Tantsuetendused

Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja kontsert „Tuule tõmme”.

Muusikat teeb ansambel Kiiora, solist Helin Pihlap.

Soveldaja, noorte ja nooruse tantsuansambel, tutvustab ennast:

„Me ei kavatse kunagi vananeda või närtsida, vaid üha elada ja kasvada, luua ja areneda. Tahame meie ansamblis ja loomingus leiduvat ilu ning värskust publikuga jagada; üheskoos muusikute ja tantsijatega luua ühtse terviku, mis tooks vaatajateni  meie omanäolisuse ja elujõu. Kontsertetendus seob tantsud ühtseks tervikuks ning jutustab loo, milles on nii ootust ja lootust, nalja, aga ka pingelisemaid hetki. Ilu ja igatsust, mõtlikkust ning armsat õhkamist.”

Õnneotsijad

Tantsulavastus „Õnneotsijad” jutustab linnanoortest, kes määratakse suveks Võrumaale Teppo tallu. Noored näevad maaelus värve ka ilma interneti ja mobiilita. Reaalselt kohal olles õpitakse tundma maaelu läbi erinevate kommete, traditsioonide ja vahetu suhtlemise. Sada gümnaasiuminoort tantsivad, näitlevad ja laulavad õnne oma põue, Teppo õuele ja vaatajate südamesse. Seda õnne saab jagada. Tulge vaatama! 

Päikesetõusu tervituskontsert

Minu nimi on ETR, Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühm. Minu loomise mõte tekkis 1965. aastal Värskas, sündinud olen 1966. aastal Tallinnas. Elan neis Eestimaa paigus, kus tegeldakse rahvatantsuga.

Pean ennast ikka veel nooreks, sest olen õpihimuline. Mitu nädalalõppu aastas kulub mul kooskäimiste peale, kus õpin uusi ja tuletan meelde vanu tantse, laule ja mänge. Aeg-ajalt tuleb tahtmine õpitut ka Sulle näidata, nagu täna, oma 55. sünnipäeval.

Minu tegevus oleks tühja tuule tallamine, kui poleks Sind, mu rahvatantsumeelne pealtvaataja. Tänu Sinule on mul põhjust end ikka ja jälle näidata.

Olgu head Sinu päevad ja kui Sa minuga koos veedetud ajast oma rõõmule lisa saad, siis oleme mõlemad õnnelikud.

Lugupidamisega
Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühm

Meie tantsukava koosneb tantsudest, mis pärit Eestimaa erinevaist paigust nagu meie tantsijadki. Nii näeb tantse Harjust Võrumaani ja Virust Pärnumaani. Muusikalist tuge pakub Pernava.

Tants flirdib pilli, laulu ja tantsijaga, mäletab ammuseid aegu ning kaugeid maid. Tantsul on lugu. Tule kuula ja vaata meie lugu 11. juuli päikesetõusul kell 4.27 Roosisaarel.