Kava esinejate järgi:
Andre Laine
event speaker
Angela Arraste
event speaker
Ansambel KÜI
event speaker
Ansambel Oxus ja Sitora Siyoeva (Usbekistani Vabariik)
Usbeki traditsioonilist klassikalist muusikat ehk mumtoz’i viljelev kvartett Oxus asutati 2002. aastal. Ansamblis mängivad Azamat Ergašev (nei, doira), Ziodžon Changi (tšang), Šavkat Matiakubov (vokaal, tanbur, doira, dutar, surnaa, košnei, bulaman) ja Husniddin Ato (ud, tšang-kobuz, kairak). Nimi Oxus tüähistab salapärast iidsete tsivilisatsiooni, mis mitu tuhat aastat tagasi õilmitses samanimelise jõe -tänapäeval tuntud kui Amudarja- kallastel. Kogenud kvartett mängib Usbekistani paljudest piirkondadest pärit rahvamuusikat, kuid eriline koht kuulub repertuaaris šašmakaami pärandile. Selle stiili olulisemad mõjutajad on pärsia, juudi,araabia ning Kesk-Aasia nomaadide kultuurid, kuid juured ulatuvad islami-eelsesse aega. Šašmakaam kuulub UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjapaljude teiste maailma kultuuripärlitega. Sitora Sijojeva on lõpetanud Taškendi Riikliku Rahvatantsu ja Koreograafia Kõrgkooli rahvatantsu eriala ning tantsib riiklikus pärimustantsu ja -laulu ansamblis “Navbahor”. Sitora on esinenud tantsufestivalidel Indias, Hiinas, Türkmenistanis, Kõrgõzstanis ja Venemaal. Tema kavas leidub paljude Usbekistani piirkondade folkloorseid tantse.
event speaker
Brigitta Murutar ja Paul Neitsov
event speaker
Curly Strings
event speaker
Damilola Adeymi
event speaker
Eesti ETNO
event speaker
Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühm (ETR)
event speaker
Folklooriansambel Les Bons Diables (Kanada)
Ansambel Les Bons Diables on pärit Montreali eeslinnast ning loodi 1996. aastal. Põhiliselt tantsivad nad tantse Quebeci piirkonnast, kuid igal aastal kutsuvad nad koreograafe endale külla et tutvuda ka teiste piirkondade tantsudega. Seda, mida nad on õppinud, jagavad nad meelsasti ka teistega. Nad korraldavad tantsuõhtuid, veillèes, kus õpetavad enda tantse kõigile huvilistele.
event speaker
Folkloorigrupp Rosstan
event speaker
Folkloorigrupp Rosstan (Venemaa)
event speaker
Folkloorirühm "Ziemia Myślenicka"
Rahvatantsuansambli Ziemia Myślenicka ridades tantsib kokku 200 tantsijat. Meile tuleb sel suvel külla 22 nende parimat tantsijat. Nad esindavad Lõuna-Poola traditsioone ning kombeid. Esitusele tulevad tantsud Žywiec’i kõrgustikelt, Sileesia konna- ning jänesemeeste tantsud ning traditsioonilised tantsud Rzeszówi piirkonnast. Loomulikult on neil kaasas ka omad muusikud. Sel aastal tähistab Ziemia Myślenicka oma 35 tegutsemisaastat. Lisaks kontsertide andmisele tegelevad rahvatantsuliikmed piirkonna inimestele oma kultuuri tutvustamisega. Tihti osalevad nad juhendajate-õpetajatena näiteks heategevuslikes laagrites.
event speaker
Folkloorirühm Laagri Leegid
event speaker
Folkloorirühm Murseskem (Mari EI Vabariik)
event speaker
Folkloorirühm Rugaji
Rugāji tuleb festivalile Balvist. Rühm on väga loominguline ja tema eesmärk on koostöös piirkonna rahvamuusikutega hoida ja tutvustada latgalite tantsutraditsioone. Rühm armastab kirglike meloodiate saatel kogu südamest tantsida. Tantsurühm on tegutsenud 19 aastat. Eestist loodetakse leida uusi tuttavaid ja ehk õnnestub sõlmida mõned uued sõprussidemedki.
