TANTSUORIENTEERUMINE

20juuli11:3011:30 TANTSUORIENTEERUMINETasutaVõru kesklinna park

Sündmuse täpsem kirjeldus

Tantsuorienteerumisel tantsitakse TÄNAVATANTSUL tantsitud 20 pärimustantsu. Orienteeruda võivad kõik tantsuhuvilised meeskonnad (vähemalt 4 liiget). Orienteerumiskaardi järgi tuleb läbida 10 kontrollpunti, igas punktis tantsitakse elava muusika saatel kaks pärimustantsu. Punktides on õpetamisel abiks Võrumaa rahvatantsurühmade tantsupaarid. Iga tantsuorienteerumise läbinu saab lõpp-punktis auhinnaks veelkord tantsida neile enim meeldinud tantsu.

Aeg

(Laupäev) 11:30

Toimumispaik

Võru kesklinna park

Esinevad

  • Folklooriansambel Les Bons Diables (Kanada)

    Folklooriansambel Les Bons Diables (Kanada)

    Ansambel Les Bons Diables on pärit Montreali eeslinnast ning loodi 1996. aastal. Põhiliselt tantsivad nad tantse Quebeci piirkonnast, kuid igal aastal kutsuvad nad koreograafe endale külla et tutvuda ka teiste piirkondade tantsudega. Seda, mida nad on õppinud, jagavad nad meelsasti ka teistega. Nad korraldavad tantsuõhtuid, veillèes, kus õpetavad enda tantse kõigile huvilistele.

  • Folkloorigrupp Rosstan (Venemaa)

    Folkloorigrupp Rosstan (Venemaa)

  • Folkloorirühm Murseskem (Mari EI Vabariik)

    Folkloorirühm Murseskem (Mari EI Vabariik)

  • Kapell Eloilo

    Kapell Eloilo

  • Kapell Kannel

    Kapell Kannel

    Kapell Kannel on tegutsenud 24 aastat ja oma muusikaga täiendanud kõiki Võru Folkloori festivale. Rõõmuga mängime kohaliku rahvamuusikat nii Eestis kui maailmas suures. Kandle kapelli juhendajad on Erja Arop ja Kersti Kamberg.

  • Kungla Rahvas

    Kungla Rahvas

    Folklooriselts

    Folklooriselts

  • Laulu- ja Mänguselts (Hanila)

    Laulu- ja Mänguselts (Hanila)

  • Laulu- ja tantsuansambel NowaHuta (Poola)

    Laulu- ja tantsuansambel NowaHuta (Poola)

  • Lõuna-Tšiili ülikooli rahvatantsuansambel

    Lõuna-Tšiili ülikooli rahvatantsuansambel

  • Naisrahvatantsurühm Tsõõr (Võrumaa)

    Naisrahvatantsurühm Tsõõr (Võrumaa)

    Võru naisrahvatantsurühm TSÕÕR- see on ümar ja avar ring, mille moodustavad tantsuhuvilised Võrumaa naised, kes iga nädal kogunevad kultuurimajja „Kannel“, et tunda rõõmu koostantsimisest.

    Ükski asi ei liigu aga paraku iseenesest ning ikka on vaja jõudu, mis lükkaks käima ja annaks kulgemiseks vajaliku hoo. Tsõõri keskpunktiks ja liikumapanevaks jõuks on tantsuõpetaja Maie Pau. Tsõõr on tegutsenud juba aastast 1985 ja on esinenud paljudel üritustel ja festivalidel, paljudel kordadel koos segarühma ja kapelliga Kannel.

    TSÕÕR jätkab ka edaspidi pöörlemist festivalidel ja tantsupidudel, simmanitel ja kontsertidel enda lõbuks ja teiste rõõmuks.

  • Naisrahvatantsurühm Viire

    Naisrahvatantsurühm Viire

    Naisrahvatantsurühm “Viire” on loodud Võrus 1960. a. Viimased 31 aastat on naisrühma juhendanud Maire Udras. Aktiivselt on osa võetud nii kodustest tähtsamatest tantsuüritustest, kui ka tutvustatud meie rahvakultuuri väljaspool Eestimaad (Läti, Soome, Belgia, Iisrael, Leedu, Poola). Aastatel 2008 ja 2012 on rühm tunnistatud üleriigilise naisrühmade võistutantsimise võitjaks. Momendil tantsib naisrühmas ”Viire” 13 nooruslikku tantsijat. Viire tantsija peab lugu liikumisest, on sõbralik, kohusetundlik ja elurõõmus

  • Segarahvatantsurühm Kannel (Võrumaa)

    Segarahvatantsurühm Kannel (Võrumaa)

    Juhendaja ja rühma looja Maie Pau, juhendaja ja tantsija Kadri Mähar, muusikajuht Erja Arop. Rühma tantsib koos aastast 1983. Tantsitakse nii eesti rahvatantse kui autoritantse. Segarühma Kannel tantsijad on oma tantsukingade jäljed jätnud kõikvõimalikesse pinnastesse.

    Oh neid tantsupidude vikerkaari, “Kägara” kontserte, Võru kevade lustimisi ning suuri kirevaid folkloorifestivale Võrust Viru Säruni, Baltica, Kaustinen, Egiptus ja Prantsusmaa, Valencia ja Hiina jne. Sageli on reisid ette võetud koos heade sõpradega- kapelliga Kannel ja naisrühmaga Tsõõr. Segarühma Kannel tantsuprogramm on lustlik ja võimaldab ka publikul kaasatantsimisest rõõmu tunda.

  • Segarahvatantsurühm Siisik

    Segarahvatantsurühm Siisik

    Rahvatantsurühm “Siisik” tegutseb Lõuna-Eestis kaunis Võru linnas.Meie tantsurühm koosneb rõõmsatest ja toredatest rahvatantsuhuvilistest noortest, kellele meeldib koos käia ja tantsida vähemalt kord nädalas. Juhendaja Marianne Jaanson

  • Segarahvatantsurühm Tantsuseltsist Taara

    Segarahvatantsurühm Tantsuseltsist Taara

    Taara segarahvatantsurühm kannab seltsiga sama nime ning tuleb Tartust. Taara nime kannab rühm 1992. aastast, rühm loodi 1947. aastal. Tänases Taaras tantsib 10 paari, kellel tantsukogemusi mõnest kuust 25 aastani. Kuna rühma arvates peab rahvatantsija oskama kõike tantsida, siis tantsitakse peale rahvatantsude ka kantri- ja seltskonnatantse – kõike, mis paneb kinga kõpsuma, silma särama ja südame põksuma. Esinemised on viinud taarakaid Eesti erinevatesse paikadesse ning kaugemalegi.

  • Segarahvatantsurühm Valguta Vahvad

    Segarahvatantsurühm Valguta Vahvad

  • Segarühm Kusta

    Segarühm Kusta

    Kusta tantsurühm on Võru festivalil osalenud varem 2005., 2007. ja 2013. aastal. Tantsurühm sai alguse 1947. aastal Kusta Rodima juhendamisel Tartu Ametühingute Kultuurimajas. Üritame Kusta tantsutraditsioone ikka jätkata. Rühmas tantsib Kusta Rodima pojapoeg Ako.

  • Tantsu ja folklooriansambel Ihna (Saksamaa)

    Tantsu ja folklooriansambel Ihna (Saksamaa)

  • Turba ja Nissi põhikooli 1.-3. klassi rahvatantsurühm

    Turba ja Nissi põhikooli 1.-3. klassi rahvatantsurühm