FESTIVAL LÄHEB KÜLLA. Folklooriansambel "Mljat Maškovic" (Montenegro)

12juuli20:0023:0020:00 - 23:00(GMT+03:00) FESTIVAL LÄHEB KÜLLA. Folklooriansambel "Mljat Maškovic" (Montenegro)TASUTARuusa park, Räpina vald

Sündmuse täpsem kirjeldus

Kulturno-umetnično društvo “Mijat Mašković” on Kolašinas asuv kunsti- ja kultuurirühm, mis sai alguse 1943. aastal, kui otsustati moodustada trupp, et toetada sõdalasi. Alates sellest ajast on nad pidevalt tegutsenud, keskendudes traditsioonilistele Montenegro kultuuripärandi väljendusvormidele. Nende repertuaari kuulub 14 plesu, mis on tulemus kohalikest uurimustöödest, ning nad on kaitsnud ja edendanud kohalikke folklooripraktikaid nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Lisaks noorema põlvkonna kaasamisele traditsiooniliste tantsude õppimise kaudu on KUD “Mijat Mašković” saanud mitmeid auhindu ning tunnustusi oma panuse eest kohaliku kultuuripärandi säilitamisel ja levitamisel.

Loe edasi

Aeg

(Reede) 20:00 - 23:00(GMT+03:00)

Toimumispaik

Ruusa park, Räpina vald

Other Events

Esinevad

  • MIJAT MAŠKOVIĆ - MONTENEGRO

    MIJAT MAŠKOVIĆ - MONTENEGRO

    “Mijat Mašković” on Kolašinas asuv kunsti- ja kultuurirühm, mis sai alguse 1943. aastal. Alates sellest ajast on nad pidevalt tegutsenud, keskendudes traditsioonilistele Montenegro kultuuripärandi väljendusvormidele. Nende repertuaari kuulub 14 tantsu ning nad on esindanud Jugoslaavia ja hilisema Montenegro tantse ja laule rahvuslikel folkloori etendustel. Lisaks noorema põlvkonna kaasamisele traditsiooniliste tantsude õppimise kaudu on KUD “Mijat Mašković” saanud mitmeid auhindu ning tunnustusi oma panuse eest kohaliku kultuuripärandi säilitamisel ja levitamisel.

Scroll to Top