event speaker
Gertu Viisak
event speaker
GUSTAV CATERING
event speaker
Hallid sõnnid
event speaker
Helin Pihlap
event speaker
Helju Kalme
event speaker
Helle Laanpere
event speaker
Henrik Hinrikus, Tanel Sakrits, Viljar Rosin
event speaker
Huvistuudio ÕHIN muusikud
event speaker
Jaan Sarv
event speaker
Juhukse
event speaker
Kadri Laube
event speaker
Kadri Lepasson
event speaker
Kaisa Kuslapuu
event speaker
Kaja Murde
event speaker
KaNaLa
event speaker
Käokirjas
event speaker
Kapell Eloilo
event speaker
Kapell Kannel
Kapell Kannel on tegutsenud 24 aastat ja oma muusikaga täiendanud kõiki Võru Folkloori festivale. Rõõmuga mängime kohaliku rahvamuusikat nii Eestis kui maailmas suures. Kandle kapelli juhendajad on Erja Arop ja Kersti Kamberg.
event speaker
Kapukad ja vetukad
event speaker
Karl Laanekask
event speaker
Kati Umda
event speaker
Kersti Kamberg
event speaker
Kiiora
event speaker
Kooli rahvatantsurühm
event speaker
Kruuv
event speaker
Kuljus vilistlased ja ansambel Pernawa
event speaker
Kungla Rahvas
event speaker
Lagedi Kooli rahvatantsurühm
event speaker
Lasterühm Võrukaelad (Võru Kesklinna Kool)
Võru Kesklinna Kooli 6.-8.klassi laste tantsurühm Võrukaelad on asutatud 2012 aastal ja rühma nimi räägib ise enda eest. Rõõmsameelsed ja sõbralikud Võrukaelad tantsivad Marianne Jaansoni juhendamisel nii folkloorseid tantse kui ka autoritantse.
event speaker
Laulu- ja Mänguselts (Hanila)
event speaker
Laulu- ja tantsuansambel NowaHuta
event speaker
Laulu- ja tantsuansambel NowaHuta (Poola)
event speaker
Leholind, Tantsusõbrad ja Padise naisrühm
Kõiki kolme rühma juhendab Urmas Laigna. Naisrühm Leholind loodi 2013. aastal Lehola ja Sinilinnu lasteaia õpetajatest Harjumaal. Padise naisrühm tegutseb Leholast vaid kümnekonna kilomeetri kaugusel Padise kloostri lähistel. Rocca al Mare Kooli segarühmTantsusõbrad tegutseb 2010. aastast alates. Rühma liikmeteks on Rocca al Mare Kooli õpetajad, lapsevanemad ja teised tantsusõbrad.
event speaker
Liiso (Tallinn)
Tallinna Võru Seltsi folklooriansambel LIISO loodi 1996. aasta sügisel. LIISO on eriline naislauljate ansambel, sest meie repertuaar on ainult võrukeelne. Repertuaar koosneb Võrumaa rahvalauludest, rahvalikest lauludest ja ka autorite lauludest. Ansamblil on olnud huvitavaid esinemisi rahvusvahelistel üritustel, kontserdid Eestimaal ja välismaal. Nimetagem Võru Pärimustantsu Festivale, Baltika Folkloorifestivale, Kaika Suveülikoole, Eesti Kultuuriseltside Ühenduse kevadkontserte „Ikka üheskoos” erinevates Eesti linnades, Memme-Taadi Päevadel Rocca-al-Mare Vabaõhumuuseumis, Võrumaal erinevatel külapäevadel, Tallinna üritustel jm. Kontsertreisid on meid viinud 2003.a. Prantsusmaale, Soome Joensuusse, Helsingisse, 2004.a. esinesime ESTO päevadel Riias, 2008.a. kutsuti meid Ukrainasse Kiievi Päevadele, 2011.a. laulsime Krimmi Eesti Kultuuripäevadel „150 aastat eestlust Krimmis”. Meid on kutsutud ka Peteburgi, aga viimane reis viis meid 2019.a. Valgevenemaale Minski Eesti Päevale. Laulude kaudu tutvustame publikule Võrumaa rahvalaule, pärimuskultuuri, võru keelt. LIISO on välja andnud CD plaadi oma lauludega. Võru Festivalist oleme osa võtnud seitseteist korda.
event speaker
Linnupesakese Mängumaa
event speaker
Lõuna-Korea folkloorirühm Tongnae Yaryu
Folkloorirühm Tongnae Yaryu tegutseb Lõuna-Korea suuruselt teises linnas Busanis. Ansambli direktor on Kim Ik Hyun, president Jung Young Baek. Ansamblis tantsivad nii 25 kui 75aastased tantsijad. Ansambel esitab korea traditsioonilist maskitantsu TongnaeYaryru, mis on osa Korea kultuuripärandist. Arvatakse, et see sai alguse 1870. aastatel ning esitati folkloorimänguna uue aasta esimesel täiskuul Korea kuufaaside kalendri järgi. Näiteks 2018. aastal peeti seda püha 2. märtsil.
