Uueks lõõtsakuningaks sai Richard Ott Leitham

Pika ajalooga Teppo lõõtsa võistumängimisel Võrus võitis täna ässade klassis juba kolmandat korda Richard Ott Leitham ja krooniti seega uueks lõõtsakuningaks. Läbi võistluse ajaloo sai temast nii neljas lõõtsakuningas.

„Kui ma kuus aastat tagasi siia esimest korda tulin, siis ei teadnud üldse, et lõõtsamängijaid nii palju on,“ rääkis võitja, Tallinna noormees auhinnaks saadud August Teppo kuju vastu võttes. „See on innustanud ennast ka veel paremaks mängijaks saama.“

Lõõtsamängu võistlustel on Võrus juba aastakümnete pikkune traditsioon, mida üha uued mängijate ja kuulajate põlvkonnad uhkusega edasi kannavad. Võistumängimise omapära on, et mängitakse vaid Eesti ühe kuulsama
lõõtsameistri, Võru lähistelt pärit August Teppo tehtud või tema tehtu eeskujul valminud teppo tüüpi lõõtsadel, mis on hinnatud simmani- ja kontserdipill.

Tänavusest võistlusest võttis osa kokku 25 eri vanuses pillimängijat, kes jagunesid traditsiooniliselt algajate, noorte, täiskasvanute ja ässade klassi. „Noored tegid seekord vanadele ära,“ tõdes tulemusi kokku võttes neljaliikmelise žürii esimees ja ise pika kogemusega lõõtsamängija Harri Lindmets.

Täiskasvanute klassis sai esikoha Sirli Aia, noorte seas võitis ja sai ka publikuhääletuse lemmiku preemia Rasmus Kadaja. Et üha uusi lõõtsamängijaid tuleb peale, näitab eripreemia julge alguse eest, mille sai noorim osavõtja, 10-aastane Ida Lill Põllu.

„Lõõtspill sobib ka naistele väga hästi, tulge aga veel julgemalt mängima,“julgustas kõiki naisi žürii liige Tuulikki Bartosik.

*Tulemused*

*Ässade klass*

*I koht- Richard Ott Leitham, lõõtsakuningas *

II koht- Ants Järv

III koht- Taivo Leis

Eripreemia- Raul Roosiväli, musikaalse ja virtuoosse esituse eest

Eripreemia- Ülar Saarniit, traditsioonilise mängustiili eest

*Täiskasvanud*

I koht- Sirli Aia

II koht- Aigar Lumi

III koht- Heiti Hellamaa

Eripreemia- Peeter Nahko, püüdliku esituse eest

*Noored*

I koht- Rasmus Kadaja
II koht- Herbert Konnula
III koht- Mart Kirotar
III koht- Kristin Semm

Eripreemia- Joel Mürk, tundelise ja eristuva mängustiili eest

*Algajad*
Eripreemia- Ida Lill Põllu, julge alguse eest

Võistlejaid hindas žürii koosseisus:
Tarmo Noormaa, Harri Lindmets, Tuulikki Bartosik, Siiri Konksi

Lisainfo lõõtsavõistluse kohta:
Priidu Teppo, peakorraldaja
priidu.teppo@gmail.com
tel 5135350

XXII Võru Pärimustantsu Festival (varasema nimega Võru Folkloorifestival) kuulub UNESCO juures tegutseva ülemaailmse folkloorifestivalide ühenduse CIOFF ® (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts) kalendrisse. Tänavuse festivali teemaks on „Kohtumised ristteel“, mis sümboliseerib erinevate kultuuride rütmide ja meeleolude kohtumisi. Nii võib praegu Võrus toimuvatel kontsertidel kohtuda lisaks kodumaistele tantsijatele ka itaallaste, austerlaste, türklaste, ukrainlaste, valgevenelaste ja slovakkide poolt kaasa toodud tantsurütmide ja lauludega. Laupäeval toimub Kubija mändide all unikaalne öötantsupidu Võrumaa tantsurühmade ja väliskülaliste ühisel osavõtul.

Rohkem teavet kogu festivali kohta saab kodulehelt www.vorufolkloor.ee/

Scroll to Top