Kontsert: Kristi Kooli sooloalbumi "Õhtune valss" esitluskontsert

10juuli11:3012:3011:30 - 12:30(GMT+03:00) Kontsert: Kristi Kooli sooloalbumi "Õhtune valss" esitluskontsert10.-Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi õu, Kreutzwaldi 31, Võru

Sündmuse täpsem kirjeldus

Kristi Kooli sooloalbumi “Õhtune valss” esitluskontsert

Olen lõõtspillimängija Kristi Kool, kelle peres on teppo-tüüpi lõõtsa mängitud nüüdseks juba kolm põlvkonda: minu ema Ülle Kool mängib lõõtsa ja ka vanaisa August Laanesaar (1926-2008) oli tuntud ning hinnatud lõõtspillimängija Põlvamaalt. 

 

Minu muusikaõpingud algasid Tartu Valla Muusikakoolis, kus õppisin klaverit. Klassikalise klaveri õpingud jätkusid Heino Elleri Muusikakoolis. 2009. aastal tekkis mul sügav huvi lõõtspilli vastu ning pärast Elleri kooli lõpetamist asusin õppima Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse pärimusmuusikat. Õpingute ajal olin vahetusüliõpilane Šotimaa Kuninglikus Konservatooriumis ning magistriõpingud möödusid taaskord Viljandis. 

 

Rahvamuusika on mind saatnud juba väga varajasest lapsepõlvest. Veetsime vend Lauriga palju aega Põlvamaal vanavanemate juures ning seal olles õpetas vanatädi Loreida Laja (1919-2008) meile esimesed lorilaulud. Erinevatel suguvõsa pidustustel on alati olnud palju pillimängu, laulmist ja tantsimist. Kõige esimesteks ning tähtsamateks eeskujudeks lõõtspillimängus pean oma ema Üllet ning vanaisa Augustit. Albumi ”Õhtune valss” valmistamine on eelkõige suur tänuavaldus eelnevatele põlvkondadele, sest kogu plaadil kõlav repertuaar pärineb meie suguvõsas lauldud lauludest ning mängitud pillilugudest.

 

Loe edasi

Aeg

juuli 10, 2022 11:30 - 12:30(GMT+03:00)

Toimumispaik

Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi õu

Kreutzwaldi 31, Võru

Other Events
Scroll to Top