event speaker
Lõuna-Tšiili ülikooli rahvatantsuansambel
event speaker
Lustre (Luunja)
event speaker
Maailmamustrid
event speaker
Maarja Sarv
event speaker
Madis Elismäe
event speaker
Maiasmaa kohvik
event speaker
Maimu Jõgeda
event speaker
Martin Leamon
event speaker
Meelika Hainsoo
event speaker
Mia Marta Ruus
event speaker
Mirjam Leesalu
event speaker
Naisrahvatantsurühm Tsõõr (Võrumaa)
Võru naisrahvatantsurühm TSÕÕR- see on ümar ja avar ring, mille moodustavad tantsuhuvilised Võrumaa naised, kes iga nädal kogunevad kultuurimajja „Kannel“, et tunda rõõmu koostantsimisest. Ükski asi ei liigu aga paraku iseenesest ning ikka on vaja jõudu, mis lükkaks käima ja annaks kulgemiseks vajaliku hoo. Tsõõri keskpunktiks ja liikumapanevaks jõuks on tantsuõpetaja Maie Pau. Tsõõr on tegutsenud juba aastast 1985 ja on esinenud paljudel üritustel ja festivalidel, paljudel kordadel koos segarühma ja kapelliga Kannel. TSÕÕR jätkab ka edaspidi pöörlemist festivalidel ja tantsupidudel, simmanitel ja kontsertidel enda lõbuks ja teiste rõõmuks.
event speaker
Naisrahvatantsurühm Udusõlg
Naisrühm Udusõlg tantsinud koos 12 aastat. Oleme tantsimist nautinud ja pakkunud silmailu suvel festivalidel käies. Enne koroona aega, sai igal aastal rännatud mööda Euroopa festivale ja kaugemalgi veel. Nüüd tantsime mööda Eestimaad, tantsinud oleme kõigil maakonna (Viljandimaa) tantsupidudel, naiste tantsupeol ja suurel peol Tallinnas. Rühma juhendaja on Kertu Alvre.
event speaker
Naisrahvatantsurühm Viire
Naisrahvatantsurühm “Viire” on loodud Võrus 1960. a. Viimased 31 aastat on naisrühma juhendanud Maire Udras. Aktiivselt on osa võetud nii kodustest tähtsamatest tantsuüritustest, kui ka tutvustatud meie rahvakultuuri väljaspool Eestimaad (Läti, Soome, Belgia, Iisrael, Leedu, Poola). Aastatel 2008 ja 2012 on rühm tunnistatud üleriigilise naisrühmade võistutantsimise võitjaks. Momendil tantsib naisrühmas ”Viire” 13 nooruslikku tantsijat. Viire tantsija peab lugu liikumisest, on sõbralik, kohusetundlik ja elurõõmus
event speaker
Naisrahvatantsurühm Virulane
Nagu nimest võib juba aimata on tegemist Virumaa rühmaga. Sedakorda siis Ida-Virumaa naisrühmaga, kes tegutseb Kohtla-Järve Kultuurikeskuses. RTA Virulane naisrühma ajalugu ulatub 1963. aastasse. (Kogu info K.-Järve Kultuurikeskuse kodulehel www.kjkk.ee) Naisrühma praegune koosseis on moodustunud viimase kolme aasta jooksul, osaleb staažiga tantsijaid kui ka algajaid ja eelnevalt erinevaid tantsustiile harrastanud ning erinevas vanuses inimesi. “Tantsime hetkel peamiselt eesti ja teiste rahvaste folkloorseid -ja seltskonnatants ja linetantsu. Meie "koduks" on Kohtla-Järve Kultuurikeskus kus on ideaalsed prooviruumid ja hoolitsev juhtkond.” Arvukalt esinemisi on Kohtla-Järve Kultuurikeskuse ja Kohtla-Järve linna üritustel ja osaleme samuti erinevatel maakonna tantsupidudel ja festivalidel. Täna kanname Jõhvi naise rahvarõivakomplekti pikitriibulise Jõhvi seelikuga. Rühma juhendaja on Helgi Kopliorg. Festivalil osalevad laupäeval ja esitamisele tulevad: 1. Tühjajututants /seadnud Õ.Kukk ja U.Toomi/rhvm 2. Nõianeitsi /M.Kriisa/ans.Virre Rühm osales festivalil ka 2013. aastal.
