Tantsuöö

12juuli(juuli 12)21:0013(juuli 13)01:0021:00 - 01:00 (13)(GMT+03:00) TantsuööTASUTABARRUSE PEALAVA (Vabaduse väljak)

Sündmuse täpsem kirjeldus

21.00 Folkloorigrupp”Slezan” (TŠEHHI)

22.00 Jaan Sarv

23.00 American Folk Ensemble (USA)

00.00 Janne ja Kristi

Aeg

juuli 12, 2024 21:00 - juuli 13, 2024 01:00(GMT+02:00)

Esinevad

  • American Folk Ensemble - USA

    American Folk Ensemble - USA

    American Folk Ensemble’ juured on Utah osariigis Oremis ja koosneb nii tantsijatest kui muusikutest üle kogu Ameerika Ühendriikide.
    Grupp on esindanud USAd üle 70 tuntud folkloori festivali ja teistel üritustel Ida ja Lääne Euroopas, Kanadas, Mehhikos, Lõuna – Ameerikas ning aasias alates 1991. aastast.
    Nende rikkalik ja varieeruv repertuaar ameerika stiili ja pärandiga, mis on sama dünaamiline ja levinud kui Rocky mägede piirkond, kust nad tulevad.
    Meie programm viib teid Apalatši mägedesse, stepptantsu sünnikohast metsiku lääneni.
    Meie tantsud juhivad teid läbi aja, kus tõstame esile Ameerika suurepäraseid tantse, sealhulgas Charlestoni, Lindy Hop’i, kaasaegset balletti ja kaasaegsemat svingi.

  • Folkloorirühm SLEZAN - TŠEHHI

    Folkloorirühm SLEZAN - TŠEHHI

    Tšehhi Vabariigi kirdeosas, Poola piiril asuvast Český Těšíni linnast pärit folkloorirühm SLEZAN loodi 1955. aastal. Grupp tutvustab tantse, laule ja kombeid Těšíni Sileesiast, piirkonnast, mis ulatub Bohumíni (põhjas) ja Slovakkia piirini (lõunas). Piirkond on eriline oma iseäraliku folkloori tõttu, täis sisemist pinget ja varjatud ilu, mis erineb teistest Tšehhi Vabariigi piirkondadest.
    Esitlustel kasutab rühm erinevaid rahvarõivaid, mis esindavad Těšíni piirkonna erinevaid osi: Těšíni rahvarõivaid keskosast, rahvarõivaid Těšíni Beskydy mägedest, Jablunkovi rahvarõivaid Jablunkovi linnast ning Orlová rahvarõivaid koos kaevurite kostüümiga Těšíni piirkonna põhjaosast. Kostüümid on täpsed rekonstruktsioonid 19. sajandi keskpaigast.
    Tšembalo pill saadab igat tantsuetendust. Lisaks sellele rikastab etendusi ka torupillimängija.
    Rühm on oma kodupiirkonda esindanud erinevatel puhkudel ja folkloorifestivalidel nii Tšehhi Vabariigis kui ka välismaal. Etendusi hinnatakse kõrgelt, kuna jäljendavad originaali ega jäta tähelepanuta piirkonna iseloomuliku murret, mis on segu tšehhi, slovaki, poola ja saksa keelest. Pikaajalise töö suurimaks tasuks oleks neile see, kui nad suudaksid võimalikult palju rikkalikku Těšíni Sileesia esivanemate kultuuripärandit ja selle ilu järgmistele põlvkondadele edasi anda.

  • Janne ja Kristi

    Janne ja Kristi

    Ansambli liikmed Janne Mängli ja Kristi Kool on üheskoos tegutsenud alates 2014. aasta sügisest. Neid inspireerib traditsioonilise tantsumuusika mängimine: peamiselt eesti lõõtsa, rahvakandle ning viiuli repertuaar. Sekka laulavad Janne ja Kristi ka vanu laule elust ning armastusest. Lisaks pillimängule ja laulmisele viivad nad läbi pärimuslike tantsude ning laulumängude õpitubasid.

    2019. aastal ilmus ansamblil heliplaat “Kasesalu tantsud”. Plaadi nimi on kahetähenduslik. Ühelt poolt annab see aimu, et mängitakse Erni Kasesalu repertuaarist pärit palasid. Samaaegselt vihjab plaadi nimi ka omaaegse tantsukultuuri kontekstile: eks saanud ju noored ikka kokku kasesaludes ja külaplatsidel, et koos tantsida, laulda, mängida ning omavahel tutvust sobitada.

    Janne Mängli – rootsi nyckelharpa, laul
    Kristi Kool – eesti lõõts, laul

    URL https://www.jannejakristi.ee/

Scroll to Top