt kord nädalas. Juhendaja Marianne Jaanson

 • Segarahvatantsurühm Valguta Vahvad

  Segarahvatantsurühm Valguta Vahvad

 • Tantsu ja folklooriansambel Ihna (Saksamaa)

  Tantsu ja folklooriansambel Ihna (Saksamaa)

 • Tantsuansambel Ara de Madrid (Hispaania)

  Tantsuansambel Ara de Madrid (Hispaania)

 • Tantsukollektiiv "Tantsuteater RUSSKIE UZORY" (Venemaa)

  Tantsukollektiiv "Tantsuteater RUSSKIE UZORY" (Venemaa)

 • Turba ja Nissi põhikooli 1.-3. klassi rahvatantsurühm

  Turba ja Nissi põhikooli 1.-3. klassi rahvatantsurühm