VI kodukohvikud

Meil on rõõm teatada: juulikuus ärajäänud VÕRU KOHVIKUTE PÄEV toimub 22. augustil Võru linna sünnipäeva raames.

Kohvikud 2020:

 • Kohvik Ronely – Liiva 6a

Pakutakse suppi, isetehtud leiba (erinevaid)Samuti isevalmistatud küpsetisi otse ahjust, võileivatorti taldrikul (kaasaostmise võimalus), šašlõkk (ise tehtud), hamburger.

 • Maitsev Mürk – Karja 8

Perekond Mürk´il ja meie usinatel naabritel on hea meel võõrustada oma hubases koduhoovis kõiki Võru kodukohvikute päeva rõõmsameelseid külastajaid. Kodukohvikute päeval on taaskord võimalik vasikaid ja kitsetallesid paitada ja vahvad kodukokad pakuvad eestipäraseid hõrgutusi. Mekkida saab nii suitsetatud kana poolkoibasid, kodust šašlõkki, värskeid salateid kui ka maitsvaid magusaid hõrgutisi otse koduköögist. Klaase täidame erinevatest aiasaadustest valmistatud märjukesega. Kõrva paitab elav muusika.

 • Mõtsavahi man – Juba küla, Mõtsavahi talu

– MÕTSAVAHI MAN Tule metsa! Kodukohvik “Mõtsavahi man” pakub toitu, mida leiab metsast, aiast ja põllult. Teid ootab pererahvas koos natuke metsapoole sõpradega. Armastusega valminud küpsetised saavad eriti hõrgud tänu õnnelike kanade munadele ja männimetsast korjatud värsketele andidele. Lõkkel valmib kosutav supileemeke ja ahjus hoolega hautatud mahe tõprapada. Leiate tuttavaid maitseid, mõnele üllatavaid, aga kindlasti mõnusaid nii keelele kui meelele. Toitu oodates või peale kosutavat kõhutäit saab koos kuldsete koertega nautida jalutuskäiku veel suvises aga sügisehõngulises männimetsas-õitseb kanarbik ja punab palukas. Murul on mõnusalt ruumi, kus ringi joosta, kukerpallitada ja niisama pikutades pilvi vahtida. Ritsikate laulu ja kana kaagutamise vahele kuuleb ka lõõtsalugusid Näeme metsas!

 • Muinasjutu kohvik – Liiva 14

Pakutakse nii magusat kui soolast. Lisaks maitsvatele roogadele on meil külas ka pillimehed – kell 12-14 Raul ja Sõbrad, saab laenutada paati, lastele joonistusnurk ja puitmedalite valmistamine. Müügil käsitöö, lepatriinu mööblikangast põrandapatju. Tegevust jagub nii suurtele kui väikestele!

 • Saagu parem kohvik – Jüri 19a, polikliiniku esine ja ka fuajee

Vabatahtlikud kutsusid üle maa ja mägede kokku oma sõbrad ning teevad võrulaste sünnipäevakingi Saaguka kohviku. Et kõik meeled saaksid toitu ja paremaks, siis lisaks toidule pakume veel meigisoovitusi ja katsetusi (Mary Kay – Irina Pohjaranta), tuleviku ennustamist (Ürgväe Koda – Jane), vaimset rahu ja meelekindlust (kirjanik Inga Raitar), vanast uus ( Ingrid Pilt – redisainer, Chic It) ja naiselikku hellitamist (Emily ehted – Riina Oru). Usume, et üllatusi tuleb veelgi. Täpsem info: jälgige facebookist: Saagu ParemKa lastel on lõbus. Pakutakse süüa nii soolast ja ka magusat.

 • Tamme kohvik – Tamme 1 , Võru linn

Söök nii soolane (sushi) ja ka magus. Muusika, tegevused lastele. Kell 17.00 esinevad hilised ärkajad.

