Täna algab XXIV Võru pärimustantsufestival „Teppo timm ja polkasamm“

Neljapäevast pühapäevani toimub Võrus ja Võrumaal juba 24. korda Eesti ainuke iga-aastane rahvusvaheline pärimustantsufestival, mis toob kokku 400 tantsijat ja pillimeest üle ilma.

Kõige kaugemad tulijad on Hiinast, Lõuna-Koreast, Usbekist ja Austriast, lisaks 17 rühma Eestist. Traditsiooniliselt saab nii festivalil esineja kui külaline tantsukontsertide kõrval osaleda simmanitel, töötubades, tantsuorienteerumises ja õppida erinevate rahvaste tantse.

„Seda aastat iseloomustab väga kaugete külaliste osalus,“ ütles festivali üks eestvedajaid Tiia Must. Hiinast on kohale tulnud folkloorirühm Yunnan Jin Xiaofeng Art Troupe. „Tegu on rahvusvaheliselt tuntud elukutseliste ansambliga, kes tutvustab oma piirkonna, Yunnani provintsi folkloori,“ tutvustas Must. Eeldatavalt pakuvad põnevaid elamusi ka Lõuna-Korea tantsuansambel Tongnae Yaryu, mis viljeleb kindlalt Korea kultuuripärandisse kuuluvat maskitantsu. Veel kuuleb festivalil Usbeki traditsioonilist rahvamuusikat ehk mumtozi mängivat kvartetti Oxus, mille saatel tantsib suurepärane usbeki tantsijatar Sitora Sijojeva.

Lõuna-Austriast pärit Villachi linna tantsurühm tähistas mullu oma 50. tegutsemisaastat ja tutvustab rõõmuga oma kandi tantse ka Võrus. Lisaks tantsukultuuri tutvustamisele pakuvad väliskülalised reedest pühapäevani ka oma rahvusköögi hõrgutisi ning tutvustavad toidukultuuritraditsioone.

Selle aasta festival kannab nime „Teppo timm ja polkasamm“. Neljal päeval toimuvatel kontsertidel ja ühistantsimistel tutvustatakse erinevaid polkasid. Festivali üheks tähtsündmuseks on aga laupäeval juba 30. korda peetav August Teppo nimeline lõõtsa võistumängimine ning reedene lõõtsateemaline konverents. Laupäeval saab nautida kodukohvikute päeval mitmel pool linnas vaid sel päeval avatud õue- ja kodukohvikuid. Festival toimub 5.-8. juulini Võrus ja eri kohtades Võru maakonnas.

Vaata lisa vorufolkloor.ee

Lisainfo

Tiia Must
Festivali koordinaator
53 48 65 02

XXIV Võru pärimustantsu festival 5.-8. juuli 2018

Scroll to Top