Tänavatants

09juuli20:3021:3020:30 - 21:30 TänavatantstasutaVabaduse väljak

Aeg

(Laupäev) 20:30 - 21:30

Toimumispaik

Vabaduse väljak

Esinevad

  • Folkloorirühm Laagri Leegid

    Folkloorirühm Laagri Leegid

  • Kapell Kannel

    Kapell Kannel

    Kapell Kannel on tegutsenud 24 aastat ja oma muusikaga täiendanud kõiki Võru Folkloori festivale. Rõõmuga mängime kohaliku rahvamuusikat nii Eestis kui maailmas suures. Kandle kapelli juhendajad on Erja Arop ja Kersti Kamberg.

  • Liiso (Tallinn)

    Liiso (Tallinn)

    Folklooriansambel

    Tallinna Võru Seltsi folklooriansambel LIISO loodi 1996. aasta sügisel. LIISO on eriline
    naislauljate ansambel, sest meie repertuaar on ainult võrukeelne. Repertuaar koosneb
    Võrumaa rahvalauludest, rahvalikest lauludest ja ka autorite lauludest.
    Ansamblil on olnud huvitavaid esinemisi rahvusvahelistel üritustel, kontserdid Eestimaal
    ja välismaal. Nimetagem Võru Pärimustantsu Festivale, Baltika Folkloorifestivale, Kaika
    Suveülikoole, Eesti Kultuuriseltside Ühenduse kevadkontserte „Ikka üheskoos” erinevates
    Eesti linnades, Memme-Taadi Päevadel Rocca-al-Mare Vabaõhumuuseumis, Võrumaal
    erinevatel külapäevadel, Tallinna üritustel jm.
    Kontsertreisid on meid viinud 2003.a. Prantsusmaale, Soome Joensuusse, Helsingisse,
    2004.a. esinesime ESTO päevadel Riias, 2008.a. kutsuti meid Ukrainasse Kiievi Päevadele,
    2011.a. laulsime Krimmi Eesti Kultuuripäevadel „150 aastat eestlust Krimmis”.

    Meid on kutsutud ka Peteburgi, aga viimane reis viis meid 2019.a. Valgevenemaale Minski
    Eesti Päevale.
    Laulude kaudu tutvustame publikule Võrumaa rahvalaule, pärimuskultuuri, võru keelt.
    LIISO on välja andnud CD plaadi oma lauludega.
    Võru Festivalist oleme osa võtnud seitseteist korda.

    URL https://et.wikipedia.org/wiki/Liiso

    Folklooriansambel

  • Naisrahvatantsurühm Tsõõr (Võrumaa)

    Naisrahvatantsurühm Tsõõr (Võrumaa)

    Võru naisrahvatantsurühm TSÕÕR- see on ümar ja avar ring, mille moodustavad tantsuhuvilised Võrumaa naised, kes iga nädal kogunevad kultuurimajja „Kannel“, et tunda rõõmu koostantsimisest.

    Ükski asi ei liigu aga paraku iseenesest ning ikka on vaja jõudu, mis lükkaks käima ja annaks kulgemiseks vajaliku hoo. Tsõõri keskpunktiks ja liikumapanevaks jõuks on tantsuõpetaja Maie Pau. Tsõõr on tegutsenud juba aastast 1985 ja on esinenud paljudel üritustel ja festivalidel, paljudel kordadel koos segarühma ja kapelliga Kannel.

    TSÕÕR jätkab ka edaspidi pöörlemist festivalidel ja tantsupidudel, simmanitel ja kontsertidel enda lõbuks ja teiste rõõmuks.

  • Naisrahvatantsurühm Udusõlg

    Naisrahvatantsurühm Udusõlg

    Naisrühm Udusõlg tantsinud koos 12 aastat. Oleme tantsimist nautinud ja pakkunud silmailu suvel festivalidel käies. Enne koroona aega, sai igal aastal rännatud mööda Euroopa festivale ja kaugemalgi veel.
    Nüüd tantsime mööda Eestimaad, tantsinud oleme kõigil maakonna (Viljandimaa) tantsupidudel, naiste tantsupeol ja suurel peol Tallinnas.

    Rühma juhendaja on Kertu Alvre.

