Hiina pärimuspäev

08juuli12:0014:0012:00 - 14:00 Hiina pärimuspäevPilet koos rahvustoidu degusteerimisega 15€, tavapilet ilma toiduta 5€Võru Kannel kontserdisaal, Liiva 13, Võru

Sündmuse täpsem kirjeldus

NB! Tänane Hiina pärimuspäev on vihma võimaluse tõttu Võru Kannel kontsertsaalis (Liiva 13). (Üritus on välja müüdud). 

 Rühm loodi Hiinas väga tuntud laulja Jin Xiaofeng poolt. Lisaks autentselt esitatud rahvalauludele näeb ka mõningaid väga vanu etnilisi tantse. Enamus neist väljendavad sealse piirkonna looduse ilu. 

Imepäraste kostüümide ja maailmatasemel etteastete kõrval saate nautida killukesi hiina toidukultuurist, mis on tuttav ja armastatud paljudele eestlastelegi. Hiina toidu südamiku moodustab maitsete kolmainsus: ingver, talisibul ja küüslauk, toidu teeb eriliseks tasakaal magusa ja hapu, külma ja kuuma, maheda ja vürtsika vahel.

Osta pilet Piletilevi

Vihma korral toimub üritus Võru Kannel kontserdisaalis (Liiva 13)

Loe edasi

Aeg

(Pühapäev) 12:00 - 14:00

Toimumispaik

Võru Kannel kontserdisaal

Liiva 13, Võru

Esinevad

  • YunnanJin Xiaofeng ArtTroupe (云南金小凤艺术团) (Hiina)

    YunnanJin Xiaofeng ArtTroupe (云南金小凤艺术团) (Hiina)

    Folkloorirühm on pärit Yunnani provintsist Edela-Hiinas, mis piirneb idas India ja Myanmariga ning lõunas Laose ja Vietnamiga. Yunnan on Hiina kõige mitmekesisema etnilise koostisega provints, kus hiinlased moodustavad rahvastikust vaid 2/3. Ametlikult on vähemusrahvaid koguni 25. Enamik räägib hiina keelte edelamandariini murdeid.

    Rühm loodi Hiinas väga tuntud laulja Jin Xiaofeng poolt. Grupi muusikadirektor on tuntud helilooja ZouHang. Ansambli repertuaar on valminud regiooni etniliste vähemusrahvaste rahvalaulusid, tantse ja lugusid kogumas käies.

    Lisaks autentselt esitatud rahvalauludele näeb nende kontsertidel ka mõningaid väga vanu etnilisi tantse. Enamus neist väljendavad sealse piirkonna looduse ja elulaadi ilu.