VÄLISRÜHMADE KONTSERT

13juuli12:0013:3012:00 - 13:30(GMT+03:00) VÄLISRÜHMADE KONTSERTPilet 15€Pealava (Vabaduse väljak)

Sündmuse täpsem kirjeldus

Foklooriansambel  “MIjat Maškovic” (MONTENEGRO).

Folklooriansambel “Kopaniciarik” (SLOVAKKIA)

Aeg

(Laupäev) 12:00 - 13:30(GMT+03:00)

Esinevad

 • KOPANIČIARIK - SLOVAKKIA

  KOPANIČIARIK - SLOVAKKIA

  KOPANIČIARIK – SLOVAKKIA
  Myjavast pärit laste folklooransambel Kopaničiarik asutati 1972. aastal Slovakkia Armature Myjava võidusõiduklubis, alguses Mladý Kopaničiari nime all FS Kopaničiari ansamblis. Nende repertuaar koosneb traditsioonilistest lastemängudest, lauludest, muusikast ja erinevate teemadega lavastatud tantsudest, mis põhinevad Myjava piirkonna ja Lääne-Slovakkia lähedal asuvate piirkondade traditsioonidel.
  Kopaničiarik on esindanud Myjava folkloori mitmel olulisel folkloorifestivalil nii Slovakkias kui ka välismaal. Selle aja jooksul on ansambel regulaarselt osalenud kõikide Slovakkia laste folklooriansamblite üleriigilistel võistlustuuridel ja võitnud mitmeid auhindu.

 • MIJAT MAŠKOVIĆ - MONTENEGRO

  MIJAT MAŠKOVIĆ - MONTENEGRO

  “Mijat Mašković” on Kolašinas asuv kunsti- ja kultuurirühm, mis sai alguse 1943. aastal. Alates sellest ajast on nad pidevalt tegutsenud, keskendudes traditsioonilistele Montenegro kultuuripärandi väljendusvormidele. Nende repertuaari kuulub 14 tantsu ning nad on esindanud Jugoslaavia ja hilisema Montenegro tantse ja laule rahvuslikel folkloori etendustel. Lisaks noorema põlvkonna kaasamisele traditsiooniliste tantsude õppimise kaudu on KUD “Mijat Mašković” saanud mitmeid auhindu ning tunnustusi oma panuse eest kohaliku kultuuripärandi säilitamisel ja levitamisel.

Scroll to Top