Öötantsupidu

6.-10. juulil 2016. aastal toimus XXII Võru Pärimustantsu Festival. Laupäeval, 9. juuli õhtul kell 21.30 kogunes Kubija mändide alla ligikaudu 1000 tantsijat, et pidada maha esmakordselt ÖÖtantsupidu “Kohtumised ristteel”. Pidu üllatas suure külaliste arvuga nii Eestist kui ka välismaalt: Austriast, Türgist, Itaaliast, Slovakkiast ja Ukrainast. Kubijast sai sellel õhtul erinevate kultuuride kohtumispaik.

Miks tasub tulla Võrumaale?

Segarühma “Tõmba, Jüri” juhendaja Virge Varilepp arvab nii: ”Saarlase puhul on nii loomulik, et köik ÖÖ-värgid talle sobivad. Ja kui see juhtub olema öö-TANTSUPIDU, siis ei pea kaua aru pidama, miks tuleb kotid pakkida ja lõuna poole teele asuda. Pealegi on teitel nõnna kenad künkad ja üks ütlemata kena ning hingeminev pidu on ju tulemist ja ootust väärt.”

Lisaks rahvatantsule, -muusikale ja lõõtsamängule pakkus ÖÖtantsupidu hulgaliselt valgusefekte ja seda mitte ainult tuleteatrilt „Zerkala“. Süüdates lõputantsus ühise tuledemere tahtsime öelda, et oleme leidnud selle õige koha, kus hingata viimse hingetõmbeni. Võrumaa mehe Kait Tamra lugu “Oma saar” ja sellele Maido Saare poolt loodud koreograafia andis küünalde valgel teadmise, et me pole siin üksi. See on paik, kus uksed on valla meie sõpradele naaberkülast kui ka kaugelt piiri tagant.

 

Maire Udras

ÖÖtantsupeo pealavastaja

 

öötantsupidu