2010. a. festivali peomeeleolu hakkas end koguma kirikukontserdil kolmapäeval, 7. juuli õhtul; peo ametlik algus oli 8. juulil tavapärase rongkäigu, avakontserdi ja simmaniga. Peopäevil saadi osa oodatud kontsertidest, töötubadest, laadast, paljudest muudest toredatest üritustest, kuni 11. juuli keskööl festival simmani ja ilutulestikuga lõpetati.
Festivalil teema „uma puu“ hoidis pidulistel meeles, et lisaks teada-tuntud kase- ja kuusepuule on olemas ka hiiepuu, ristipuu, mastipuu, emapuu, ilmapuu… Festivali tarkusepesas jagas puude-tarkust folklorist Marju Kõivupuu, tema juhtida oli ka ristipuude juurde viinud ekskursioon.
Käsitöölaat toimus Võru kesklinnas peamiselt Jüri tänaval. Nii oli festivalil kaks „tõmbekeskust“ – Kandle aed ning kesklinn. Kesklinna tõmbas ka esimest korda vabalaval korraldatud noortelava programm.
Tegevusi toimus veel Kreutzwaldi muuseumi ruumides, hoovis ja aias. Vaadati kontserte, teatrit, kaasa sai lüüa jutu- ja käsitööpesas ja võru keele tunnis. Lastepesa koht oli Liiva tänaval, pilli- ja laulupesa leidsid huvilised Järve kooli õuelt ja öökino kesklinna pargist. Tantsupooltunnid olid endistviisi Kandle aias, samuti õhtused simmanid, ava- ja lõppkontsert.
Väliskülalistest jäid meelde Bulgaaria tantsulaste ebainimlikult väledad jalad, haldjalik Läti kandlevirtuoos Laima Jansone, prantslased, külalised Venemaalt, Türgist…
Lisaks muusikale ja tantsule sai mekkida ka võõraste maade maitseid rahvuslõunatel ja kulinaariumis.
Lõõtsade võistumängimisele tuli 25 võistlejat. Ka algajate klass näitas üles väga head taset. Nii mõnigi žürii liige, aga ka võistumängijad leidsid, et vähemalt August Teppo nimelisele võistumängimisele peaks lubama ikkagi vaid Eesti tüüpi lõõtsadel mängijaid. Muud, bajaani- ja karmoškamängijad, võiksid mõõtu võtta muudel võistlustel. Lõõtsade võistumängimiselt mindi koos Teppo kodutallu Loosule pidu jätkama.
XVI folgipeol tantsiti juba 11. korda tänavatantsu, mis sedakorda kujunes promenaaditantsuks Tamula rannal. Registreerunuid oli palju ja rõõm oli kuulda, et on neid, kes korjavad tantsu registreerimiskaarte, st on võtnud endale eesmärgiks osaleda kõigil tänavatantsudel. Tantsiti innuga ja rõõmsameelselt võtsid osa ka välisrühmade tantsijad. Kuna suurem osa tantsu käis rannal, siis võib vaid ette kujutada üleskerkinud tolmupilve… Tänavatantsule järgnesid õhtulaulud rannal.
Festivalirahvast rõõmustas ka suviselt soe eestimaine ilm. Kohtumiseni uuel folgipeol!