2009, 9.-10. juuli (XV)

Viieteistkümnes festival sattus aastale, mil Eestit tabas tõsine majanduskriis ja eelarvekärped. Korraldajad otsustasid pidu siiski mitte päris ära jätta, vaid teha see lühem ja külastajale tasuta.

Reedel, 9. juulil käisid peo korraldajad varahommikul Roosisaare sillal päikesetõusu tervitamas, sooviti ja loodeti, et Võru foklooripidude traditsioon ei hääbuks.

Pidu avati samal päeval Lauluisa samba juures, kust mindi sõbralikus summas koos Kesklinna parki, kus kell 18 algas sünnipäevakontsert linnarahvale. Esinemiste vahele küsitleti peo sponsoreid, Võru linnapead, maavanemat ja teisi inimesi, kel peoga seoses midagi öelda või meenutada oli. Kesklinna park oligi seekord olulisim peopaik.

Päeval oli linnarahvas saanud osa laadamelust, meistrite õue tegemistest, lastele peeti maha oma folklooripidu.

Kreutzwaldi muuseumi õuel toimus kontserte, Papa Kreutzwaldi Õueteatri etendus oli pühendatud Võru linna juubelile, Are Uder pakkus vaatajaile rõõmu oma ühemeheteatri etendusega. Hilisõhtul mängiti sealsamas veel torupilli ja kuulati jutte.

Teppo talu pidu oli rõõmsalt rahva-, tantsu- ja pillimängurohke.

Laupäeval, 10. juulil toimus traditsiooniliselt pealava kontsert, kuigi kaugemaid külalisrühmi oli vähem. Pealava kontserdil esinesid Fibrill, Mordva ersa folkloorirühm “Tolava” Venemaalt, rahvamuusikaansambel “Piibar ja sõbrad” , segarahvatantsurühm “Tsuua Sulatsõ” ja kapell “Siller”, tantsurühm “Hõbedane”, Rusios Lätist, Tallinna Võru Seltsi folklooriansambel “Liiso”, segarahvatantsurühm “Kullerid”, vene folkloorirühm “Otšelje”, folkoorirühm “Muhu Ätses”, folkloorirühm “Kutsipuntis” ja folkloorirühm “Kuthya” Türgist.

Laupäevase päeva suurüritusteks olid lõõtsade võistumängimine ja tänavatants, milleks oli taas aastaid tagasi esimese tantsuna tantsitud Sabatants.

Tegutses meistrite õu ja toimetas käsitöö- ja kunstilaat.

Peo lõpetas simman, kus rahvast tantsutas meie oma ansambel Hoia ja Keela.