  • Naisrahvatantsurühm Viire

    Naisrahvatantsurühm Viire

    Naisrahvatantsurühm “Viire” on loodud Võrus 1960. a. Viimased 31 aastat on naisrühma juhendanud Maire Udras. Aktiivselt on osa võetud nii kodustest tähtsamatest tantsuüritustest, kui ka tutvustatud meie rahvakultuuri väljaspool Eestimaad (Läti, Soome, Belgia, Iisrael, Leedu, Poola). Aastatel 2008 ja 2012 on rühm tunnistatud üleriigilise naisrühmade võistutantsimise võitjaks. Momendil tantsib naisrühmas ”Viire” 13 nooruslikku tantsijat. Viire tantsija peab lugu liikumisest, on sõbralik, kohusetundlik ja elurõõmus

  • Naisrahvatantsurühm Virulane

    Naisrahvatantsurühm Virulane

    Nagu nimest võib juba aimata on tegemist Virumaa rühmaga. Sedakorda siis Ida-Virumaa naisrühmaga, kes tegutseb Kohtla-Järve Kultuurikeskuses. RTA Virulane naisrühma ajalugu ulatub 1963. aastasse.
    (Kogu info K.-Järve Kultuurikeskuse kodulehel www.kjkk.ee)

    Naisrühma praegune koosseis on moodustunud viimase kolme aasta jooksul, osaleb staažiga tantsijaid kui ka algajaid ja eelnevalt erinevaid tantsustiile harrastanud ning erinevas vanuses inimesi. “Tantsime hetkel peamiselt eesti ja teiste rahvaste folkloorseid -ja seltskonnatants ja linetantsu. Meie “koduks” on Kohtla-Järve Kultuurikeskus kus on ideaalsed prooviruumid ja hoolitsev juhtkond.”

    Arvukalt esinemisi on Kohtla-Järve Kultuurikeskuse ja Kohtla-Järve linna üritustel ja osaleme samuti erinevatel maakonna tantsupidudel ja festivalidel.

    Täna kanname Jõhvi naise rahvarõivakomplekti pikitriibulise Jõhvi seelikuga.

    Rühma juhendaja on Helgi Kopliorg.

    Festivalil osalevad laupäeval ja esitamisele tulevad:

    1. Tühjajututants /seadnud Õ.Kukk ja U.Toomi/rhvm
    2. Nõianeitsi /M.Kriisa/ans.Virre

    Rühm osales festivalil ka 2013. aastal.

    URL www.kjkk.ee

  • Rahvatantsurühm Ääsmäe-Varbola

    Rahvatantsurühm Ääsmäe-Varbola

  • Segarahvatantsurühm Kannel (Võrumaa)

    Segarahvatantsurühm Kannel (Võrumaa)

    Juhendaja ja rühma looja Maie Pau, juhendaja ja tantsija Kadri Mähar, muusikajuht Erja Arop. Rühma tantsib koos aastast 1983. Tantsitakse nii eesti rahvatantse kui autoritantse. Segarühma Kannel tantsijad on oma tantsukingade jäljed jätnud kõikvõimalikesse pinnastesse.

    Oh neid tantsupidude vikerkaari, “Kägara” kontserte, Võru kevade lustimisi ning suuri kirevaid folkloorifestivale Võrust Viru Säruni, Baltica, Kaustinen, Egiptus ja Prantsusmaa, Valencia ja Hiina jne. Sageli on reisid ette võetud koos heade sõpradega- kapelliga Kannel ja naisrühmaga Tsõõr. Segarühma Kannel tantsuprogramm on lustlik ja võimaldab ka publikul kaasatantsimisest rõõmu tunda.

  • Segarahvatantsurühm Siisik

    Segarahvatantsurühm Siisik

    Rahvatantsurühm “Siisik” tegutseb Lõuna-Eestis kaunis Võru linnas.Meie tantsurühm koosneb rõõmsatest ja toredatest rahvatantsuhuvilistest noortest, kellele meeldib koos käia ja tantsida vähemalt kord nädalas. Juhendaja Marianne Jaanson

  • Tantsurühm Eilat

    Tantsurühm Eilat

    Aastaid tagasi, nimelt aastal 1992, kutsuti kokku laste tantsurühm „Eilat“ .Initsiatiiv tuli lastevanematelt. Grupi loojaks oli Shulamit Leinvand. Sel hetkel ei mõelnud keegi lavaesinemistele, soolokontsertidele, rahvusvahelistel festivalidel osalemisele – kõiki valdas soov olla koos, saada Iisraeliga lähedasemaks, olla seotud Iisraeli muusika- ja tantsumaailmaga.

