TANTSUTUBA TEISTE RAHVASTE TANTSUD - Iiri, Flaami, Ameerika

09juuli21:0021:00(GMT+03:00) TANTSUTUBA TEISTE RAHVASTE TANTSUD - Iiri, Flaami, AmeerikaTasutaVõru Kannel aed, Liiva 13, Võru

Sündmuse täpsem kirjeldus

Tantse õpetavad Kalev Järvela ja Rahvakultuuriselts Koidupuna tantsijad. 

Rahvatantsurühm Koidupuna koondab endas rõõmsameelseid ja energilisi rahvatantsijaid, kelle repertuaaris on pärimustantsud ja -laulud, lavatantsud ning ringmängud. Koidupuna sündis aastal 2008 kui hulk Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoori liikmeid soovisid lisaks laulupeole ka tantsupeost osa võtta. Tantsimine oli Kalev Järvela juhendamisel aga sedavõrd vahva, et algsest ühekordsest plaanist on kujunenud kestev harrastus. Hetkel on aktiivseid tantsijaid üle 30.

Koidupuna on aktiivselt osalenud nii noorte, üld-, kui ka meeste ja naiste tantsupidudel, rääkimata kohalikest folkloorüritustest ja -festivalidest. Lisaks oleme Eestit esindanud erinevatel festivalidel Saksamaal (ESTO ja Bitburgi festival), Udmurtias (Hõimupäevad), Iisraelis, Slovakkias (Vychodna festival), Portugalis ja Soomes (Hollo ja Martta festival, Soome-Eesti tantsupidu ning Folklandia). Põnevamateks tantsuplatsideks on olnud kruiisilaev, reisirongi ja buss. Samuti on Koidupuna nähtud lausa muusikavideos!

Toredatel välisüritustel on meile tekkinud mitmeid sõprusrühmi: Iisrealis tantsurühm Al-Nour, Saksamaalt tantsuselts Beeksheepers, Soomest Hollolan Nuorisoseura ry, Itaaliast L Posagnot ning Portugalist Grupo Folclórico e Etnográfico de Granja do Ulmeiro.

Koidupuna esitab lava- ning folkloorseid kontserte. Samuti käime huvilistele folkloorseid tantse õpetamas.

Loe edasi

Aeg

(Reede) 21:00(GMT+03:00)

Toimumispaik

Võru Kannel aed

Liiva 13, Võru

Other Events

Sündmuse pildid

Scroll to Top