Festivali teemaks oli uma ehe. Nii haakus pidu üleriigilise ehteaasta tegemistega. Festivalipäevil avati lisaks käsitöölaekale veel tarkuselaegas, jutulaegas, käsitöölaegas, pillilaegas, keelelaegas. Nii nimetati populaarseid töö- ja õpitubasid.
Vabaduse väljakule noorte poolt tänavatantsuüritusel mahajoonistatud Rõuge sõle motiivile koondusid tänavatantsijad ühiseks elavaks ehteks. Tantsudeks olid Talupoeg, Tuljak ja Kivikasukas. Laat oli juba teist aastat südalinnas Jüri tänaval, ehtemüüjad said soleerida Liiva tänaval.
Kesklinna park oli täis peomeeleolu. Vabalava esinemistele elas kaasa rohkesti tänulikku linnarahvast, oli ju siin esinejate vaatamine tasuta. Vabalavale pääsesid noortepundid Moosisai, Cipe, Dialekt, Mehepojad, HTG Bigband ja Toomas Ojasaar, Greip, Wigla jt.
Festivali väliskülalised olid: Gaudeamus ja Velička Tšehhimaalt, Mate Yehuda Iisraelist, Bursa Turkuaz Folklor Sanat Dernegi Türgist, Sudmalinas Lätist, Yeongnam Yesuldan Lõuna-Koreast, Bereginya Ukrainast, Skaz ja Karelia Venemaalt, Wielkopolanie Poolast. Mujalt eestist Piibar ja sõbrad, Liiso ja Viisuveeretajad Tallinnast, Sireli Tartust, West Läänemaalt, Kajakas Pärnust ja Jakobi Piigad Pärnu-Jaagupist. Lisaks esinejad Võrust ja Võrumaalt.
Rahvatantsukollektiividel oli nagu ikka võimalus end näidata avakontserdil, lõppkontserdil ja teistel peopäevadel pikema kavaga Kandle aia kontsertidel, kus esinemised vaheldusid tantsutubadega.
Ühise lavakontserdi andsid Kandles korealased, karjalased ja venelased.
Kreutzwaldi pargi põlispuude all võimeldi hommikuti etnostiilis. Sealsamas, kaunil promenaadil toimus laupäeval ka publikurohke rahvalaulukontsert loojuvale päikesele.
August Teppot meenutati ja austati taas võistumängimisega lõõtsadel.
Palju oli mõnusaid kontserte, esinesid Põlva Lõõtsaklubi, Eesti Mandoliini Orkester, Piibar ja sõbrad. Kirumpääl andis menuka etenduse „Tarkpääd Kirumpääl“ Papa Kreutzwaldi Õueteater.
Hämarikus rullus Kesklinna pargi vabaõhulinal lahti filmimaailm, öökino näitas „Kormorane“ ja dokfilme „Valge aborigeen“ ja „Hing“.
Kirikukontserdi andsid Mari Kalkun, Triin Arak, Tanel Kadalipp kavaga „Suvõhari“. Rahvarohke ja meelolukas oli taas erinevate rahvaste toite ja jooke pakkuv kulinaarium.
Simmanipuntideks olid sedakorda Tartes ja sõbrad koos välisrühmade muusikutega, Svjata Vatra, Vingerpill, Hellad Velled.