Näituse "KANNAME SÜDAMES TULJAKU TULD" tutvustav tuur koos näituse koostajaga

10juuli16:0017:0016:00 - 17:00(GMT+03:00) Näituse "KANNAME SÜDAMES TULJAKU TULD" tutvustav tuur koos näituse koostajagaVõru Linnagalerii, Liiva 13, Võru

Sündmuse täpsem kirjeldus

Legendaarse tantsupärimuse koguja ning tantsulooja Anna Raudkatsi 135. sünniaastapäeva tähistamiseks on avatud Võru Linnagaleriis näitus „Kanname südames Tuljaku tuld. Anna Raudkats – 130“
Näitus „Kanname südameis Tuljaku tuld. Anna Raudkats – 130” on valminud MTÜ Tantsupeomuuseumi ja Laulupeomuuseumi koostöös, näituse koostasid Tallina Ülikooli tantsukunsti dotsent Angela Arraste ja TÜ soome keele ja kultuuri lektor Juha-Matti Aronen. Kujundanud Peeter Paasmäe.
Anna Raudkatsist Rahvapärimuse koguja, õpetaja, soveldaja, lavastaja, suusatamise propageerija ja raamatute autor Anna Raudkats sündis 23. veebruaril 1886. aastal Tartu lähedal Piiskopi mõisas.
Anna Raudkats oli üks Eesti esimesi kõrgharidusega võimlemisõpetajaid. Esimese eriteadlasena kogus ja avaldas ta tantsu- ja mängukirjeldusi – ühtekokku 8 raamatut.
Anna Raudkatsi lai silmaring, samuti ülikooliaegsed teadmised ja kogemused kogumisretkedelt lõid soodsa pinnase käsitleda rahvatantsu selle laiemas tähenduses. Ta on seadnud ehk soveldanud mitu tantsu, kõige tuntum neist on „Tuljak”.
Näituse koostamisel on suurel määral kasutatud Richard Tõnnuse eraarhiivi materjale.
Näituse valmimist toetasid Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital.

Loe edasi

Aeg

(Laupäev) 16:00 - 17:00(GMT+03:00)

Toimumispaik

Võru Linnagalerii

Liiva 13, Võru

Other Events
Scroll to Top