event speaker
Nedsaja Küla Bänd
event speaker
Õie Sarv
event speaker
Oliver Orro
event speaker
Parksepa lasteaia folkloorirühm Sipsikud (Võrumaa)
Parksepa lasteaias on folkloor meie igapäevane kaaslane. Mängime ja laulame nii võrukeelseid kui ka teiste Eesti paikkondade folkloorist pärit repertuaari. Festivalil esinev kollektiiv on kokku kutsutudl selle ürituse tarvis, aga lapsed on muusikatundides õppinud neid laule juba varem. Laste juhendaja on muusikaõpetaja Heli Vestla.
event speaker
Pärliine
event speaker
Rae huvialakooli rahvamuusikud
event speaker
Rahvakultuuriselts Koidupuna
www.koidupuna.ee
event speaker
Rahvatantsuansambel Soveldaja (Tallinn)
Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel tuli kokku 1980 ndate keskpaigas. Repertuaaris on tantse folkloorist autoriloominguni. Soveldaja ridades tegutseb täna kolm tantsurühma, suursündmuste eel tuleb kokku ka vilistlasrühm. Kollektiivi nimi Soveldaja on tulnud verbist “soveldama”, mis tähendab loomist, seadmist, kujundamist. Üks esimesi tantsukogujaid ja loojaid Anna Raudkats tavatses oma seatud tantsude alla kirjutada “soveldanud Anna Raudkats”. Siit saigi ansambel endale nime. Rühma juhendab Elo Unt. Soveldajad on festivalil 6.-8. juulini.
event speaker
Rahvatantsurühm Ääsmäe-Varbola
event speaker
Rahvatantsurühm TRAMBALI (Luunja)
event speaker
Rahvatantsurühm Villachi (Austria)
Lõuna-Austrias Kärnteni liidumaa Villachi linna tantsurühm on asutatud 1967. aastal. Rühmas on 35 liiget vanuses 16-60 aastat. Eelkõige talletatakse ja tantsitakse oma piirkonna tantse. Lisaks ise esinemisele püütakse alati pealtvaatajaid oma tegevusse kaasata, pakkudes neile võimalust kaasa tantsida. Nii on kõige lihtsam tutvustada oma kultuuri. Ansambli juhid on Christina ja Karl Moser.
event speaker
Saaremaa Simmanitantsu Klubi
event speaker
Saaremaa Ühisgümnaasiumi lasterühm Õigupoolest
event speaker
Segarahvatantsurühm Haavikud
Segarühm Haavikud tulid kokku 2004. aastal Tartus Tiigi seltsimajas. Rühma juhendab Liidia Konsa. Haavikud osalevad 7. ja 8. juulil.
event speaker
Segarahvatantsurühm Haeska (Haapsalu)
2001. aastast tegutsev rühm tantsib Läänemaal Matsalu lahe põhjakaldal Haeskas. Külas elab umbes 80 inimest, rühmas tantsivad koos õed-vennad, emad-isad ja nende lapsed. Noorim tantsija on 15aastane ja vanim 55aastane. Suurimat rõõmu tuntakse lihtsalt koos olemisest ja tantsust. Rühma juhendab Raina Soosaar. Festivalil osalevad 6.-8. juulini.
event speaker
Segarahvatantsurühm Kannel (Võrumaa)
Juhendaja ja rühma looja Maie Pau, juhendaja ja tantsija Kadri Mähar, muusikajuht Erja Arop. Rühma tantsib koos aastast 1983. Tantsitakse nii eesti rahvatantse kui autoritantse. Segarühma Kannel tantsijad on oma tantsukingade jäljed jätnud kõikvõimalikesse pinnastesse. Oh neid tantsupidude vikerkaari, “Kägara” kontserte, Võru kevade lustimisi ning suuri kirevaid folkloorifestivale Võrust Viru Säruni, Baltica, Kaustinen, Egiptus ja Prantsusmaa, Valencia ja Hiina jne. Sageli on reisid ette võetud koos heade sõpradega- kapelliga Kannel ja naisrühmaga Tsõõr. Segarühma Kannel tantsuprogramm on lustlik ja võimaldab ka publikul kaasatantsimisest rõõmu tunda.
