Tantsuõpitoad 2019

 

2019 aastal toimuvate tantsuõpitubade info

Reede, 19 . juuli SA Võru Kannel aed, Liiva 13

10.00-11.15 POOLA TANTSUÕPITUBA

Tantse tuleb õpetama laulu- ja tantsuansambel NowaHuta .

Ansambel NowaHuta on oma nime saanud  järgi kust nad on pärist – Krakowi linnast NowaHuta piirkonnast ning grupp loodi juba 1953. aastal. 

Reede, 19 . juuli Võru Kannel aed, Liiva 13

11.30-12.45 EESTI TANTSUÕPITUBA

Tantse õpetavad Ülo ja Kadri Saaremõts

Ülo on kirglik tantsuarmastaja ja tantsuklubides mängija. Võib isegi öelda, et tantsuklubi tekib sinna, kuhu Ülo oma karmoškaga läheb, sest varem või hiljem pannakse kohalolijad tantsima!

Reede, 19 . juuli SA Võru Kannel aed, Liiva 13

15.00 -16.15 KANADA TANTSUÕPITUBA

Tantse õpetab Folklooriansambel Les Bons Diables.

Ansambel LesBonsDiables on pärit Montreali eeslinnast ning loodi 1996. aastal. Põhiliselt tantsivad nad tantse Quebeci piirkonnast, kuid igal aastal kutsuvad nad koreograafe endale külla et tutvuda ka teiste piirkondade tantsudega. Seda, mida nad on õppinud, jagavad nad meelsasti ka teistega. Nad korraldavad tantsuõhtuid, veillèes, kus õpetavad enda tantse kõigile huvilistele.

Laupäev, 20. juuli, Kreutzwaldi muuseumi õu, Kreutzwaldi 31

10.00-11.30 LAULUMÄNGDE ÕPITUBA

Võrumaalt ja mujalt Eestist pärit laulumänge tutvustab Meelika Hainsoo

Olen laulumängude õpetamisega tegelenud üle 15 aasta. Mäng on suurepärane vahend enese korrastamiseks ja samal ajal ka asendamatu abimees pedagoogilises plaanis. Kuna suurem osa laulumängurepertuaarist koosneb noorte ja täiskasvanutemängudest, on minu eesmärgiks panna lustiga mängima just täiskasvanud inimesed, et seeläbi kogeda laulumängu hoogu ja väge. Seejärel on juba lihtsam minna ka laste või teiste täiskasvanute juurde, õpetada vanu mänge edasi ning koosmängimist nautida.
2018. aasta sügisel valmis laulumängukogumik “Õnnõkõn siin tsõõrin olla’”, kuhu koondasin 60 Võrumaal ja Sangastes mängitud traditsioonilist laulumängu. Kogumikust leiab mänge koos nootide ja mängukirjeldustega nii vanemast kui uuemast laulumängukihistusest. Kursusel tutvustan nii kogumikus olevaid Võrumaa kui ka mujalt Eestist pärit laulumänge. Jagan kogemusi, milliseid mänge on hea mängida lastega, milliseid täiskasvanutega ja kuidas neid vanu mänge tänapäeva inimestele loominguliselt edasi õpetada.

Laupäev, 20. juuli, SA Võru Kannel aed, Liiva 13

15.00-15.45  MARIMAA TANTSUÕPITUBA 

Folkloorirühm Murseskem (Mari EI Vabariik)

Mari ansambel Murseskem loodi 1979. aastal, seega tähistavad nad sel aastal oma 40. sünnipäeva. Ansambli juhendaja on EvgeniKamenšikov. Murseskem on kuulsust toonud kogu oma külale Ivansolale. Ansambel tutvustab maride traditsioonilisi rahvapille, -laule ja tantsusamme, mida ansambel on välitöödel kogunud. Nende rahvariided on autentsed, nii nagu nende laulud ja tantsudki. Eripäraks on see, et lisaks traditsioonilistele instrumentidele mängitakse mari rahvuslikku viiulit (ijakovõž), torupilli (šuvõr) ja trummi (tümõr). Ansambel on oodatud esineja nii kohalikel sündmustel kui ka kaugemal. Rühm on pälvinud mitmeid tunnustusi, aukirju vabariiklikul, ülevenemaalisel kui ka rahvusvahelisel tasandil.