Välisrühmad 2017


INDIA

Indiast külastab festivali 14-liikmeline grupp, kes toob endaga kaasa tantsud Lääne-Bengali osariigist ja Rajasthani osariigist. Seega on esindatud nii India ida- kui lääneosa. India on rikas oma tantsude ja eripärase muusika poolest ning pea iga 80 kilomeetri tagant võib leida uue kultuuri ja keele, mis teeb riigi erakordselt omapäraseks. Grupis on lisaks tantsijatele kaks muusikut ja üks laulja, kes saadavad elava muusikaga kõiki esinemisi.

INGLISMAA

Adderbury Morris Men mõned tantsud esitatakse taskurättide ja pajupuu pulkadega ning esitatav muusika on pärit Adderbury külast. Tantse esitatakse tavaliselt tänavatel pühade, pulmade ja festivalide puhul või lihtsalt külapubides. Morristants on iseloomulik just Inglismaa sisemaa piirkondadele.

SERBIA

Folklooriansambel „Mladost-Avala“ tegutseb Resnikus, Belgradi äärelinnas. Ansambel asutati 1957. aastal ja tähistab käesoleval aastal juba 60. juubelit!

RUMEENIA

Ansambel „Mugurelul“ on tegutsenud 42 aastat. Rühmaga reisib kaasas muusikaline ansambel, kuhu kuulub neli viiuldajat, akordionimängija, taragoti mängija ja kontrabassimängija. Tantsijate repertuaari kuulub üle 40 traditsioonilise tantsu, mis on pärit kõikjalt üle riigi. Rühm esitab tantse täpselt nii, nagu neid tantsisid kunagi Rumeenia talupojad.

MAKEDOONIA

Makedoonia folklooriansambel “Toska-Zletovo” on tegutsenud 73 aastat ja osalenud selle aja jooksul rahvusvahelistel festivalidel üle maailma: Hiinas, Inglismaal, Soomes, Prantsusmaal, Hollandis, Portugalis, Belgias, Türgis ja mitmetes teistes riikides. “Toska” liikmete hulka kuulub kokku üle 200 tantsija, pillimehe ja laulja.
 
LÄTI
Rugāji tuleb festivalile Balvist. Rühm on väga loominguline ja tema eesmärk on koostöös piirkonna rahvamuusikutega hoida ja tutvustada latgalite tantsutraditsioone. Rühm armastab kirglike meloodiate saatel kogu südamest tantsida. Tantsurühm on tegutsenud 14 aastat. Eestist loodetakse leida uusi tuttavaid ja ehk õnnestub sõlmida mõned uued sõprussidemedki. Hea koostöö toimib Võrumaa tantsurühmade Hopseri ja Haanja rühmaga.
Rugāji kutsub kõiki endile külla 12. augustil, mil toimub tantsufestival „Lustīgs šur, lustīgs tur”.