event speaker
Segarahvatantsurühm Siisik
Rahvatantsurühm “Siisik” tegutseb Lõuna-Eestis kaunis Võru linnas.Meie tantsurühm koosneb rõõmsatest ja toredatest rahvatantsuhuvilistest noortest, kellele meeldib koos käia ja tantsida vähemalt kord nädalas. Juhendaja Marianne Jaanson
event speaker
Segarahvatantsurühm Tantsuseltsist Taara
Taara segarahvatantsurühm kannab seltsiga sama nime ning tuleb Tartust. Taara nime kannab rühm 1992. aastast, rühm loodi 1947. aastal. Tänases Taaras tantsib 10 paari, kellel tantsukogemusi mõnest kuust 25 aastani. Kuna rühma arvates peab rahvatantsija oskama kõike tantsida, siis tantsitakse peale rahvatantsude ka kantri- ja seltskonnatantse – kõike, mis paneb kinga kõpsuma, silma särama ja südame põksuma. Esinemised on viinud taarakaid Eesti erinevatesse paikadesse ning kaugemalegi.
event speaker
Segarahvatantsurühm Valguta Vahvad
event speaker
Segarühm Kusta
Kusta tantsurühm on Võru festivalil osalenud varem 2005., 2007. ja 2013. aastal. Tantsurühm sai alguse 1947. aastal Kusta Rodima juhendamisel Tartu Ametühingute Kultuurimajas. Üritame Kusta tantsutraditsioone ikka jätkata. Rühmas tantsib Kusta Rodima pojapoeg Ako.
event speaker
Siiri Toomik
event speaker
Sikutajad
event speaker
Sille Ilves
event speaker
Silvi Jansons
event speaker
Sõle Segajad
Rahvatantsurühm Sõle Segajad tuli kokku Käina naisrühma juubeli eel 2015. aastal. Sünnipäevapeo mitmekesistamiseks kutsusid tantsunaised kaasa ka oma mehed ja nende sõbrad. Lubati, et esinetakse ainult ühe korra, aga…”tantsupisik” haaras mehed oma embusesse ja nii on jätkatud tänaseni. Tantsitakse oma kodukandis tuntud pärimuslikke tantse ja seltskonnamänge. Tantsurühma juhendab Helgi Taelma. Rühm on festivalil 7. ja 8. juulil.
event speaker
Tabasalu Kooli segraühm Meriküla Murakad ja neiduderühm Säde
event speaker
Tantsu ja folklooriansambel Ihna (Saksamaa)
event speaker
Tantsuansambel Ara de Madrid (Hispaania)
event speaker
Tantsukollektiiv "Tantsuteater RUSSKIE UZORY" (Venemaa)
event speaker
Tantsurühm Eilat
Aastaid tagasi, nimelt aastal 1992, kutsuti kokku laste tantsurühm „Eilat“ .Initsiatiiv tuli lastevanematelt. Grupi loojaks oli Shulamit Leinvand. Sel hetkel ei mõelnud keegi lavaesinemistele, soolokontsertidele, rahvusvahelistel festivalidel osalemisele – kõiki valdas soov olla koos, saada Iisraeliga lähedasemaks, olla seotud Iisraeli muusika- ja tantsumaailmaga. Alates 1996. aastast on rühma koreograaf ja kunstiline juht Elena Gorelik. Aastate jooksul on "Eilat" kasvanud koos oma tantsijatega. Tasapisi saadi juurde uusi kostüüme, loodi originaaltantse, anti kontserte ja rühmale tekkisid oma fännid. Tänapäeval on tantsijad vanuses 25–45 aastat. Rühma repertuaar esindab kogu Iisraeli tantsu spektrit – alates meie esivanemate tantsudest Ida-Euroopast (klezmeri muusika) kuni tänapäeva Iisraeli tantsudeni – oriental, Jeemeni, debka, aga ka tantsud teistest riikidest, kus juutidel on oma ajalugu ja kultuurikiht. "Eilat" on nomineeritud mitmel festivalil, sealhulgas ka Moskvas toimunud Iisraeli iseseisvuse 50. aastapäevale pühendatud rahvusvahelisel juudi kunsti festivalil. Oma eksisteerimisaastate jooksul on "Eilat" kontsertidega reisinud paljudesse riikidesse. Lisaks andis "Eilat" 2006. aasta septembris kaks suurt soolokontserti rahvusvahelise juudi kultuuri ja kunsti festivali raames Suurbritannias Leedsis. 2010. aastal sai Eilat Berliini festivali Golden Hanukkah laureaadiks. Nad osalesid ka Iisraeli suurimal tantsupeol "Karmiel". Loomulikult on Eilati tugevaim inspiratsiooniallikas publik, kes on alati helde aplausi ja komplimentidega. "Eilati" peetakse eriliseks originaalsete kostüümide, kõrgetasemelise esituse ja iga etendusega kaasneva väga siiraste emotsioonide tõttu. Mis puutub tantsijatesse, siis ei pea nad "Eilat" lihtsalt hobiks, vaid soojuse ja sõpruse saareks, mida nad hellitavalt kutsuvad "meie teiseks perekonnaks".
