LÕÕTSAKONTSERT - Võrumaa lõõtspillimängijad

08juuli15:0015:00(GMT+03:00) LÕÕTSAKONTSERT - Võrumaa lõõtspillimängijadTASUTAKreutzwaldi memoriaalmuuseumi õu, Kreutzwaldi 31, Võru

Sündmuse täpsem kirjeldus

Võrumaa lõõtspillimängijad

 

Võrumaa lõõtspillimängijad said esmakordselt  kokku 2017. aasta veebruaris Navi Seltsimajas. Kui esimesel aastal oli mänguhuvilisi kümmekond, siis läbi aastate on see arv igal aastal suurenenud, nii et tänaseks päevaks küünib see parimatel päevadel kuni 30 mängijani. Võrumaa lõõtspiilimängijate näol on tegu ka väga erilise orkestriga, nimelt on enamik mängijaist enestele ise oma kätega pillid valmistanud, nii et tegu on siis suisa pillimeistritest lõõtspillimängijate orkestriga.

 

Koos käiakse kaks korda kuus armsas Navi Seltsimajas. Lõõtspillimängijaid õpetab Toomas Ojasaar. Hea nõu ja jõuga on aga alati abiks olnud ka kõik teised Võrumaa lõõtspillimängijad, ning  ka Toomase enda õpilased Võru Muusikakoolist.

 

Repetruaari valikul on erilist tähelepanu pööratud nii pillimeister August Teppo ja tema järglaste lugudele, aga oluline koht on ka kõikide kursuslaste eneste lemmikulugudel.

 

 

Loe edasi

Aeg

(Laupäev) 15:00(GMT+03:00)

Toimumispaik

Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi õu

Kreutzwaldi 31, Võru

Other Events
Scroll to Top