    Alates 1996. aastast on rühma koreograaf ja kunstiline juht Elena Gorelik. Aastate jooksul on “Eilat” kasvanud koos oma tantsijatega. Tasapisi saadi juurde uusi kostüüme, loodi originaaltantse, anti kontserte ja rühmale tekkisid oma fännid.

    Tänapäeval on tantsijad vanuses 25–45 aastat. Rühma repertuaar esindab kogu Iisraeli tantsu spektrit – alates meie esivanemate tantsudest Ida-Euroopast (klezmeri muusika) kuni tänapäeva Iisraeli tantsudeni – oriental, Jeemeni, debka, aga ka tantsud teistest riikidest, kus juutidel on oma ajalugu ja kultuurikiht. “Eilat” on nomineeritud mitmel festivalil, sealhulgas ka Moskvas toimunud Iisraeli iseseisvuse 50. aastapäevale pühendatud rahvusvahelisel juudi kunsti festivalil.

    Oma eksisteerimisaastate jooksul on “Eilat” kontsertidega reisinud paljudesse riikidesse. Lisaks andis “Eilat” 2006. aasta septembris kaks suurt soolokontserti rahvusvahelise juudi kultuuri ja kunsti festivali raames Suurbritannias Leedsis. 2010. aastal sai Eilat Berliini festivali Golden Hanukkah laureaadiks. Nad osalesid ka Iisraeli suurimal tantsupeol “Karmiel”.

    Loomulikult on Eilati tugevaim inspiratsiooniallikas publik, kes on alati helde aplausi ja komplimentidega. “Eilati” peetakse eriliseks originaalsete kostüümide, kõrgetasemelise esituse ja iga etendusega kaasneva väga siiraste emotsioonide tõttu. Mis puutub tantsijatesse, siis ei pea nad “Eilat” lihtsalt hobiks, vaid soojuse ja sõpruse saareks, mida nad hellitavalt kutsuvad “meie teiseks perekonnaks”.

  • Tantsurühm Tal-Aviv

    Tantsurühm Tal-Aviv

    Oleme iisraeli tantsurühm “Tal-Aviv “. Ongi Tal-,mitte Tel-Aviv, sellepärast, et tegutseme Tallinnas,Eesti Juudi kogukonna juures. Meie tegevus algas 7 aastat tagasi, grupi koosseisus on arstid, majandusspetsialistid, õpetajad,keskonna insener. Kõik me oleme 40+, hea meelega saame kokku ja tantsime koos juudi lummava ja innustava muusika saatel Meie keerulises maailmas tantsu ja muusika keel kõlab kõvemini, ta ühendab rahvaid ja maid.Kõik inimesed maailmas, eriti naised,tahavad üht ja sama: rahu, õnne oma lastele ja lähedastele, armastust. Sellest jutustavad kõik meie tantsud ,muusika ja laulud.
    Enne COVID -19 pandeemiat osalesime iga-aastasel Juudi Kultuuri Festivalil, mis oli loodi Leedus, Lätis ja Eestis elavate Juudi rahvusest inimeste kultuuri toetuseks ja arendamiseks. Kahjuks, see festival enam ei toimu.
    2 aastat piiranguid mõjutasid meie kollektiivi: koosseis on oluliselt vähenes, kuid samuti uuendas. Praegu meid on 9 inimest. Uue hingamise andis kollektiivile uus juhendaja, kes alustas meiega möödunud aasta oktoobrist. Tema nimi-Mark Nepomnjasii, professionaalne balletitantsija, kes 20 aastat töötas Tartus “Vanemuine” teatris balleti solistina. Samuti Mark on tunnistatud tantsuõpetaja ja koreograaf. Meie tänased tantsud lavastas Mark Nepomnasii kasutades tantsus “Perenaised “juudi rahva muusikat ja tanstsus “Ja Ribon” Iisraeli helilooja Shmulik Govi muusikat. Koos meiega esinevad täna meie vanad head sõbrannad, meie naabrinaised Riiast, kes on alati meie jaoks eeskujuks ja toetuseks, Läti Iisraeli tantsu ansambel “Eilat “.