event speaker
Tantsurühm Tal-Aviv
Oleme iisraeli tantsurühm "Tal-Aviv ". Ongi Tal-,mitte Tel-Aviv, sellepärast, et tegutseme Tallinnas,Eesti Juudi kogukonna juures. Meie tegevus algas 7 aastat tagasi, grupi koosseisus on arstid, majandusspetsialistid, õpetajad,keskonna insener. Kõik me oleme 40+, hea meelega saame kokku ja tantsime koos juudi lummava ja innustava muusika saatel Meie keerulises maailmas tantsu ja muusika keel kõlab kõvemini, ta ühendab rahvaid ja maid.Kõik inimesed maailmas, eriti naised,tahavad üht ja sama: rahu, õnne oma lastele ja lähedastele, armastust. Sellest jutustavad kõik meie tantsud ,muusika ja laulud. Enne COVID -19 pandeemiat osalesime iga-aastasel Juudi Kultuuri Festivalil, mis oli loodi Leedus, Lätis ja Eestis elavate Juudi rahvusest inimeste kultuuri toetuseks ja arendamiseks. Kahjuks, see festival enam ei toimu. 2 aastat piiranguid mõjutasid meie kollektiivi: koosseis on oluliselt vähenes, kuid samuti uuendas. Praegu meid on 9 inimest. Uue hingamise andis kollektiivile uus juhendaja, kes alustas meiega möödunud aasta oktoobrist. Tema nimi-Mark Nepomnjasii, professionaalne balletitantsija, kes 20 aastat töötas Tartus "Vanemuine" teatris balleti solistina. Samuti Mark on tunnistatud tantsuõpetaja ja koreograaf. Meie tänased tantsud lavastas Mark Nepomnasii kasutades tantsus "Perenaised "juudi rahva muusikat ja tanstsus "Ja Ribon" Iisraeli helilooja Shmulik Govi muusikat. Koos meiega esinevad täna meie vanad head sõbrannad, meie naabrinaised Riiast, kes on alati meie jaoks eeskujuks ja toetuseks, Läti Iisraeli tantsu ansambel "Eilat ".
event speaker
Tantsuteater „RUSSIKE UZORY“ («ТЕАТР ТАНЦА "РУССКИЕ УЗОРЫ») (Venemaa)
event speaker
Tarvanpää
event speaker
Tarvastu
event speaker
Terje Lillmaa
event speaker
Toomas Ojasaar
event speaker
Turba ja Nissi kooli rahvatantsurühm
Rühm koosneb kahe Harjumaa kooli 1.-4. klassitantsijatest. Õpetajaks on Helena Mõistlik. Väiksed festivali debütandid osalevad festivalil algusest lõpuni.
event speaker
Turba ja Nissi põhikooli
event speaker
Turba ja Nissi põhikooli 1.-3. klassi rahvatantsurühm
event speaker
Tuulebant
event speaker
Ülar Saarniit
event speaker
Ülo ja Kadri Saaremõts
event speaker
Untsakad
event speaker
Ürgleigarid (Tallinn)
Rahvakunstiseltsi Leigarid seeniorrühm Tallinnast, juhendaja Georg Jüriado. Ürgleigaridei ela koopas ega söö toorest liha, nagu nimest võiks arvata. Nad käivad hoopis kaks korda kuus laulu- ja tantsuproovis Kristjan Toropi õpetusi meenutamas. Ürgleigarid esinevad viimasel ajal harva, seda erakordsem on võimalus neid Võru festivalil näha. Sellest võtavad nad kõik, mis võtta annab, st osalevad 5.-8. juulini.
event speaker
Veskikivi
Meie poolt pikad lauad ja hea muusika ehk ansambel Veskikivi. Võta sõbrad ja oma piknikukorv ning tule peole. Võimalusel saad ka laua ette broneerida info@vorufolkloor.ee Ansambel “Veskikivi” loodi 2004. aasta jõulude ajal. Ansambel alustas koosseisus Vahur Laas (klahvpillidel) ja Kaidor Roosimäe (trummidel). Kuni aastani 2004 tunti meid kui Kaidor ja Vahur bänd. Kokku oleme mänginud juba aastast 1996, siis toimus meie esimene esinemine Rannu rahvamajas. Tahame inimestele pakkuda muusikat, mis teeb tuju rõõmsaks ja jääb kauaks meelde. Ansambli põhirepertuaari moodustavad head tuntud Eesti tantsulood valsist rock’n’rollini. Ära ei unusta ka vanema poolset rahvast ega noori, kes tahavad hüpata ja karata. Oleme üritanud ajaga kaasas käia ja pöörame väga palju rõhku muusika kvaliteedile, mida me pillide taga teeme.
