TANTSU ÕPITUBA: WALESI TANTSUD

10juuli15:0016:1515:00 - 16:15(GMT+03:00) TANTSU ÕPITUBA: WALESI TANTSUDTasutaVõru Kannel aed, Liiva 13, Võru

Sündmuse täpsem kirjeldus

Sille Ilves ja Martin Leamon

Tulised Walesi/Eesti muusikud Sille Ilves ja Martin Leamon tulevad õpetama walesi tantse, mis on sarnased inglise country dance’dele, šoti keilidele ja eesti ingliskatele. Selle perekonna tantsud on tihti niiöelda social dance teenistuses, mille eesmärk on saavutada tantsurõõm ka väheste tehniliste oskustega. Sille ja Martin pakuvad rõõmu nii vähema kui enama tantsuoskusega tantsijatele.

Sille Ilves ja Martin Leamon on koos muusikat teinud nii kuulamiseks (duo nime all SILD), kui tantsimiseks alates 2001 aasta Viljandi Pärimusmuusika Festivalist, mil noored kohtusid. Nende Eesti/Walesi muusikat on laialdaselt kuuldud nii Suurbritannias kui mujal maailmas, nii kontsertidel ja festivalidel, kui ka küla kultuurimajades tantsuõhtutel ning perekondlikel pidustustel.
Alates 2016 aastast kolisid mõlemad koos Eestisse, kus nad renoveerivad oma kodutalu  ja jagavad oma muusikat kõigiga, kes soovivad sellest osa saada.

Sille Ilves on peaaegu oma viiuliga kokku kasvanud, sest nad on lausa lahutamatud. Silles on peidus nii taevas, kui põrgu: mängides kuratlikult kõlavat pilli rataslüürat võib see ka kõige ontlikuma kuulaja muuta tõeliseks tantsulõviks, kui aga Sille lööb helisema kandle koos oma taevaliku lauluhäälega on igaüks nõiutud sillerdavasse lummusesse.

Martin Leamon on põline waleslane, kes mängib kitarri, bouzoukit ja 1-realist lõõtsa. Samuti on Martin mees, kes mõistab oma muheda olemisega ka kõige lärmakamad rahvamassid üheskoos tantsima panna!

Oivaline muusika nii algajale, kui ka ekspert tantsijale, koos lihtsa tantsuõpetusega.
Tantsimine ei ole ju raketiteadus!

Video link:
https://www.youtube.com/watch?v=pTrdSsPOKlA

 

Loe edasi

Aeg

(Laupäev) 15:00 - 16:15(GMT+03:00)

Toimumispaik

Võru Kannel aed

Liiva 13, Võru

Other Events

Sündmuse pildid

Scroll to Top