Pärimuspäevad 2018

2018 festivalil toimunud pärimuspäevade info:

Reedel, 6. juulil kell 13.00 toimus muuseumihoovil Austria pärimuspäev. Lõuna-Austria Villachi linna tantsurühma 35 tantsijat tutvustasid oma kodukoha pärimust ja pakuvad rahvustoite. Lauale kantakse Viini šnitsel, mida itaallased peavad küll oma hõrgutiseks. Et aga naaberriiki parajasti kohal ei ole, sai liharooga maitsta Austria rahvusroana.

Magustoiduks laual õunastruudel. Vaatamata tervisliku toitumise trendile püsivad Austria toidud endiselt rammusad, sest korralik kook peab sisaldama rammusat koort või kreemi ja šnitsel on tavaliselt taldrikusuurune.

Laupäev, 7. juulil kell 13.00 on pärimustantsu festivali Usbeki päev. Võrru tuleb külla ansambel Oxus ja rahvatantsusolist SitoraSiyoeva. Lisaks lõunamaise hõnguga kontserdile pakutakse külalistele ka omakandi rooga. Usbekis on teistest toitudest tähtsamad pilafid. Neid keedetakse lihaga ja ilma. Eestlase jaoks on harjumatu, ent tihti pannakse pilafi sisse porgandite ja sibulate kõrvale ka rosinaid.

Pühapäeval, 8. juulil kell 12.00 „vallutavad“ õue aga Edela-Hiinast Yunnani provintsist pärit JinXiaofeng Art Troupe liikmed. Rühm loodi Hiinas väga tuntud laulja Jin Xiaofeng poolt. Lisaks autentselt esitatud rahvalauludelenäeb ka mõningaidvägavanuetnilisitantse. Enamusneistväljendavadsealsepiirkonnalooduseilu.Imepäraste kostüümide ja maailmatasemel etteastete kõrval saate nautida killukesi hiina toidukultuurist, mis on tuttav ja armastatud paljudele eestlastelegi. Hiina toidu südamiku moodustab maitsete kolmainsus: ingver, talisibul ja küüslauk, toidu teeb eriliseks tasakaal magusa ja hapu, külma ja kuuma, maheda ja vürtsika vahel.

Pärimuspäevade piletid

Piletite eelmüük Piletilevis ja festivalikeskuses 15.- (rahvustoiduga), 5.- (ilma rahvusroata). 15.- piletit saab osta kuni pärimuspäevale eelneva päevani. Tund enne algust saab vabade kohtade olemasolul kohapeal osta vaid ilma rahvusroata sooduspileti 5.-.

Info täieneb.