event speaker
Viiulised
event speaker
Võru Lasteaed Päkapikk folkloorirühm
event speaker
Võru leelopark Helmekaala
Võru leelopark Helmekaala’ loodi aastal 1986 Võrus elavate tublide seto naiste poolt, et ka kodutalust kaugel oma leelot alles hoida. Koori alusepanijaks oli Linnupuu Anne, kes ise enam aktiivselt ei laula kuid kes oma pilguga meie praegusi tegemisi ikka veel pealt vaatab. Samuti laulame edasi Anne laule. Lisaks vanadele lauludele teeme ka ise juurde uusi. Meie pargikese liige Pedaja Ly pärjati lausa eelmisel augustil Seto Kuningriigis Sõnolise tiitliga. Kontserdil laulame oma vanu laule ja tantsime tantse. Esitusele tulevad ka setokeelsed, sügavasisuliste tekstidega poplaulude kaverid ning ega ka kõht tühjaks ei jää. Selle-aastane kontsert on pühendatud meie varalahkunud liikme Milja Udrase mälestusele. Kontsert toimub 7. juulil kell 19.00 Võlsil, NT Förmann hoovil.
event speaker
Võru Loovuskooli mudilased
event speaker
Võru Loovuskoooli beebikool
Võru Loovuskooli beebi- ja mängukoolis käivad kuni kolme aastased lapsed koos vanemaga. Tunnis lauldakse, mängitakse, tantsitakse, tutvutakse erinevate pillidega. Pärimustantsu festivalist oleme osa võtnud juba aastaid. Soovime väärtustada rahvatantsu ja võrukeelset laulu juba maast madalast. JuhendajaTuuli Veddel.
event speaker
Võru Muusikakooli lõõtsaõpilased Kertu Hordo, Viktoria Misnik, Madleen Olesk
event speaker
YunnanJin Xiaofeng ArtTroupe (云南金小凤艺术团) (Hiina)
Folkloorirühm on pärit Yunnani provintsist Edela-Hiinas, mis piirneb idas India ja Myanmariga ning lõunas Laose ja Vietnamiga. Yunnan on Hiina kõige mitmekesisema etnilise koostisega provints, kus hiinlased moodustavad rahvastikust vaid 2/3. Ametlikult on vähemusrahvaid koguni 25. Enamik räägib hiina keelte edelamandariini murdeid. Rühm loodi Hiinas väga tuntud laulja Jin Xiaofeng poolt. Grupi muusikadirektor on tuntud helilooja ZouHang. Ansambli repertuaar on valminud regiooni etniliste vähemusrahvaste rahvalaulusid, tantse ja lugusid kogumas käies. Lisaks autentselt esitatud rahvalauludele näeb nende kontsertidel ka mõningaid väga vanu etnilisi tantse. Enamus neist väljendavad sealse piirkonna looduse ja elulaadi ilu.
