Kontserdid

Kontserte annab valida

Kreutzwaldi majamuuseumi õuelaval loob ansambel Kruuv hea tuju rõõmsa eestikeelse muusikaga. Laulud “Kaera-Jaan”, “Tiiu talu tütreke”, “Leelo”, “Teokarp” jpt kutsuvad meid kõiki tantsima.

Kandle aialaval astub publiku ette Võrumaa lõõtspillimängijate koondorkester. Neljandat hooaega Toomas Ojasaare juhendamisel koosmängiv Võrumaa lõõtspillimängijate ühendus esitab täiesti uhiuue tantsulise kava – „Marupolka“, „Oige ja vasemba“, „Võru valss“. Seega, hea tantsurahvas, paras aeg ja koht lõõtsamuusika saatel jalga keerutada on laupäeva keskpäeval Kandle aias. 

Pillilood August Teppo Lõõtsatalus Võru vallas Loosu külas kõlavad pärast  pillimeeste võistumängimist. See on vana hea ilus tava austada meistri elutööd kontserdiga tema kodutalus. August Teppo mälestuskivi juures jätkub lugusid terveks tunniks või kauemakski. 

Stedingu kohvikus musitseerivad Kaisa Kuslapuu ja Karl Laanekask. Omanäolise laenguga duo paneb ehk kulmu kergitama: bändžo ja klaver pole just esimesed, sageli mitte isegi viimased pillid, mida koos mängida annaks või mis eesti pärimusmuusikaga seostuksid. Aga just pärimuse põhjatut varasalve on Kaisa ja Karl koos riisuma asunud ning omavahelise kokkukõla leidnud, esitades lemmiktantsulugusid, põnevaid arhiivileide ja omaloomingut. 

Curly Strings mängib Roosisaare uuel laval. Ikka tuntud koosseisus:

Eeva Talsi – viiul; Taavet Niller – kontrabass; Jaan Jaago – kitarr;
Villu Talsi – mandoliin. Kõik laulavad ka.

Akustiline ansambel ammutab inspiratsiooni osalejate isiklikust pärimusest praeguse Eesti kultuuriruumini. Originaalloomingu peamisteks alustaladeks on intensiivne ja mänguline musitseerimine, meeldejäävalt ilusad meloodiad ja siiras esitus. 

Wana Wõromaa Vunkorkester üllatab XXVI Võru pärimustantsu festivali lõpuõhtul linna keskväljaku „rattide ja rõngite” vahel.

Kes kohal, see kuuleb!