 • Liiva kohvik nr. 1 – Liiva 1

TERE TULEMAST – LIIVA KOHVIK NR.1 ! Olete oodatud maitseelamusi nautima! Pakume maitsvat magusat ja soolast, kergemat ja toekamat ampsu, sooja ja külma, vürtsikamat ja mahedamat, kust erineva toiduarmastajad leiavad kindlasti meeldejääva maitsenaudingu. Täpne menüü, kust leiate endale meelepärase saabub peagi.
Kell 18.00 algab Kakaotseremoonia, kus hingelaulik Kati Lumiste ning värviliste Rainbow muusikute saatel ja juhendusel saavad kõik osalejad oma lauluhääle säravalt helisema. (Eelnev lauluoskus pole vajalik, vaid soov ja tahe midagi erilist kogeda).

 • Punase Maja kohvik – Võlsi küla, Maria talu

Punase Maja Kohvik on koht, kuhu saad pageda linnamüra eest ja kus saad tunda tõelist maakodu atmosfääri. Esmakordselt avatud kohvikus on mõnusaid ampse nii magusa- kui ka soolasesõpradele. Taldrikult võid leida vanu häid lihapirukaid ja sotšnikke, kuid ka pavlovaid ja toorjuustukooki. Lisaks saab ka oma aia saadustest tehtud mahla. Lastega tulles palume arvestada, et meil on ka üsna sügav tiik, kuid hoolitseme ka selle eest, et ka lastel oleks tegevust. Kui elad linnas, siis võimaluse korral võiksid teha väikse jalutuskäigu või hoopis kiire rattaretke, nii saaksime kindlustada parkimiskohtade olemasolu. Kindlasti võta kaasa sularaha, et ükski ahvatlus maitsmata ei jääks!

 • Kreutzwaldi muuseumi hoovikohvik – Kreutzwaldi 31

2. põimukuu kohvikide pääväl pakutas Kreutzwaldi muusõumi moro pääl hääd ja parõmbat. Pruuvi saat tsialihaga saia, miä om tossu seen küdset, kasvo-süüke ja viil ütte ku tõist. Tulõt, sõs näet! Maidsat sõs küsüt viil! Kohvikõrvane om tett helde käe ja lämmä süämega.

 • Koidula kohvik – Kreutzwaldi 42

* suvikõrvitsa – suitsujuustusuppi röstitud toorsalamiga, lisandiks sinihallitusjuustu odrakarask

* kodune hernepuder Siidrimõisa suitsulihaga

* marineeritud räimed

* erinevad kihilised soolased salatid (sh vegan)

* hommikuüllatus

* vaarika-šokolaadikook

* kaneeli ja kardemoni-fariinsuhkru kinglid

* õhuline rabarberikook

* kama-toorjuustuvaht marjadega

 • Grilliguru grillikohvik (Lille 3a)

Grilliguru grillihoov pakub liha- ja kalasõpradele vabariigi parimaid, Traegeri pelletgrillil valminud ja Borniaki suitsuahjus küpsenud roogasid. Menüüs on pekaanipähkli mekiga suussulav sealiha ja lepasuitsune lõhekala, mille juurde kuuluvad võrumaised köögiviljad, kollane kodusai ja krõbe leib juuretise baasil. Järelroaks suve jooksul palju kiidusõnu saanud kook ja kvaliteetne kohv. Uudistada tasub tulla ka seadmeid, millel road valmivad – kasutajasõbralikud pelletgrillid ja suitsuahjud annavad igaühele võimaluse pakkuda külalistele mahlaseid maitseid.

Vaata kohvikuid kaardilt!

Võru kodukohvikute olemus väärtustab kohalikku toorainet ja toidupärandit. Kohvikutepäeva menüü peaks seda ka arvestama. Eesti toit peegeldab kõige enam siinset puhast loodust. Meie liigirikkad rohumaad, viljakad põllud, külluslikud metsad, rabad ja sood, meri, järved ja jõed on juba sajandeid olnud oluliseks toiduallikaks. See tagab, et eestimaalaste toidulaual leidub head ja ehedat toitu kõigil neljal aastaajal.
Täpsem info ja tutvustused Facebookis lehel: Võru kodukohvikute päev