event speaker
Tagasi nimekirja juurde
event speaker
Kava toimumiskohtade järgi
A. Teppo Lõõtsatalu, Loosu küla, Võru vald
Toimumispaik
Förmanni õu, Tamula järve kaldal
Võlsi tee 9, Võru
Toimumispaik
Jaama 37, Võru
Jaama 37, Võru
Toimumispaik
Jalatsivabrik Abris
Tallinna maantee 2
Festivali filmikohvik
Toimumispaik
Juba küla, Võru vald
Toimumispaik
Juudi park
Kreutzwaldi ja Paju tn ristmik
Toimumispaik
Katariina 6a
Toimumispaik
Katariina allee, Jüri, Liiva
Toimumispaik
Katariina II sammas
Katariina allee 11
Toimumispaik
Kitsõ küla, Meremäe vald
Toimumispaik
Kitsõ külatarõ, Setomaa vald
Toimumispaik
Kodukohvik Koidula
Kreutzwaldi 42, Võru
Toimumispaik
Kohtumispaik Katariina kiriku ees
Toimumispaik
Kohtumispaik Kreutzwaldi 4 maja ees
Toimumispaik
Kohtumispaik Paju tänava alguses Boschwechteri kõrval
Jutujalutuskäigu alguspaik
Toimumispaik
Kohtumispaik Petseri tänava järvepoolses otsas
Petseri 20
Toimumispaik
Kohtumispaik Petseri-Uue tänava nurgal
Petseri tänav 4
Toimumispaik
Kohtumispaik Vabaduse-Vee tänava ristmikul
Toimumispaik
Kohtumispaik Võru Kandle maja peasissekäigu ees
Liiva 13, Võru
Toimumispaik
Kohvik Taevas
Katariina allee 6, Võru
Toimumispaik
Koreli park
Toimumispaik
Korneti vabaõhulava/vihma korral rahvamajas
Toimumispaik
Korneti, Veclaitsene vald, Läti
Korneti, Veclaitsene
Toimumispaik
Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi õu
Kreutzwaldi 31, Võru
Toimumispaik
Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi õu/ Vihma korral Võru Kannel kontsertsaal, LIiva 13
Kreutzwaldi 31, Võru
Toimumispaik
Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi õu/ Vihma korral Võru Kannel teatritsaal, LIiva 13
Kreutzwaldi 31, Võru
Toimumispaik
Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi õu/Vihma korral Võru Kannel väike saal, Liiva 13
Kreutzwaldi 31, Võru
Toimumispaik
Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi saal
Kreutzwaldi 31, Võru
Toimumispaik
Kreutzwaldi park
Toimumispaik
Lasva
Toimumispaik
Liiva 23, Võru
Liiva 23, Võru
Toimumispaik
Liiva-ATE
Liiva 11a, Võru
Toimumispaik
Meeksi küla
Meeksi, Räpina vald, Põlvamaa
Toimumispaik
Paju tänava Tamula järve poolses otsas
Toimumispaik
Palomäe laululava, Lasva vald
Toimumispaik
Pokumaa, Urvaste küla, Urvaste vald
Toimumispaik
Pubi 17
Jüri 17, Võru, 65609 Võru maakond, Eesti
Toimumispaik
Pubi Tamula Vanake
Liiva 23
Toimumispaik
Puiga, Võru vald
Toimumispaik
Rogosi mõis
Rogosi mõis, Ruusmäe
Toimumispaik
Rogosi mõis, Ruusmäe, Haanja vald
Toimumispaik
Rogosi mõisa park
Toimumispaik
Roosisaare vabaõhulava
Roosisaare küla, Võru vald
Toimumispaik
Ruusa park, Räpina vald
Toimumispaik
Sänna, Rõuge vald (Võrumaa talupidajate päev)
Toimumispaik
Sõmerpalu vald, Järvere küla, Peetri kinnistu
Toimumispaik
Stedingu maja
Kreutzwaldi 15
Toimumispaik
Stedingu maja kelder
Kreutzwaldi 15, Võru
Toimumispaik
Stedingu maja kohvik
Kreutzwaldi 15
Toimumispaik
Suur Munamägi, Haanja vald
Toimumispaik
Tamula rannapromenaad
Toimumispaik
Tartu Hansapäevad
Toimumispaik
Theatre Hall of Võru Culture Hall
Liiva 13
Toimumispaik
Vabaduse väljak
Toimumispaik
Viitina kuurits
Toimumispaik
Võru Kannel aed
Liiva 13, Võru
Toimumispaik
Võru Kannel kontserdisaal
Liiva 13, Võru
Toimumispaik
Võru Kannel teatrisaal
Liiva 13, Võru
Toimumispaik
Võru Kannel väike saal
Liiva 13, Võru
Toimumispaik
Võru Kesklinna Kool
Vabaduse 12, Võru
Toimumispaik
Võru kesklinna park
Toimumispaik
Võru lasteaed Päkapikk õu
Vabaduse 15a
Toimumispaik
Võru linn
Toimumispaik
Võru linna keskväljak
Toimumispaik
Võru linna tänavad (Jüri, Tartu, Seminari, Koidula)
Toimumispaik
Võru linna tänavad (Katariina allee, Jüri, Liiva)
Toimumispaik
Võru linna tänavad (Vabaduse, Kreutzwaldi, Liiva)
Toimumispaik
Võru Linnagalerii
Liiva 13, Võru
Toimumispaik
Võru Täiskasvanute Gümnaasiumi saal
Jüri 42, Võru
Toimumispaik
Võru vald, Juba küla
Toimumispaik
Tagasi nimekirja juurde
Toimumispaik