2005, 14.-17. juuli (XI)

Üheteistkümnenda folklooripeo deviisiks oli “Igal ühel oma pill”. Kandle aia peoplatsil kasvas pillipuu, peo peremees ja perenaine pidid igasugustest eksootilistest pillidest helisid välja meelitama. Südilt esines maakonna ja linnajuhtidest koosnev rahvapilli koondorkester. Külalisrühmad olid saabunud järgmistest riikidest: Itaalia, Poola, Sloveenia, Kreeka, Läti, Iisrael, Ukraina. Usbeki kultuuri esindas kollektiiv, mis koosnes kaugelt Usbekimaalt saabunud esindajast ja Eestis elavatest usbekkidest. Eestist olid Võrus esinemas Soveldajad, Savijalakesed ja Tantsusarvikud Tallinnast, Pillero ja Siller Tartumaalt, Haavikuemandad ja Kusta Tartust, Lustlik Läänemaalt ja Jõgevahe pere Jõgevamaalt. Rahvapilli koondorkestris mängisid ka Põlva rahvapillimehed. Koselt Harjumaalt olid saabunud eesti Noorte Viiulikoor ja Pillipiigad.

Sel peol oli suurem rahvaliku muusika ja pillimängu osakaal. Neljapäeval, 14. juulil vedasid maavalitsuse hoovil rahvast eesti tantse tantsima Savijalakesed ja Tantsusarvikud. Kreutzwaldi muuseumi õuel esines ansambel Väike Seltsike. Huvilistel oli festivalipäevadel võimalus meisterdada lihtsamaid pille, õppida mängima torupilli, setu kannelt, rahvalikku viiulit. Muuseumi õuel lauldi üheskoos rahvalaule.

Toimusid Papa Kreutzwaldi Õueteatri laste näitetrupi etendused “Anderseni jutuvakk”. 17. juulil pakkus teatrirõõmu “Vilde Teater” etendusega “Sanna takah tiigi man”. Nagu alati, olid ülipopulaarsed Piret Pääri jutuvestmised muuseumis ja kirikukontserdid, esinesid Elviira Varik ja Celia Roose (14. juulil) ja Kärt Johanson ja Robert Jürjendal (15. juulil).

Rahvusliku õhtusöögi pakkusid külalised Iisraelist ja lõunasöögi lätlased.

Menukas nii mängijate kui ka publiku meelest oli A.teppo mälestusele pühendatud lõõtsamängijate jõuproov.

Laste rõõmuks tegutses mänguõu ja kauplemiselamusi pakkus käsitöö- ja kunstilaat Liiva tänaval.

Tänavatantsuna tantsiti taas hulgakesi Võru linna tänavail “Savikoja venelast”.

Simmanitel tegid tantsumuusikat ansamblid Vanaviisi, Apelsin, Untsakad ja meile külla saabunud pillimehed.