Võru pärimustantsu festival peab 25. sünnipäeva!

Sel neljapäeval algab XXV Võrus pärimustantsu festival, mis toob kokku ligi 200 esinejat üle maailma ja mitusada tantsijat Eestist.

18.-21. juulini toimub 25. korda pärimustantsufestival. „See tähendab, et 25. korda segunevad siin erinevad traditsioonid, killuke maailma tantsukultuurist tuleb meile koju kätte ja Võrust saab jälle tantsupealinn,“ iseloomustas Eesti ainukest rahvusvahelist iga-aastast rahvatantsufestivali selle üks juhte Tiia Must.

„Nii suure pagasiga rahvusvahelist tantsufestivali pole lähema 400 km raadiuses kusagil,“ täpsustas ta.

Et on juubeliaasta, siis toovad korraldajad huviliste ette need parimad palad, mis on külalisi aastate jooksul enim köitnud ja ilma milleta ühtki folklooripidu ette ei kujuta. Lisaks kirevatele kontsertidele toimuvad töötoad, lõbus  tantsuorienteerumine, kodukohvikute kontserdid, loomulikult võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel, simmanid, muinasjutuõhtud täiskasvanutele, kuhu lapsi ei võeta ja päikesepidu lastele, kuhu ka emad-isad võivad tulla.

Põhitähelepanu on muidugi tantsul. Sel korral on kaheksa välisrühma kuuest paigast – ansambel Les Bons Diables Kanadast, Ihna Saksamaalt, Nowa Huta Poolast, Murseskem Mari Eli vabariigist, Rosstan ja Pskovskie kruzheva Venemaalt, Ara de Madrid Hispaaniast ning Lõuna-Tšiili ülikooli rahvatantsuansambel. Kõik väga omapärased rühmad, kes lisaks tantsukontsertidele õpetavad ka publikule oma maa tantse, tutvustavad rahvarõivaid ja kombeid.

Suurim esinejate vägi tuleb aga ühendpillimängukoorina Viljandist, kus koguneb ETNO 2019 ehk rahvusvaheline pillilaager. Ja loomulikult pakuvad festivalikülalistele rõõmu ka kümned Eestimaa tantsurühmad, kes eeldatavalt just lõppenud tantsupeost on väge ja tantsurõõmu juurde saanud.

Vaata kava www.vorufolkloor.ee

Lisainformatsioon

Tiia Must
Festivali koordinaator
Tel. 53 48 65 02

Scroll to Top