Teppo tüüpi lõõtsadel võistumängimine särab pärlina juubelifestivali kavas

XXV Võru pärimustantsu festival 18.–21. juulil tõestab traditsioonide järjepidevat kestmist. Võistumängimist Teppo tüüpi lõõtsadel peame oma programmi alustalaks, alates esimesest festivalist. Aga sel korral festivali juubelile mõeldes püüame püsivat võistumängimist erilise pärlina esitleda, sest lõõtsamängijate võistlus Võrus on vanem kui tantsufestival. Mängijate võistluskihk äratati siin üles 1971. aastal. Mängusära pole tuhmunud, väidavad asjatundjad.

Õige sära sellele üritusele annavad mõistagi pillimehed, keda ootame ka seekord võistumängimisele SA Võru Kannel aeda laupäeval, 20. juulil kell 10.

Võistumängimise tingimusi pole muudetud. Traditsioonilise formaadi järgi mängitakse ainult August Teppo või tema eeskujul valminud nn Teppo tüüpi lõõtspillidel neljas võistlusklassis. Iga võistleja mängib kaks eriilmelist lugu, mille esituse juures hindab žürii nii sisukust, muusikalist väljendusrikkust kui ka kõla.

Toetudes võistumängimise žüriiliikmete arvamusele võime kinnitada, et Võru publik on 25 aasta jooksul kuulnud ära Eesti lõõtsamängijate kogu paremiku. Erilist naudingut on pakkunud neli lõõtsakuningat, kes oma teenitud krooni saanud kolmekordse ässade klassi võitjana. Loodame rohkearvulist osavõttu ka juubelifestivalil!

Võistumängimise järel, 20. juulil kell 13.30 algab SA Võru Kannel aias Vana-Võrumaa lõõtspillimängijate ning võistumängimisel osalejate suur ühismängimine. Pooletunnine kontsert on MTÜ A. Teppo Lõõtsatalu kingitus festivalile.

20. juuli pidupäeva lõpetame August Teppo Lõõtsatalus (Võru valla Loosu külas), kus toimub veel kaks kontserti: kell 15 lõõtsakontsert August Teppo mälestuskivi juures ning kell 18 lõõtsamuuseumi õuel pärimuskontsert „Egäst nukast Teppo man”, kus astuvad üles Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühm ning lõõtsakuningas Toomas Ojasaar.

August Teppo lõõtsapärandi hoidjatena tahame kõikide nende tegevustega tagada, et Võrumaa pillimeistri elutöö mälestuseks ellu kutsutud ettevõtmised jätkuksid ja pakuksid tuhandetele rõõmu.