Hea rahvatantsija, tantsujuht ja pillimängija

11.-15. juulini toimub XIX Võru Folkloorifestival, mis sel korral kannab mitmetähenduslikku nime „Teljed“ . Võime rääkida kangastelgedest, millel aastasadu on kootud vaipu või triibuseelikuid. Selle mustrid moodustavad ajatelje eilsest tänasesse, läbivad triibuna meie elu- ja kultuuriloo. Saame rääkida ka paralleelsetest või ristuvatest telgedest, seda nii matemaatikas, koduehituses kui…. inimsuhetes.

Lisaks traditsioonilistele kontsertidele maakonna erinevais paigus kätkeb suvine festivaliprogramm Võru linna läbivat Tänavatantsu, publiku ja esinejate ühised õhtulaule, Eestimaa kuulsaima lõõtsameistri, Võrumaalt pärit August Teppo nimelist eesti lõõtsa võistumängimist, töötubasid, käsitöölaata, kirikukontserte ja noorte muusikute ülesastumisi. Festivalil esineb ligi 400 rahvatantsijat ja –muusikut nii Eestist kui üle maailma. Tänaseks oleme valinud soovijaist külalised Costa Ricast, Puerto Ricost, Nepalist, Mehhikost, Portugalist, Lätist ja Soomest.

Väga soovime sel peol näha ka meie oma kultuuripärandikandjaid – tantsijaid ja muusikuid.

Olete palutud me festivalil osalema. Tulge kas kõikideks päevadeks või ka vaid paariks. Eeldame, et tulles valmistate ette kaks kava – 5-minutilise ja 15-minutilise. Esinemistel meie vabalaval on lubatud saatemuusika mõnel helikandjal, kuid eelistame „elusat“ muusikat. Pealaval aktsepteerime vaid viimast.

Osalustasu on 15 eurot päevas, mis sisaldab kolm söögikorda, majutuse koolimajas (matt ja magamiskott kaasa) ning pääsu kõikidelevabaõhuüritustele: kontsertidele, töötubadesse, simmanitele ja teistele festivaliütritustele. Kui soovite ise majutust otsida, siis saame ka siin aidata.

Väga olete oodatud külla tantsurühmade suvisel kokkutulekul laupäeval 13. juulil, mil Võrus toimub tantsuorienteerumine, hiiglaslik tänavatants, simmanid, õhtulaulude kontsert Tamula ääres ja teised üritused. Päeva hind 7 eurot, mis sisaldab nii lõunasööki kui pääsu simmanitele.

Palun täida enne kaasasolev registreerimisleht ja saada see enne 30. aprilliaadressile registreerimine@vorufolkloor.ee (Maie Pau).

Kohtume me ühisel peol!

PÄRI(MU)STANTSU KOHT ON SIIN!

Lisa:
Maie Pau
Festivali eesti rühmade koordinaator
registreerimine@vorufolkloor.ee
53 46 5634

Kadri Valner
XIX Võru Folkloorifestivali tegevjuht
52 88 104
info@vorufolkloor.ee

Scroll to Top