Kontsert Lõõtsanoobid

14juuli13:0014:0013:00 - 14:00(GMT+03:00) Kontsert LõõtsanoobidHind 15€Muuseumi õuelava, Kreutzwaldi 31

Sündmuse täpsem kirjeldus

ambel Lõõtsanoobid on järjekordne kvaliteettoode Karksi-Nuia Muusikakooli nimelisest pärimusmuusikaansamblite vabrikust.

Kui nüüd lähemalt rääkida, siis on tegemist viie sõbraga, kes lisaks bändis mängimisele suudaksid ka igaüks iseseisvalt pillimänguga külapeo ära sisustada. Neid erinevaid pille, mida nad veel mängivad, on ikka palju, saksofonist klaverini. Niisiis, edukalt saaksid nad hakkama ka nii, kui nad omavahel pillid mistahes järjekorras ära vahetaksid.

Ansamblina on tegutsetud ligikaudu 2 aastat ja selle aja jooksul on olnud üle 30 esinemise. ERM-ist  ETV-ni. Palju on ülesastumisi kodusel Mulgimaal, kus poisid on juba nõutud pillimehed.

 

Sügisest 2022 on juhendajana Margus Põldsepale kampa löönud ka lõõtsakunn Rasmus Kadaja.

Sest aast’ pole poistele võõras ka Võru tüüpi lõõtspill.

Koos Untsakate, Lõõtsavägilaste, Metsatöllu ja paljude teiste eesti ansamblite ja folkmuusikutega sai osaletud ka suures projektis Ukraina rahva toetuseks. Selle laulu video on leitav Youtube’ist “Ukraina Sõjahümni” nime alt.

Kuna elu näitab, et publiku südame võitmiseks on tarvilik ka lauluoskus, siis uue suunana on nüüdsest instrumentaalpalade kõrval rõhku pandud ka laulude esitamisele.

Seda siis hoolega nüüd õpitaksegi.

Suvi 2023 möödus nagu unenäos igasugustes erinevates pärimuslaagrites tarvilisi oskusi omandades ja vahest hommikuni sõpradega koos jämmides.

Sestap ka nüüdki oleme valmis kõike uut ja huvitavat omandama ning koos musitseerides toredasti aega veetma!

Loe edasi

Aeg

juuli 14, 2024 13:00 - 14:00(GMT+03:00)

Scroll to Top