Võru pärimustantsu festival kutsub tantsimise mõõduvõtule

6.-9. juulini toimuv XXIII Võru pärimustantsu festival „Valsi juur(de)“ on sel aastal pühendatud valsile. Uuendusena lisandub traditsioonilisele lõõtsavõistlusele teinegi mõõduvõtmine „Ummamuudu tands“.

Mõõduvõtmine toimub kahes osas. Nii sega- kui naisrühmi oodatakse näitama ilusat labajalavalssi, aga ka teiste eesti rahvatantsu põhisamme. Ka on võimalik võistlusele registreerunud rühmadel osaleda loovtantsu võistlusel, mis luuakse etteantud muusikale võistluse ajal koha peal.  „Nende võistutantsimiste eesmärgiks on kinnistada eesti rahvatantsu põhisammude tantsimise oskust ning loovtantsu osas anda tantsuloojatele võistluse olukorras võimalus leida erilisi ja omapäraseid lahendusi uute tantsude sünniks,“ selgitas Udras.

Labajalavalsi mõõduvõtmisele oodatakse rühmi registreeruma 1.-15.aprillini, loovtantsu loomisele aga 1.-31. Maini. Registreerumiseks kirjuta info@vorufolkloor.ee. Auhinnafond on 1000 eurot.

Võru  Pärimustantsu festival kuulub UNESCO juures tegutseva ülemaailmse folkloorifestivalide ühenduse CIOFF ® (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts) kalendrisse.

Lisainfo:
Maire Udras
Festivali meeskonna liige
Tel 56 6642 92

Vaata ka www.vorufolkloor.ee

Scroll to Top