Kontsert jutuõhtu- pühendusega Helju Kalmele!

Jutuvestja Piret Päär ja pillimängija Tuule Kann pühendavad oma kontserdi hääle, jutustajale Kalme Heljule.Tuule Kann on elukutselt õpetaja ning kandlekunstnik. Tegutsenud aastaid Eesti kultuuripõllul tutvustades pärimust ja sellega külgnevat. Tuule viljeleb muusikat varajasest kaasaegseni, rahvalikust jazzini.


Ta on osalenud paljudes ansamblites ja koostööprojektides (ans Tuulekandled, Kannelkond, Eesti Keeled, Üsna Vaikne Duo, Kukulind, Suurõ Pilvõ ja Piret Päär jt). Tuule Kann on esinenud rahvusvahelistel festivalidel kodu- kui välismaal nii pärimus-, jazz kui ka vanamuusika ning nüüdismuusika interpreedina. On korraldanud August Pulsti sünniaastapäeva tähistamisi, kandlekursusi, ühismängimisi Soome, Läti, Leedu ja Eesti oma ala meistritega.

Piret Päär on vabakutseline jutuvestja, koolitaja ja MTÜ Jutumaja perenaine. Ta oli esimesena, kes söandas Eestis hakata jutustama muinas- ja rahvajutte täiskasvanutele ja julges teha lugude vestmisest oma elukutse.

Piret on olnud lugude jutustamise valdkonna eestvedajana korraldanud loendamatul hulgal koolitusi, töötubasid, konverentse, festivale, suvelaagreid, jutuõhtuid ja kontserte, nii lastele, kui ka täiskasvanutele. Praegu veab ta eest Piret Pääri jutukooli ja MTÜ jutumaja tegevust.
“Minu osa on selles elus olnud meelitada inimesi lugusid märkama, kuulama ja jutustama. Sest ma tean, et hea lugu võib muuta maailma, kasvõi kõige tillemat osa sellest, kasvõi mõneks hetkeks, aga mõnikord ongi seda juba päris palju. Mõnikord on see ainus, mida me teha saame.”

Tuule Kann, Foto: Erakogu
Piret Päär, Foto: Erakogu

 

Scroll to Top