LAULUMÄNGU ÕPITUBA

20juuli10:0011:3010:00 - 11:30(GMT+03:00) LAULUMÄNGU ÕPITUBAPilet 3€Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi õu, Kreutzwaldi 31, Võru

Sündmuse täpsem kirjeldus

Võrumaalt ja mujalt Eestist pärit laulumänge õpetab Meelika Hainsoo 

Olen laulumängude õpetamisega tegelenud üle 15 aasta. Mäng on suurepärane vahend enese korrastamiseks ja samal ajal ka asendamatu abimees pedagoogilises plaanis. Kuna suurem osa laulumängurepertuaarist koosneb noorte ja täiskasvanutemängudest, on minu eesmärgiks panna lustiga mängima just täiskasvanud inimesed, et seeläbi kogeda laulumängu hoogu ja väge. Seejärel on juba lihtsam minna ka laste või teiste täiskasvanute juurde, õpetada vanu mänge edasi ning koosmängimist nautida.

2018. aasta sügisel valmis laulumängukogumik “Õnnõkõn siin tsõõrin olla’”, kuhu koondasin 60 Võrumaal ja Sangastes mängitud traditsioonilist laulumängu. Kogumikust leiab mänge koos nootide ja mängukirjeldustega nii vanemast kui uuemast laulumängukihistusest.

Kursusel tutvustan nii kogumikus olevaid Võrumaa kui ka mujalt Eestist pärit laulumänge. Jagan kogemusi, milliseid mänge on hea mängida lastega, milliseid täiskasvanutega ja kuidas neid vanu mänge tänapäeva inimestele loominguliselt edasi õpetada.

Loe edasi

Aeg

(Laupäev) 10:00 - 11:30(GMT+03:00)

Toimumispaik

Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi õu

Kreutzwaldi 31, Võru

Other Events
Scroll to Top