Esimest korda oli Võru Folkloorifestivalil õigus tõmmata üles kõige autoriteetsem, UNESCO juures tegutseva ülemaailmse folkloorifestivalide organisatsiooni CIOFF lipp.
19. Võru Folkloorifestival tõi maailma kohale tantsu- ja rahvamuusikarühmade näol Nepaalist kuni Puerto Riconi, kes sõbralikult segunesid nii kohalike kui ka lähemalt tulijatega, andes koos üle 40 kontserdi eri paikades Võrus ja mujal Võrumaal.
Kollased labajalatantsu jäljed Võru tänavatel juhtisid linna keskväljakult Kandle aeda, kus linna läbiva osalejate rongkäigu järel astus neljapäeva õhtul suurel avakontserdil lisaks kõigile oodatud külalisrühmadele üles teadaolevalt maailma esimene vokiorkester. Vokihelinad võtsid oma improvisatsiooniks üle Laura Põldvere ja Ivi Rausi, kes lõid inimhääle ja elektroonikaga helide maailma, mis pole pelgalt laulmine, vaid midagi täiesti uut. Avakontsert lõppes simmaniga, kus kõik said originaaleeskujude järgi õppida festivalil esindatud rahvaste tantse. Uudses kuues oli ka lõppkontsert, kus külalisrühmade etteastete vahel tõid festivalil osalenud välisrühmade tantsujoonise vaatajateni Ivi Rausi lauluimpro saatel Viljandi Kultuurikolledži noored tantsijad.
Kõikidel festivalipäevadel neljapäevast pühapäevani oli linna keskväljakul võrukate ja linna külaliste jaoks festivali käsitöö- ja kunstilaat ning vabalava kontserdid. Loomulikult toimusid taas legendaarne võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel, tänavatants ja õhtulaulud Tamula ääres ja palju muud huvitavat. Kesklinna pargi öökinos näidati Matsalu Filmifestivali parimaid filme.
Rahvuslõunat pakkusid külalised Portugalist, huvitava maitse- ja kultuurielamuse said kõik, kes Jaagumäe Toidukeskuses toimunud lõunal osalesid. Põnevad olid nii põlevad vorstid kui ka vanaema retsepti järgi valminud magustoit.
Traditsioonilisel tänavatantsul tantsiti sellel aastal kümmet tantsu, nende seas näiteks „Ingliskat“, „Papiljonipolkat“ ja „Akulina polkat“. Huvilised said tantse õppida juba eelnevalt festivali kodulehe vahendusel. Ka eelmisel aastal populaarseks osutunud tantsuorienteerumine toimus taas lõbusas ja kaasakiskuvas meeleolus. Peaaegu kaks korda enam tantsuvõistkondi nautisid orienteerumist ja tantsimist seitsmes erinevas Võru linna kaunis kohas. Simmanitel keerutasid tantsuhuvilised jalga ansamblite Tuulelõõtsutajad ja Apelsin saatel.
Üheks selle festivali pärliks võib pidada S. Jansonsi ja M. Udrase loodud Kandle tantsurühmade lavastust „Ennemuistsed mängud“. Kohaliku rahvamuusika ja eesti folkloorsete tantsudena esitatud etenduse sõnum oli lihtne: igavikulised muistsed lood kõnelevad inimliku õnne kergest kadumisest.
Festivali viimasel päeval, esmaspäeval mõlgutati mõtteid mõttetalgul „XX Võru Folkloorifestival on ukse ees…“.
Festivalil esinesid: Grupo Folclórico de Viana do Castelo, Portugal; Rodhighar Nepal, Nepal; Skalbe, Läti ; Turun Kansantanssin Ystävät, Soome; Aava, Soome; Agrupacion Folklorica ELMYRBA, Puerto Rico; Marie Chiff´mine, Prantsusmaa; Piret Päär,Vokiorkester feat. Laura Põldvere ja Ivi Rausi, Kohila tantsurühm Rõõmutallad ja Saue kapell; Tallinna Ülikooli tantsurühm Soveldaja, Tallinna Tehnikakõrgkooli folkgrupp Savijalakesed, Tartu segarahvatantsurühm Kusta, RTA Virulane naisrühm, Harku Harakad, Lilian Kapp ja Priit Laatre, Tallinna Võru Seltsi folklooriansambel Liiso, Põlvamaa segarahvatantsurühm Reilender, Vastseliina segarahvatantsurühm Kullerid ja kapell Meieise, Seto leeloansambel Helmekaala, Kandle kapell, Kandle tantsurühmad, Võru muusikakooli õpilased, Võru Loovuskooli kandlekool, Parksepa Keskkooli tantsurühm ja klubi kapell, Vastseliina Gümnaasiumi 4. kl. Folkloorirühm, Võru Lasteaed Päkapikk tantsurühm, Võru I PK lasterühm Tsõõrike, Ansambel Kaval käsi, Mart Kirotar, Paul/Kaisa, Noorte ansambel Valideerimata.